Vidaus durys, kurios nekelia abejonių

vidaus durysVisuomet trokštame puikių rezultatų. Visur ir visada. Tad ir rinkdamiesi daiktus namams ieškome to, kas iš tiesų patenkintų poreikius ir pateisintų lūkesčius. O dar geriausia, kai lūkesčiai viršijami. Kai dėmesį patraukia vidaus durys, sprendimas nelengvas. Vienos atrodo gražiai, kitos… dar gražiau. Bet mąstome visapusiškai ir žinome posakį „nespręsk apie knygą iš viršelio“. Asmenine, liaudies ir specialistų išmintimi vadovaudamiesi priimame gerą sprendimą.

Namai – tvirtovė. Nesvarbu, ar gyvenate vieno kambario bute, ar nedideliame sodo namelyje, ar milžiniškame užmiesčio name, bet kuriuo atveju tai privati erdvė, kurioje esate šeimininkai. Čia jūs nustatote, kokia bus sienų spalva. Jūs nusprendžiate, koks paveikslas gražiausiai derės svetainėje. Jūs žinote, kokio kilimo reikia. Ir būtent jūs išsirinksite tokias vidaus duris, kurios atrodys priimtinos. Kaip kiekvienas esame savo likimo kalvis, taip ir namuose patys kuriame aurą. Atkreipę dėmesį į draugų ir kolegų postringavimus, pasikonsultavę su profesionalais, pasirenkame tai, kas geriausia ir gražiausia. O jei kyla klausimas, kokios vidaus durys vertos aukščiausiojo įvertinimo, skaitykite toliau.

Egzistuoja tokios vidaus durys, kurios tiesiog nekelia abejonių.  Jei visas automobilis raudonas, o durelės nudažytos mėlynai, kyla įtarimų. Kalbant apie kambarių interjerą, tokios griežtos tvarkos nėra. Vis dėlto norėtųsi, kad durys neatrodytų kaip „iš kitos operos“. Jei visi kambariai nepaprastai modernūs, juose gausu futurizmo apraiškų, o durys primena namus iš filmo apie XIX amžiaus dvarą, gali kilti sumišimas. Jei tikslas ir buvo subendrinti priešingus dalykus, tuomet jis pasiektas. Bet jeigu bendras vaizdas atrodo keistai ir neverčia ištarti „liuks“, tuomet reikėtų ieškoti kitokių interjero detalių.

Dizainas yra svarbus, tačiau vidaus durys pasižymi ir praktinėmis funkcijomis. Norime darinėti patogiai. Būtų smagu, jei rankena ar lankstai po metų neišlūžtų. Šypsena veide atsirastų, jei durys negirgždėtų. Būtų miela, jei jos laikytųsi reikiamoje padėtyje, o ne nuolat užsidarinėtų ar atsidarinėtų, lyg bandydamos įtikinti, kad namuose apsigyveno vaiduoklis.

Kokybiškos ir prie interjero dizaino derančios durys yra būtent tai, ko ieškote. Patikėkite ir ieškoti pradėkite nuo „TIKS langai„.

Medinės durys Vilniuje: ką turime žinoti prieš užsisakydami?

durys VilniujeDurys yra esminis interjero ir eksterjero kūrimo elementas, lemiantis bendrąją būsto estetiką, saugumą ir komfortą. Durys Vilniuje stebina savo pasirinkimo galimybėmis: galime užsakyti įvairių išmatavimų, skirtingo dizaino ir unikalių spalvų duris, derančias tiek prie klasikinio, tiek prie modernaus interjero. Vienas populiariausių sprendimų – medinės durys. Nuo seniausių laikų medis buvo siejamas su jaukiais namais, patikimumu ir ilgaamžiškumu.

Nors medinės durys žavi savo subtilia elegancija, vis dėlto ekspertai tvirtina, kad šis sprendimas – ne kiekvienam. Vienas didžiausių sunkumų yra nuolatinė durų priežiūra. Kaip ir bet kokie kiti medžio gaminiai, taip ir medinės durys, reikalauja atnaujinimo ir restauracijos darbų. Be to, daliai produkcijos būtinos lakavimo ir medienos impregnavimo užduotys. Siekdami padėti priimti racionaliausią sprendimą, pateikiame trumpą medinių durų charakteristiką.

Medinių durų privalumai

Vienas svarbiausių medžio privalumų yra jo estetika. Medinės durys Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose gali būti gaminamos, remiantis individualiais klientų užsakymais, todėl atitiks net ir išrankiausio pirkėjo poreikius. Durys gali būti pritaikytos prie individualaus namų dizaino, interjero ir eksterjero sprendimų.

Kalbėdami apie medinių durų privalumus, privalome kalbėti apie natūralumo svarbą. Medžio konstrukcijos namams suteikia jaukumo ir šilumos. Tokios durys tampa esminiu patalpos akcentu, alsuojančiu gyvybe ir meile. Galiausiai, medžio konstrukcijos yra itin tvirtos ir ilgaamžės, puikiai sulaiko šilumą ir patikimai izoliuoja garsą.

Medžio durys gali būti gaminamos iš įvairių rūšių medienos, tačiau populiariausias pasirinkimas – ąžuolo, beržo, pušies, bambuko, drebulės, buko durys. Minėtasis sprendimas užtikrina durų eksploatacijos ilgaamžiškumą ir tvarumą. Tiesa, kaip ir minėjome, siekiant pageidaujamo rezultato, būtina skirti laiko durų priežiūrai ir atnaujinimo darbams.

Medinių durų trūkumai

Kad ir kaip prieštaringai tai skambėtų, didžiausias medinių durų trūkumas yra jų natūralumas. Praktiškai visos durys Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste, kurių gamybai naudojami nenatūralūs produktai, užtikrina formos stabilumą. Tuo tarpu medžio konstrukcijos, bėgant laikui, gali keisti savo formą, pvz., pakrypti ar išbrinkti. Vienintelė priemonė, užtikrinanti efektyvią apsaugą, yra nuolatinė durų priežiūra ir reguliarūs medžio konstrukcijų valymo darbai. Dar vienas trūkumas – durų keliamas triukšmas. Medžio konstrukcijos gali pradėti girgždėti. Kovai su minėtuoju trūkumu reikalingos specialios medinių durų priežiūros priemonės. Galiausiai, negalima pamiršti ir kainos – medinės durys yra gana brangus sprendimas, reikalaujantis nuolatinių investicijų.

Priimdami galutinį sprendimą, netingėkite pasikonsultuoti su pardavėju ir pasidomėti jums patikusių durų charakteristika – šiuolaikinių durų gamybai pritaikomi naujausi mokslo laimėjimai, todėl tokių konstrukcijų priežiūra yra minimali ir nesudėtinga.

Vidaus durys – tinkamų durų pasirinkimas

vidaus durysSunku būtų įsivaizduoti namą be durų, kambarius be langų. Visa tai yra neatsiejama ir būtina kiekvieno pastato dalis. Būtent todėl įvairiose prekybos vietose vidaus durys siūlo tokią gausią pasirinkimų įvairovę. Dabar duris galima rinktis ne vien pagal išmatavimus, bet ir pagal dizaino įmantrumą. Kiekvienam pirkėjui galima individualiai parinkti labiausiai tinkančias duris prie namo ir kambarių interjero.

Šiandien visai nesunku nueiti į prekybos centrą ir jame išsirinkti labiausiai tinkamas duris. Kai aplink tokia gausa šių durų, sunku darosi pasirinkti geriausią prekę. Būtent todėl padėti gali kompetentingi prekybos centro darbuotojai. Tačiau ne viską patogu įsigyti apsilankius įvairiose prekybos vietose. Paprastai naujas duris įprasta gaminti pagal užsakymus. Juk sunku būtų rasti tas vieninteles prie kambarių interjero tinkančias vidaus duris. Tai paprastai padaryti būtų labai sunku, tiesa? Būtent todėl duris įprasta gaminti pagal užsakymą.

Kai siekiama užtikrinti durų kokybę ir jų ilgaamžiškumą, stengiamasi rinktis tik aukščiausios kokybės medžiagas durų gamybai. Taip pagamintos vidaus durys tarnaus ilgai ir patikimai, tad nereikės jaudintis dėl jų varstymo, trankymo ar priežiūros. Aukštą reputaciją turintys durų gamintojai pasirūpins durų efektyvumu ir jų naudojimo patogumu, tad beliks duris užsisakyti ir jas įstatyti. Kokybiškus durų gamintojus ieškoti galima ir internete, nes čia galima rasti daugiau pasiūlymų, įvairovės ir žemesnių kainų.

Kambariuose duris statome ne vien dėl jų funkcionalumo, bet ir dėl interjero išryškinimo. Juk jos užima nepaprastai didelę erdvės dalį, tad natūralu, kad siekiama šias duris priderinti ar net jomis išryškinti namuose vyraujantį interjero stilių. Šiandien pritaikyti duris galima net ir prie pačio individualiausio kambarių dizaino, kadangi jas gamintojai gamina ir pagal užsakymą. Tai padaryti paprasta, efektyvu ir naudinga, kadangi tinkamus gamintojus galima rasti ir internete.

Kiekvieną kambarį jungiančios vidaus durys turi būti pasirenkamos tinkamai. Prekybos vietoje neverta žiūrėti vien į kainą, svarbu dėmesį atkreipti ir į kitas aktualias smulkmenas. Kokybiškos durys tarnaus ilgiau, jos suteiks labiau išskirtinį įvaizdį ir suteiks malonumo jas varstant kiekvieną dieną. Tuo tarpu prastos kokybės duris gali tekti greitai keisti, nes jų priežiūra, efektyvumas ir pats dizainas gali erzinti.

 

 

Kad vidaus durys tarnautų ilgai

vidaus durysNors kartais manoma, jog lauko durys reikalauja daug priežiūros ir valymo, baldų gamintojai savi klientams nuolat primena, jog valyti ir prižiūrėti vidaus durys taip pat svarbu kaip ir lauko. Tai ypač svarbu ne tik turint medines duris, kurios labiausiai reikalauja priežiūros, bet ir norint, kad ilgai tarnautų bet kokios medžiagos ar tipo durys. Norint išlaikyti duris ilgai gražias ir funkcionalias, privalu jas bent kas kažkiek laiko išvalyti.

Taisyklės skirtingos

Jei namuose įrengtos medinės durys, tikėtina, jog nešvarumus nuo jų nuvalyti pavyks itin greitai ir paprastai. Tam gali pakakti drėgnos šluostės. Stenkitės kartas nuo karto su šluoste nuvalyti susikaupusias dulkes ir nešvarumus. Jei ant durų užtiško sunkiau valomos medžiagos, tokios kaip riebalai, pasitelkite  indų ploviklio pagalbą.

Tuo tarpu lakuotos durys prižiūrimos kiek kitaip. Norint jas nuvalyti, naudinga pirkti specialų lakuotiems paviršiams skirtą tirpalą, kuris efektyviai pašalina dėmes, nepažeisdamas paviršiaus. Verta pastebėti, jog itin stebuklingai valyme padeda vaškas, kuris duris padengia nematomu apsauginiu sluoksniu ir taip dulkės ant jo kaupiasi rečiau.

Nepamirškite akcentų

Nesvarbu, ar jūsų namuose vidaus durys medinės, plastikinės ar faneruotos, greičiausiai jos turi savo detalių, papuošimų ar kitokių smulkmenų. Valant duris svarbu nepamiršti ir jų. Pvz., reikėtų labai atsargiai valyti metalinius ar plastmasinius paviršius ir detales. Specialistai pataria, jog šioms smulkmenoms geriau nenaudoti cheminių mišinių, nes galite lengvai nutrinti spalvą, o metalas ilgainiui pradės rūdyti. Geriausiai Jums tiks nestiprus sodos ar skalbimo miltelių mišinys.

Jūsų modernios vidaus durys ornamentuotos stiklu? Šios durų detalės taip pat pravartu nepamiršti. Stiklai reikalauja kruopščios priežiūros. Nepamirškite, jog durų stiklus reikia valyti kiek dažniau nei langus namuose, taip ilgai mėgausitės spalvą ir išvaizdą išlaikiusiomis durimis. Stikliui tinka minkštas  audinys ir specialus stiklų valiklis.

Priežiūra nuolatinė

Vidaus duris naudinga prižiūrėti nuolat. Iš tiesų, kuomet namuose valote dulkes arba siurbiate, pripraskite tuo pačius nusivalyti ir dulkes nuo durų. Taip nereikės atskirai ruoštis durų valymui, o šios tarnaus ilgai.

Taip pat nepamirškite rūpintis durimis ir namuose vykstant darbams ar remontams. Geriausiai jas išnešti, o jei nepavyksta, bent jau apvynioti celofanu ar kita plėvele.