Darbuotojų paieška – patarimai darbdaviui interviu metu

Category:
Icon Gru 31, 2021

Rear view of young professional who is drawing a recruitment flowchart on the whiteboard. A concept of recruitment and job searching processes. Wooden floor, concrete wall and three ceiling lights.

Tarkime, kad pradinė darbuotojų paieška buvo sėkminga ir įmonė surinko daugiau nei šimto potencialių kandidatų gyvenimo aprašymus, tačiau vieni iš jų yra labiau tinkami, o kiti – ne. Dabar reikia tik atsirinkti tinkamiausius ir pradėti tolimesnį atrankos etapą. Suorganizuoti tokį kiekį interviu gali tapti tikru galvos skausmu daugeliui, tačiau prieš pradedant juos reikėtų atlikti šiuos veiksmus ir taip palengvinti darbą:

  1. Palyginti kandidato gyvenimo aprašymo turinį su paskelbtu darbo skelbimu. Ar potencialaus darbuotojo anksčiau įgyta patirtis atitinka pagrindinius pozicijai keliamus reikalavimus?
  2. Atsižvelkite į buvusias darbovietes. Ar potencialus kandidatas demonstravo realius rezultatus ankstesnėse darbo vietose, ar tiesiog nuolatos keičia vieną darbovietę į kitą?
  3. Pirminis interviu telefonu. Prieš susitinkant gyvai, greitas skambutis gali padėti išsiaiškinti kandidato galimybes ir norimą algą. Taip pat galima pasiklausinėti ir su gyvenimo aprašymu susijusių klausimų, nes jeigu nebuvo nurodyti reikalingi darbui įgūdžiai, tai apie jų turėjimą galima išsiaiškinti labai greitai.

Svarbu atsižvelgti, kad darbuotojų paieška ne visada turi būti apibrėžta ir labai formali. Gali būti, kad kandidatas ir nėra dirbęs tokio pat darbo kitoje įmonėje, tačiau galbūt ėjo panašias pareigas ir yra tikimybė, jog jis gali maloniai nustebinti. Netikėtumo faktorius niekada neturi būti atmestas, bet tai turi būti išsiaiškinta jau gyvo interviu metu.

Turbūt svarbiausias žingsnis visame procese yra pats interviu, nes be jo darbuotojų paieška yra tiesiog neįmanoma. Tačiau nėra verta jaudintis, nes iki jo buvo nustatyta, kokių savybių yra reikalaujama iš kandidato ir buvo atrinkta, kurie iš jų yra tinkamiausi užimti šią poziciją, tai telieka tiesiog patvirtinti savo lūkesčius. Svarbu užtikrinti, kad ir vieniems, ir kitiems aplinka būtų maloni, nes interviu yra daugybės emocinės ištvermės reikalaujantis procesas.  Taip pat galima bandyti net pasidalinti gyvenimo aprašymais su kolegomis, nes jie gali turėti savo įžvalgų, kurių kartais pats net nepastebi. Be to yra svarbu standartizuoti klausimus ir juos uždavinėti visiems interviu dalyviams ir taip bus galima įvertinti visus potencialius kandidatus objektyviai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *