Muzikantai šventėms: kaip su jais bendradarbiauti?

muzikantai

Jūsų organizuojamas renginys gali neturėti tobulų dekoracijų ir rekvizitų, nepriekaištingai patiektų patiekalų ar lokacijos, kuri būtų patogi visiems dalyviams, tačiau vienas dalykas ypatingai svarbus – muzikantai šventėms. Jų dėka renginys gali tapti vienu įsimintiniausių ir linksmiausių arba virsti visiška katastrofa. Viskas priklauso nuo to, kaip atidžiai muzikantus rinksitės, ir ar įdėsite pakankamai pastangų bendradarbiavimui su samdomais žmonėmis. Ką daryti, kad viskas vyktų sklandžiai? Šiuo klausimu konsultuoja paslaugų portalo Paslaugos.lt specialistai.

Muzikantai šventėms turėtų būti atrenkami ne atsitiktinai ir ne tik remiantis mažiausios kainos kriterijumi. Tai vienas pagrindinių akcentų, galintis sukurti bendrą atmosferą ir palaikyti gerą nuotaiką. Jeigu šventę organizuojate sau, atsižvelkite į tai, kokio stiliaus muziką mėgstate ir ko norite iš paties vakarėlio: kokia jo tematika, dalyvausiantys žmonės ir pan. Gali būti, kad yra grupių, kurios puikiai atlieka dainuojamąją poeziją, kurią taip dievinate, tačiau ši muzika visiškai neatitiks renginio koncepto.

Jei renginį organizuojate užsakovams ar kitiems žmonėms, muzikantai šventėms turi būti atrinkti dar kruopščiau ir atidžiau. Kitu atveju galite gauti blogas rekomendacijas ir jūsų ateityje nebenorės samdyti. Tokiu atveju taip pat turite išanalizuoti šventės konceptą, tačiau papildomai dar reikėtų susitikti su žmonėmis, kuriems renginys organizuojamas, ir pasiaiškinti, kokie jų poreikiai, kas patinka, ko vertėtų vengti.

Renkant grupę ar muzikantus, atsižvelkite į jų universalumą. Jei šventei reikalinga didesnė įvairovė, patikrinkite, ar muzikantai nėra geri tik viename stiliuje ir gali prisitaikyti prie publikos. Dažnai pasitaiko tokių atlikėjų, kurių muzika tikrai kokybiška, tačiau jie nemoka bendrauti su publika ir neturi charizmos, negali jos užvesti. Tokios grupės ar atlikėjai tiks ramiam, rafinuotam, jaukiam vakarui, tačiau gali būti per silpni didelėms, audringoms ir daug energijos reikalaujančioms šventėms.

Jei muzikantai šventėms savo kūrinius atlieka kažkur viešai, prieš tai reikėtų jų pasiklausyti ir įvertinti atlikimo kokybę. Taip pat svarbu prieš renginį su jais bent kartą susitikti ir nupasakoti jo esmę, perteikti, kokią atmosferą jie turėtų sukurti šventės metu ir kas patiktų jos dalyviams.

Kaip pasirinkti pokylių salę vestuvėms?

 Pokylių salės kainaVestuvės dažnai įvardijamos kaip viena iš nuostabiausių švenčių dviejų žmonių gyvenime. Visgi, vestuvės tuo pačiu yra ne tik džiaugsmas, tačiau ir vargas, kadangi reikia apgalvoti labai daug smulkmenų siekiant, kad šventė būtų kuo kokybiškesnė. Pokylių salės pasirinkimas – viena iš tų smulkmenų. Tačiau pagalvojus, ne tokia tai ir smulkmena, kadangi salė yra labai svarbi norint, kad šventė būtų kuo gražesnė.

Vieta. Kol vieni jaunavedžiai renkasi salę kuo arčiau gyvenamųjų namų, kadangi nori, kad susiorganizuoti viską būtų kur kas paprasčiau, tuo tarpu kiti priešingai – renkasi variantą kiek tolėliau. Paprasčiausiai tai atriboja nuo atsakomybės, kur miegos svečiai ir kitų detalių. Tokiu atveju jaunavedžiai taip pat linksminsis, o ne galvos, kuo užimti svečius.

Kaina. Pokylių salės kaina gana stipriai varijuoja. Galima pasirinkti nuo ypač pigių iki tokių, kurios savo paslaugas įkainoja labai didelėmis pinigų sumomis. Visgi, svarbiausia yra tai, kad kiekvienas žmogus tikrai nesunkiai atras po tokį variantą, kuris jam tinka labiausiai. Žinoma, skiriantis kainai skiriasi ir suteikiamų paslaugų kokybė.

Viskas įskaičiuota. Kai kurios pokylių salės būna kartu su paslauga „viskas įskaičiuota“. Tokiu atveju bus pasirūpinta salės papuošimu, maistu, vėliau visko sutvarkymu. Šią galimybę dažniausiai renkasi tie asmenys, kurie nori, kad vestuvės jiems taip pat būtų didelė šventė.

Dydis. Skirtingos pokylių salės skiriasi savo dydžiu. Atitinkamai kiek žmonių planuoja dalyvauti – pasirinkite Jums labiausiai tinkamą variantą. Salės gali skirtis ir daugeliu kitų aspektų. Pavyzdžiui, skiriasi stogo konstrukcijos. Tuo pačiu dažniausiai skiriasi ir iš kokių medžiagų pastatyta salė. Kol vieni žmonės nori akmeninių – kuo labiau pompastiškų, kitos tuo tarpu galvoja apie kiek paprastesnes medines.

Papildomos paslaugos. Kai kurios pokylių salės yra funkcionalesnės nei kitos. Kai kurie prisiima atsakomybę pasirūpinti maistu. Tuo pačiu siūlo tokias papildomas paslaugas kaip pirtis ir panašiai. Šiuo atveju viskas priklauso nuo žmonių noro. Jeigu planuojama vestuves minėti visas tris dienas – patogu, kai yra įvairių pramogų. Tuomet svečiai labiau turės ką veikti.

Išvaizda. Kaip jau minėjome, vieni gali norėti kiek paprastesnės salės, kai tuo tarpu kiti dažniausiai ieško pompastikos. Kadangi egzistuoja plati pasiūla – visi atras tai, kas jiems labiausiai tinka.

Pokylių salės pasirinkimas – atsakingas darbas. Jeigu turite konkrečius kriterijus, kaip turėtų atrodyti jūsų salė, tokiu atveju siūlome tinkamiausio varianto ieškokite internete. Paprasčiausiai ten viskas pateikiama labai aiškiai ir nereikės gaišti savo laiko skambinėjant į skirtingas vietas ir klausinėti smulkmenų. Rekomenduojame ant lapelio susirašyti tikslius savo pageidavus ir tikslingai klausinėti, ar jie gali būti įgyvendinami ar ne.

Kaip atidžiai pasirenkamos pokylių salės, taip pat reikia susikoncentruoti ir ties kitais dalykais, kurie Jums yra reikalingi. Pavyzdžiui, stogo konstrukcijos. Kadangi egzistuoja labai platus pasirinkimas – reikia palyginti variantus, kol pavyks nuspręsti, kuris yra geriausias ir labiausiai Jums tinkantis. Vėlgi, tiksliai turint savo poreikių sąrašą – greitai atrasite tai, kas jums tinka. Svarbiausia yra konsultuoti su profesionalais, kurie visada gali patarti.

Graviruoti vestuviniai žiedai: ką turime žinoti?

vestuviniai žiedaiVestuvinių žiedų pasirinkimas – gana sunkus ir atsakingas darbas, reikalaujantis kantrybės ir laiko. Paprastai šiais žiedais puošiamės visą gyvenimą, todėl norime surasti visus mūsų ir mūsų partnerio lūkesčius atitinkančius dirbinius. Tiesa, tai ne vienintelis rūpestis, su kuriuo susiduriame – daug klausimų kelia ir graviravimo procesas. Graviruoti vestuviniai žiedai tampa išskirtiniu aksesuaru, liudijančiu mūsų meilę ir atsidavimą, tačiau senoliai įspėja: graviruodami rizikuojate savo santykių gerove!

Vienas populiariausių sprendimų – vestuvių datos graviravimas. Šis sprendimas turi kelias prasmes. Tai vienas praktiškiausių pasirinkimų žmonėms, rizikuojantiems pamiršti vestuvių datą. Be to, vestuvių data ir inicialai rekomenduojami poroms, trokštančioms individualaus dirbinio, tačiau vengiančioms itin dažnų ir populiarių meilės frazių. Dar kitos poros tikina, kad datos graviravimas – tai ženklas, įprasminantis svarbiausią gyvenimo dieną, tarsi įspaudas, kurio prisiminimą turi su savimi. Itin dažnai vestuviniai žiedai graviruojami mylimųjų vardais arba meilės prisipažinimais ir pažadu visą gyvenimą mylėti, gerbti ir rūpintis. Vienas originalesnių sprendimų – graviruoti pažinties dienos datą, kuri laikoma svarbiausia jaunųjų gyvenime. Neretai pasirenkami skambūs lotyniški posakiai arba priesaikos detalės.

Vestuvinių žiedų graviravimas itin dažnai lyginimas su tatuiruotės amžinumu. Dalis porų renkasi aiškius simbolius ir tikslias datas, kiti nori graviruoti sunkiai paaiškinamus žodžius ir mistinius simbolius, kurie yra svarbūs jaunųjų pasaulėžiūrai. Specialistai primena, kad rinkdamiesi nestandartinį variantą, turėtumėte būti atsargūs. Mažai žinomi simboliai gali turėti tamsesnių prasmių, o nuotaikingos frazės ar mažybiniai žodeliai, kuriais vadinate vienas kitą, po kurio laiko gali atrodyti juokingai ir nepatraukliai. Tiesa, negalima pamiršti ir kardinaliai priešingų prognozių, t. y. kad individualiai parinkta graviravimo frazė po daugybės metų gali suartinti ir pažadinti priblėsusią meilės liepsną. Itin dažnai ant dviejų žiedų graviruojama viena frazė, t. y. vienas žiedas ją pradeda, kitas užbaigia. Jei vestuviniai žiedai yra platesni, ant jų galima graviruoti net ir eilėraščius. Žiedo graviravimas gali būti atliekamas tiek dirbinio išorėje, tiek vidinėje gaminio pusėje.

Nors žiedų graviravimas suteikia dirbiniams išskirtinumo ir unikalumo, negalima pamiršti ir neigiamos šio proceso pusės. Senoliai tikina, kad žiedo graviravimas sugriauna santykių harmoniją ir darną. Manoma, kad laimę atneša tik idealiai lygūs, raižiniais ir brangakmeniais nepuošti dirbiniai. Negalima paneigti ir praktinės pusės: išgraviruotuose simboliuose kaupiasi nešvarumai, o nekokybiškai atliktas graviravimas kelia sunkumų kasdienėje veikloje – tokie žiedai greitai nusitrina, kabinasi už odos ir plaukų. Žiedų graviravimas gali sukelti sunkumų ateityje, kuomet dirbinius norėsite susiaurinti arba paplatinti.

Atsako vestuvių fotografas: svarbiausi klausimai

Koks pirmas žingsnis?

Artėjant vestuvių šventei pravartu prisėsti ir panaršyti įvairių fotografų darytų vestuvių nuotraukų – taip susidarysite suvokimą, kaip skiriasi stiliai, kuriuos naudoja vestuvių fotografas. Nesirinkite iš karto fotografo, kurį rekomenduoja kiti žmonės – gali nesutapti jūsų biolaukai.

Ko ieškoti?

Kai surandate fotografą, kurio fotografavimo stilius ir pateikiamos nuotraukos patinka, pamėginkite susitikti su juo akis į akį ir pabendrauti neformaliai – jeigu sutiktas vestuvių fotografas galėtų būti jūsų draugu – tai geras ženklas.

Kada užsakyti?

Geri fotografai būna užsakyti jau prieš metus, todėl verta fotografo pradėti ieškoti likus maždaug 12-9 mėnesiams iki vestuvių.

Ar verta derėtis dėl kainos?

Su fotografija yra taip, kad gaunate tiek, kiek sumokate. Jeigu vestuvių fotografas siūlo ženkliai mažesnę kainą, reiškia arba jis yra pradedantis fotografas, arba fotografija užsiima ne kaip pagrindiniu darbu. Tai nėra blogas dalykas, tačiau reikia turėti omenyje, kad toks fotografas turi kitų darbų ir ne visada galės būti pasiekiamas.

Kaip nuspręsti dėl norimo stiliaus?

Šiuo atveju turėtų pasimatyti vestuvių fotografo profesionalumas – pabendravęs su Jumis, ir išgirdęs, kaip savo šventę matote Jūs, vestuvių fotografas turėtų pateikti pasiūlymus ir idėjas, kaip geriausia fotografuoti, kokius tikslus galite kartu pasiekti – ar nuotraukose reikia dramatiškumo, ar turi būti užfiksuotos pozuojamosios ar reportažinės fotografijos, ar ir tokios ir tokios ir t.t.

Ar reikia susidaryti būtinų fotografijų sąrašą ir jo laikytis?

Geras vestuvių fotografas dažniausiai sudaro tokį sąrašą, taip pat paklausia, ar yra kažkas, ką būtinai norėtumėte nufotgrafuoti, kad nekiltų nesusipratimų vėliau.

Kaip padaryti, kad viskas praeitų sklandžiai?

Būtinai žinokite savo vestuvių maršrutą ir jį pateikite fotografui gerokai prieš vestuves, kad jis galėtų atlikti namų darbus – nuvažiuoti pats ir apžiūrėti vietoves, pamąstyti apie tinkamas vietas geroms fotografijoms, identifikuoti šviesos šaltinius ir suplanuoti savo darbą. Apmąstykite būsimą dieną nuo pradžios iki galo ir pamėginkite nors truputį įsivaizduoti save vietoje fotografo – tada proceso metu daug geriau jausite, kaip elgtis, kad būtų patenkinti tiek fotografas, tiek Jūs ir vieni kitiems ne trukdytumėte, o papildytumėte.

Praktiški patarimai tobulam mergvakariui

mergvakario atributikaJei artėja Jūsų geros draugės, sesers ar giminaitės mergvakaris, be abejo norite, kad šventė būtų įdomi, įspūdinga ir nusisekusi. Pateiksime 10 praktiškų patarimų, kurie padės išvengti nesklandumų ir surengti įsimintiną šventę.

  1. Nutarkite, koks bus šventės biudžetas – pagal tai galima parinkti ir pramogas. Ne visuomet „brangu“ reiškia „įdomu ir nepakeičiama“. Puikią šventę surengti galima ir su labai kukliu biudžetu.
  2. Sugalvokite mergvakariui temą. Paprastai merginos pasipuošia seselių, angeliukių, velniukių, policininkių, jūreivių kostiumais, tačiau pasvarstykite ir kitas galimybes, pasirinkite kiek originalesnį variantą.
  3. Apsvarstykite, ar tikrai kiekvienai mergvakario dalyvei verta nuomotis drabužius. Karnavalinių kostiumų nuoma kainuoja santykinai brangiai, taigi galbūt papuošite tik vienintelę nuotaką, o sau pasirinksite tik akcentus? Pavyzdžiui, jei būsite kapitonės – jūreivių kepurėles ar skareles.
  4. Šventę planuokite iš anksto, bent likus 1-2 mėnesiams iki mergvakario, kitaip galite nusivilti, nes vietos, kuriose norėjote švęsti, ir paslaugos, kuriomis norėjote pasinaudoti, gali būti jau užsakytos.
  5. Jeigu neatsiranda nė vienos merginos, turinčios laiko suplanuoti mergvakarį, geriau nusisamdykite šventės planuotoją – šios paslaugos nėra tokios brangios, o ir organizatorė pateiks naujų, originalių minčių. Ramiai, užsiėmusias savo kasdieniais darbais, galėsite laukti šventės.
  6. Jei esate mergvakario pagrindinė organizatorė, visų darbų neužsikraukite sau. Nutarkite, kuri iš mergvakario dalyvių bus atsakinga už programą, už paslaugų užsakymą, už šventės puošmenas, rūbus, maistą, gėrimus, dovanas mergvakario „kaltininkei“ ir kitus dalykus.
  7. Daugiau investuokite į pramogas, o ne į puošmenas ir kitus antraeilius dalykus. Tačiau, žinoma, nepamirškite simbolinių dovanėlių jaunajai. Puikiai tiks kelnaitės-stringai, šmaikštūs namų ūkio reikmenys, pavyzdžiui, kočėlai, vyriškojo pasididžiavimo formos rašikliai, švilpukai, antspaudai ar žvakutės ir t. t.
  8. Pasistenkite sugalvoti kuo daugiau veiklos, kad per mergvakarį visą laiką netektų užsibūti vienoje vietoje. Pramogaukite ir gamtoje, ir mieste, ir namuose, vykite į barą, kavinę ar klubą. Svarbu, kad šventė nebūtų nuobodi.
  9. Užsakykite kokių nors ekstremalių pramogų arba tai, ko būsima nuotaka dar nėra išbandžiusi – surenkite pilvo šokio, striptizo ar burleskos pamoką.
  10. Nesivaikykite stereotipų – praktika rodo, kad mergvakaris puikiai praeina ir be tokių atributų kaip striptizo šokėjas bei vyriškojo pasididžiavimo formos tortas. Svarbiausia – būkite kūrybingos!

Senovinis mergvakaris: