InternetasNamaiPramogos

Vynas internetu: kaip nepasiklysti milžiniškoje pasiūloje?

vynas internetu

vynas internetuKiekvienais metais auganti vyno pasiūla kelia rimtų sunkumų vartotojams – kaip išsirinkti kokybišką vyną ir mėgautis nepriekaištingo skonio gėrimu? Vynas internetu siūlo itin plačią viso pasaulio vynų pasiūlą. Didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia Prancūzijos, Italijos ir Ispanijos vynai.

Vyno kilmės šalis

Vynas internetu vertinamas dėl itin lengvos paieškos sistemos – patogi svetainės struktūra leidžia pasirinkti pageidaujamos šalies ar konkretaus regiono gėrimą. Iš tiesų vyno kokybę lemia ne tik vyndarystės technika, bet ir konkretus regionas, pritaikytas tam tikros rūšies uogoms brandinti, t. y. vynui lemiamos įtakos turi ir geografinė vieta, jos klimatas, dirvožemis, drenažas, aukštis virš jūros lygio ir kiti faktoriai. Žinoma – ir vynuogių veislė bei gamybos tradicijos.

Vynuogių veislė

Siekiant palengvinti paieškos procesą, vynas internetu pateikiamas su išsamiais gėrimo aprašais ir informacija apie vynuogių veisles ir uogų kilmės vietą. Specialistai tvirtina, kad svarbiausia užduotis, kurią sau turi išsikelti pirkėjas – objektyviai įvertinti vynuogių veisles. Šis faktorius turi lemiamą įtaką vyno skoniui. Pasidomėkite konkrečių uogų ypatybėmis, jei esate itin išrankūs – ir vynuogių dydžiu, spalva ir storiu ar net – žievelės sudėtimi. Jei šioje srityje esate pradedantieji, įsigykite jums patikusio aprašymo vyną ir paragaukite jį, jei vynas jums patiks, kitą kartą rinkitės tų pačių uogų gaminį. Jei vynuogių veislės skonis neatitiks jūsų lūkesčių, nesustokite bandę ir ieškokite kitų skonių, kol atrasite tai, kas patinka jums.

Dar keli patarimai

Rinkdamiesi vyną, nepamirškite, kad šis gėrimas skirstomas į du pogrupius: saldžiuosius ir sausuosius vynus. Kaip išimtį verta paminėti Rusijoje gaminamus pusiau saldžius vynus, tačiau tai nėra privalumas, kadangi šių gėrimų gamybai naudojamos gana prastos uogos, o kartais ir atliekos. Be to, neretai pridedama įvairių cheminių medžiagų, kurios sukelia galvos skausmą ir pykinimą.

Jei nenorite suklysti, rinkitės gėrimą, kurio gamintojas yra aiškiai nurodytas etiketėje. Jei gamintojo vardo nematote arba negalite jo įskaityti, greičiausiai išsirinkote klastotę, o tai reiškia, jog gėrimu nusivilsite. Etiketėje turi būti nurodytas ne tik gamintojas, bet ir derliaus nuėmimo metai. Jei šios informacijos nėra, tai reiškia, kad vynas pagamintas naudojant chemines medžiagas arba koncentratą.

Geras vynas gaminamas iš konkrečios vynuogių rūšies, todėl užrašas, teigiantis, kad vynas pagamintas iš geriausių pietiniuose šlaituose augančių vynuogių rūšių, praneša apie prastos kokybės gėrimą. Tiesa, ši taisyklė netaikoma Prancūzijai, kadangi šalies įstatymai draudžia nurodyti vynuogių rūšį. Atkreipkite dėmesį, kur vynas buvo išpilstytas. Rinkitės gėrimą, pilstytą jo gaminimo vietoje. Priešingu atveju vynas bus maišytas.

Comment here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.