Muzikantai šventėms: kaip su jais bendradarbiauti?

muzikantai

Jūsų organizuojamas renginys gali neturėti tobulų dekoracijų ir rekvizitų, nepriekaištingai patiektų patiekalų ar lokacijos, kuri būtų patogi visiems dalyviams, tačiau vienas dalykas ypatingai svarbus – muzikantai šventėms. Jų dėka renginys gali tapti vienu įsimintiniausių ir linksmiausių arba virsti visiška katastrofa. Viskas priklauso nuo to, kaip atidžiai muzikantus rinksitės, ir ar įdėsite pakankamai pastangų bendradarbiavimui su samdomais žmonėmis. Ką daryti, kad viskas vyktų sklandžiai? Šiuo klausimu konsultuoja paslaugų portalo Paslaugos.lt specialistai.

Muzikantai šventėms turėtų būti atrenkami ne atsitiktinai ir ne tik remiantis mažiausios kainos kriterijumi. Tai vienas pagrindinių akcentų, galintis sukurti bendrą atmosferą ir palaikyti gerą nuotaiką. Jeigu šventę organizuojate sau, atsižvelkite į tai, kokio stiliaus muziką mėgstate ir ko norite iš paties vakarėlio: kokia jo tematika, dalyvausiantys žmonės ir pan. Gali būti, kad yra grupių, kurios puikiai atlieka dainuojamąją poeziją, kurią taip dievinate, tačiau ši muzika visiškai neatitiks renginio koncepto.

Jei renginį organizuojate užsakovams ar kitiems žmonėms, muzikantai šventėms turi būti atrinkti dar kruopščiau ir atidžiau. Kitu atveju galite gauti blogas rekomendacijas ir jūsų ateityje nebenorės samdyti. Tokiu atveju taip pat turite išanalizuoti šventės konceptą, tačiau papildomai dar reikėtų susitikti su žmonėmis, kuriems renginys organizuojamas, ir pasiaiškinti, kokie jų poreikiai, kas patinka, ko vertėtų vengti.

Renkant grupę ar muzikantus, atsižvelkite į jų universalumą. Jei šventei reikalinga didesnė įvairovė, patikrinkite, ar muzikantai nėra geri tik viename stiliuje ir gali prisitaikyti prie publikos. Dažnai pasitaiko tokių atlikėjų, kurių muzika tikrai kokybiška, tačiau jie nemoka bendrauti su publika ir neturi charizmos, negali jos užvesti. Tokios grupės ar atlikėjai tiks ramiam, rafinuotam, jaukiam vakarui, tačiau gali būti per silpni didelėms, audringoms ir daug energijos reikalaujančioms šventėms.

Jei muzikantai šventėms savo kūrinius atlieka kažkur viešai, prieš tai reikėtų jų pasiklausyti ir įvertinti atlikimo kokybę. Taip pat svarbu prieš renginį su jais bent kartą susitikti ir nupasakoti jo esmę, perteikti, kokią atmosferą jie turėtų sukurti šventės metu ir kas patiktų jos dalyviams.

Fejerverkai – pramoga ar žalos priežastis?

Ne paslaptis, jog kiekvienais metais nuo neatsakingo pirotechnikos gaminių naudojimo susižaloja šimtai gyventojų. Nepaisant to, fejerverkai yra plačiai rinkoje vyraujanti prekė, kurią dabar gali įsigyti net ir paaugliai. Tad kaip yra iš tikrųjų? Ar fejerverkus saugu naudoti net ir po tiek nelaimingų atsitikimų?

Naujienose skelbiami faktai rodo, jog įvairių pirotechnikos gaminių priešlaikiniai sprogimai sudaro nemažą procentą visų nelaimingų įvykių. Dėl to kalta nekokybiška produkcija, kuri yra nepatvari ir daugeliu atvejų gali sukelti netikėtus sprogimus. Jei norite išvengti šių nesėkmių, derėtų rinktis tik licenciją turinčių prekybininkų gaminius, kurių prekinis ženklas yra plačiai žinomas.

Nelaimingų įvykių riziką įtakoja ne vien fejerverkai, bet ir netinkamas jų naudojimas. Tai bene didžiausia problema, su kuria susiduria nukentėjusieji asmenys. Kai nepaisomos naudojimo instrukcijos, kyla grėsmė ne tik asmenims, uždegusiems fejerverką, bet ir aplinkiniams ir net jų asmeniniam turtui. Įvairaus pobūdžio fejerverkai turi tam tikras instrukcijas, kurių privaloma laikytis visais atvejais. Net ir menkiausias nusižengimas gali sukelti žalą, tad elgtis reikia atsargiai ir atsakingai.

Aplink gausu pačių įvairiausių situacijų, kai rankoje sprogęs fejerverkas ar netyčia nuvirtusi visa jų dėžė sužalojo vieną, kelis ar net dešimtis asmenų. Tai neatsakingo poelgio padarinys, už kurį atsakyti turėjo ne tik pats kaltininkas. Kad išvengtumėte tokių situacijų, svarbu elgtis protingai net ir tada, kai pavojumi lyg ir iš tolo nekvepia. Kuo į situaciją bus žvelgiama rimčiau, tuo mažiau nelaimingų atsitikimų įvyks šioje aplinkoje. Tai svarbu ir ypač aktualu kiekvienam gyventojui.

Fejerverkus draudžiama sprogdinti erdvėje, kurioje yra žmonių, arba kur jų trajektorija gali kliudyti objektus. Prie uždegto pirotechnikos gaminio neprileiskite asmenų ir ypač saugokite vaikus, kad jie išlaikytu rekomenduotiną atstumą ir nebandytų patys jų uždegti. Fejerverkai gali būti smagi pramoga, tačiau juos reikia mokėti tinkamai naudoti. Tai bene svarbiausia priežastis, užtikrinanti sklandžios šventės ir viso vakaro eigą.

Užtikrinkite nepamirštamos nakties įspūdžius ir Jūs, tačiau darykite tai atsakingai ir nepersistenkite. Jei į situaciją bus žvelgiama pakankamai rimtai, nelaimingi atsitikimai bus išvengti, o geros emocijos garantuotos.

Kalėdinės dovanos – bene svarbiausia šventės dalis

Kalėdos – tai viena bene svarbiausia, labiausiai laukiama šventė per metus. Tai džiaugsmo, meilės ir stebuklų metas. Nerasime šeimos, kur jų nebūtų laukiama ir švenčiama: puošiamos eglutės, garžumynais kaišomi namai, gaminami šventiniai patiekalai, vaišinamasi lankomi draugai, artimieji. Tačiau kalėdinės dovanos turbūt laukiamos dar labiau, negu pati šventė. Visi su džiugesiu prisimena ankstyvą Kalėdų rytą, kai prabudę šokame iš lovos ir bėgam prie eglutės žiūrėti kokių dovanų gavome. Kiekvienas su džiaugsmu atsimena Kalėdas iš vaikystės, o ypač dovanų atradimą po eglute, todėl kalėdinės dovanos ir Kalėdų atmosfera labai svarbi kiekvienam vaikui, kadangi šie prisiminimai jų nepalieka visą gyvenimą. Žinoma, kiekvienas vaikas yra individualus, turintis savo pomėgių, tačiau kaip tėvai gerai nepažinotų savo mažylio, kartais tenka smarkiai pasukti galvą, renkant kalėdines dovanas savo ar draugų vaikams. Tad tiems, kuriems sunkiai sekasi išrinkti dovanas vaikams, padės keli patarimai, kaip išrinkti tinkamą dovaną vaikui.  2 – 4 metukų amžiaus amžiaus vaikai ypač džiaugiasi dideliais minkštais žaislais. Mažylis labai apsidžiaugs, ir dar ilgai nepaliks dovanos be priežiūros. Lėlytės ir meškiukai, mašinytės ir konstruktoriai yra pakankamai originalios ir smagios dovanos mergaitėms ar berniukams.

Graži spalvota knygutė visada pravers – ypač jeigu joje pasakos. Knygutė gali būti kaip papildoma dovanėle, nes dažniausiai vaikams knygomis džiaugsmo ilgam laikui neatneša. Jiems daug labiau patinka įvairios šokoladinės figūrėlės, saldūs skanėstai.

Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, ar dovana yra pakankamai saugi, kadangi taupyti jo sveikatos sąskaita tikrai neverta.

Dovanas paaugliams reikia dovanoti atsargiai, nes tokio amžiaus berniukai dar gali žaisti su automobiliais ir jau svajoti apie mergaites. Svarbiausiai neįžeisti ir “nepažeminti amžiuje” – nedovanoti jų manymu vaikiškų žaisliukų. Renkant dovanas šio amžiaus vaikams, vertėtų iš anksto domėtis, kokias svajones jis turi, ko jam labiausiai norisi, tad reikėtų būti atidiems savo vaikams, juos išklausyti.

Žinoma, kalėdinių dovanų laukia ne tik mūsų vaikai, bet ir artimieji, kadangi taip parodome jiems dėmesį, rūpestį, meilę, ir tai padeda išlaikyti artimus ir gražius santykius su artimaisiais ar draugais.

Perkant Kalėdines dovanas, reikėtų nepamiršti, jog Kalėdos yra šventė ir nebūti per daug pragmatiškiems. Praktiška dovana geriausiai tiks, kai artimasis pats tokios nori arba kai ji yra tik viena iš daugelio, tad verta derinti žaismingumą bei naudingumą. Praktiškos dovanos puikiai tinka tada, kai žinote, kad draugas ar giminaitis finansiškai negali sau leisti įsigyti kažkokio daikto, tačiau čia svarbu viską kruopščiai apgalvoti, nenorint jo įžeisti. Svarbiausia dovanų paskirtis – išreikšti meilę artimiesiems. Tinkamiausios dovanos nebūtinai turi būti begalo brangios, svarbiausia atsižvelgti į žmogaus, kuriam jos skirtos, amžių, poreikius ir pomėgius.

Atsako vestuvių fotografas: svarbiausi klausimai

Koks pirmas žingsnis?

Artėjant vestuvių šventei pravartu prisėsti ir panaršyti įvairių fotografų darytų vestuvių nuotraukų – taip susidarysite suvokimą, kaip skiriasi stiliai, kuriuos naudoja vestuvių fotografas. Nesirinkite iš karto fotografo, kurį rekomenduoja kiti žmonės – gali nesutapti jūsų biolaukai.

Ko ieškoti?

Kai surandate fotografą, kurio fotografavimo stilius ir pateikiamos nuotraukos patinka, pamėginkite susitikti su juo akis į akį ir pabendrauti neformaliai – jeigu sutiktas vestuvių fotografas galėtų būti jūsų draugu – tai geras ženklas.

Kada užsakyti?

Geri fotografai būna užsakyti jau prieš metus, todėl verta fotografo pradėti ieškoti likus maždaug 12-9 mėnesiams iki vestuvių.

Ar verta derėtis dėl kainos?

Su fotografija yra taip, kad gaunate tiek, kiek sumokate. Jeigu vestuvių fotografas siūlo ženkliai mažesnę kainą, reiškia arba jis yra pradedantis fotografas, arba fotografija užsiima ne kaip pagrindiniu darbu. Tai nėra blogas dalykas, tačiau reikia turėti omenyje, kad toks fotografas turi kitų darbų ir ne visada galės būti pasiekiamas.

Kaip nuspręsti dėl norimo stiliaus?

Šiuo atveju turėtų pasimatyti vestuvių fotografo profesionalumas – pabendravęs su Jumis, ir išgirdęs, kaip savo šventę matote Jūs, vestuvių fotografas turėtų pateikti pasiūlymus ir idėjas, kaip geriausia fotografuoti, kokius tikslus galite kartu pasiekti – ar nuotraukose reikia dramatiškumo, ar turi būti užfiksuotos pozuojamosios ar reportažinės fotografijos, ar ir tokios ir tokios ir t.t.

Ar reikia susidaryti būtinų fotografijų sąrašą ir jo laikytis?

Geras vestuvių fotografas dažniausiai sudaro tokį sąrašą, taip pat paklausia, ar yra kažkas, ką būtinai norėtumėte nufotgrafuoti, kad nekiltų nesusipratimų vėliau.

Kaip padaryti, kad viskas praeitų sklandžiai?

Būtinai žinokite savo vestuvių maršrutą ir jį pateikite fotografui gerokai prieš vestuves, kad jis galėtų atlikti namų darbus – nuvažiuoti pats ir apžiūrėti vietoves, pamąstyti apie tinkamas vietas geroms fotografijoms, identifikuoti šviesos šaltinius ir suplanuoti savo darbą. Apmąstykite būsimą dieną nuo pradžios iki galo ir pamėginkite nors truputį įsivaizduoti save vietoje fotografo – tada proceso metu daug geriau jausite, kaip elgtis, kad būtų patenkinti tiek fotografas, tiek Jūs ir vieni kitiems ne trukdytumėte, o papildytumėte.

Profesionalūs vestuviu fotografai Jūsų šventę padarys įsimintiną

Vestuviu fotografai Jūsų nelaukia ir juos turite pačiupti pirmi. Ypač ši taisyklė galioja, jei vestuves planuojate kelti šiltuoju metų laiku. Pravartu pradėti vestuvių fotografo paieškas prieš pusmetį, nes dažnai profesionalūs vestuviu fotografai užsakomi  prieš metus ar kiek mažiau iki vestuvių.

Norint prasmingai įamžinti jaunųjų bendro gyvenimo pradžią, svarbu surasti Jūsų poreikius tenkinantį specialistą. Vestuviu fotografai gali būti tiek vyrai, tiek moterys. Tad visų pirma susipažinkite su jų fotografavimo stiliumi. Jei patiks, susitikite gyvam pokalbiui. Neretai vestuviu fotografai dirba būtent šioje srityje, todėl tikėtina, kad galės suteiks buvusių klientų kontaktus. Taip išsiaiškinsite kaip dirbo fotografas, ar buvusius jaunuosius tenkino gauti rezultatai, galbūt duos patarimų Jums. Patarimai ir nuomonė iš šalies dažnai praverčia. Tad galbūt antrą kartą samdydami vestuvių fotografą jie darytų kažką kitaip. Kalbėkitės, klausinėkite, analizuokite, tik taip rasite Jūsų šventės akimirkų fiksuotoją, kuris galės vėliau pateikti gražių kadrų, puošiančių Jūsų vestuvių albumą.

Kartais vestuviu fotografai dirba su asistentais. Tad neišsigąskite ir to pasiteiraukite iš anksto. Klusterėkite ar jis tokį turės. Asistento privalumai: jis gali filmuoti, užfiksuoti akimirkas kitu kampu, „pagauti” kadrų, kurie kartai lieka nuošaly, nes pagrindinis vestuvių fotografas tuomet buvo kitoje vietoje ir pan., taip pat su asistentu fotografavimas vyksta daug greičiau ir profesionaliau. Jis galės palaikyti reflektorius, šviesas, prireikus pagelbėti fotografui pasikeisti objektyvą, pataisyti nuotakos suknelę ar pamatyti kitas klaidas. Būna, kad kartais patys jaunieji nusprendžia samdyti du vestuvių fotografus dėl įvairesnių nuotraukų ar ypač tuomet, kai keliamos didelės vestuvės.

Profesionalūs vestuviu fotografai beveik visuomet dirba tik su sutartimis. Tai abipusė nauda. Joje galėsite kelti savo reikalavimus ir sąlygas, nustatyti nuotraukų gaminimo terminus, kainą, galbūt iš anksto mokamus rankpinigius. Taip pat pasirašę sutartį išvengsite nesusipratimų, jei vieną dieną savo vestuvių nuotrauką pamatysite reklamoje, stende ar kitur, kur jos išvysti visai nenorėtumėte. Dokumente būtinai nurodykite leidimo publikuoti sąlygas. Viską išsprendę likus iki šventės savaitei dar kartą aptarkite visus klausimus ir beliks ramiai laukti vestuvių šventės dienos.