5 įdomūs faktai apie Kapitoną Ameriką

Icon Bal 15, 2014

Antroji Kapitono Amerikos dalis puikiai startavo kino teatruose. Filmas labai teigiamai vertinamas tiek žiūrovų, tiek kritikų, taigi susiplanuokite laiką ir nepraleiskite progos pamatyti šio puikaus veiksmo filmo. Pateikiame 5 ne visiems žinomus faktus apie Kapitoną Ameriką.

1. Kapitonas Amerika debiutavo komiksų puslapiuose daugiau nei prieš 70 metų – 1941 m. kovo mėnesį. Tai buvo pirmasis publikuotas komiksų genijaus Stano Lee darbas. Vėliau Lee sukūrė visame pasaulyje žinomus Žmogų-Vorą, Geležinį žmogų, X-Men‘us ir dar daug kitų superherojų.

2. Styvas Rodžersas buvo atsisakęs Kapitono Amerikos tapatybės. Žmogaus ir vyriausybės santykiai visada buvo sudėtingi, ne išimtis ir superherojai. Votergeito skandalo metu, Rodžersas buvo tiek nusivylęs JAV vyriausybe, kad atsisakė būti Kapitonu Amerika, kuris yra laikomas JAV simboliu. Styvas tapo superherojumi vardu Nomad. Tačiau, po kiek laiko Styvo ir vyriausybės santykiai pasitaisė ir jis vėl tapo Kapitonu Amerika.

3. Pirmasis Kapitono Amerikos skydas nebuvo apskritas. Tiek filmuose, tiek komiksuose, Styvas Rodžersas turi savo skiriamąjį veiksmą – metamas skydas į piktadarį, vėliau parskrenda tiesiai Kapitonui į rankas. Tačiau, pirmasis Styvo skydas buvo trikampis! Deja, skydo forma pakeista jau antrame komikso numeryje. Buvo gautas nusiskundimas iš kitos komiksų leidybos firmos, kuri teigė, kad trikampis skydas yra skiriamasis jų herojaus ženklas ir Stanas Lee neturi teisės jo kopijuoti.

4. Kapitonas Amerika kovoja ne tik su blogiečiais ar korumpuotomis verslo korporacijomis, bet ir su rasistine nelygybe. Pirmasis pasaulyje juodaodis superherojus debiutavo būtent Kapitono Amerikos komiksuose. Juo 1969 metais tapo – Sakalas (Falcon), kurį išvysime ir antroje filmo dalyje.

5. Styvas Rodžersas kino teatrų salėse debiutavo dar 1990 metais. Debiutinis filmas beveik nužudė superherojų žanrą ir Holivudas dar ilgai baiminosi ir skeptiškai žiūrėjo į tokius filmus. Nelabai kam žinomas aktorius Matas Salindžeris įkūnijo Kapitoną Ameriką, o pats filmas buvo prastas… Labai prastas. Telieka pasidžiaugti, kad Marvel kompanija po 20 metų suteikė antrą šansą Kapitonui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *