Namai

Asbesto bijoma, tačiau šiferis neužmirštamas

Galima spėti, jog dažnas, paprašytas įvardinti sąsają, pirmą atėjusią į galvą išgirdus žodį „stogas“, paminėtų „šiferį“. Tai neabejotinai visą laiką buvo viena populiariausių stogo dangų, paplitusi tiek miestuose, tiek ir kaimiškose gyvenvietėse. Tiesa, prieš kurį laiką iškilo pavojus šios stogo dangos egzistavimui: žmonės ne tik kad buvo raginami atsisakyti minties dengti stogą šiferiu, bet netgi esamą pakeisti nauja, kitos rūšies medžiaga. Problema slypi ne šiferio eksploatacinėse savybėse, tačiau pastarojo sudėtyje esančiu asbestu – itin toksiška medžiaga. Taigi, šiferis niekur „iš eterio“ nedingo: danga vis dar gaminama ir parduodama, tiesa, visiškai saugios sudėties, bet ne ką mažiau patrauklių savybių.

Klausimas, kodėl verta rinktis beasbestį šiferį, gali iškilti dažnam, besidairančiam stogo dangos naujos statybos ar renovuojamam būstui. Aišku, reikia tikėtis, jog tarp galimų alternatyvų nėra asbestinio šiferio, tyliai tūnančio kažkur giliai senelių sandėliuose…Neabejotinai buvo manančių, jog asbesto uždraudimas – gudrus žingsnis, skirtas panaikinti rimtą konkurentą alternatyvių stogo dangų gamintojams. Iš tiesų turėtų pakakti mokslinių įrodymų, jog asbestas – tiksinti bomba, kurios pražūtingas poveikis sveikatai vidutiniškai pasireiškia po 20-30 metų (tad motyvas, jog „turiu tokį stogą ir vis dar esu gyvas“, guosti neturėtų). Ši medžiaga, galinti sukelti negrįžtamus plaučių pakitimus ar net onkologinius susirgimus, lyginama su tokiais toksinais kaip arsenas bei gyvsidabris.

Visgi, jei nepaisytume tokios „smulkmenos“ kaip mirtinas poveikis sveikatai, šiferis – eksploatacinė medžiaga, puikiai tinkama stogo dengimui. Gamintojai, palikdami vartotojui plačią pasirinkimo laisvę, tiesiog pašalino šiferį iš produkto sudėties, o, technologinių sprendimų dėka, pastarojo teigiamos savybės išliko. Yra visa eilė argumentų, atsakančių į klausimą, kodėl verta rinktis beasbestį šiferį.

Beasbesčio šiferio privalumai:

  • dangos ilgaamžiškumas;
  • galimybė greitai atnaujinti šiferį tiesiog perdažant šį pageidaujama spalva;
  • optimalus dangos svoris, nekeliantis pavojaus stogo konstrukcijai, tačiau sumažintis riziką netekti svorio audros metu;
  • nesudėtingas stogo dangos montavimas, nereikalaujantis specifinių įrankių bei „įkandamas“ kiekvienam, gebančiam vadovautis nurodytomis intrukcijomis.
  • dangos atsparumas ugniai.

Jei šiferis visą gyvenimą jus džiugino savo eksploatacinėmis savybėmis, galimybės įsigyti šį  neatmeskite: šiandien parduodamas šiferis išliko toks pat kokybiškas bei, kas geriausia, tapo draugiškas aplinkai bei sveikatai.

Comment here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.