Kalorijų skaičiuoklė skaičiuoja ne tik kalorijas

Sveikame kūne – sveika siela, teigia senovės kinų patarlė. Tam, kad kūnas būtų sveikas, reikia juo rūpintis nuolat: sportuoti bei maitintis sveikai. Sveikos mitybos samprata apima žmogaus organizmui naudingų maisto medžiagų įsisavinimą iš naudingų maisto produktų, o ne tuščias kalorijas, padedančias tik palaikyti energiją, tačiau su sveikata neturinčias nieko bendro. Norint atrodyti ir jaustis gerai, reikėtų žinoti, kiek kalorijų suvartoti per dieną.

Kiekvieno žmogaus suvartojamas kalorijų skaičius yra individualus, tačiau apytiksliai, suaugęs vyras turėtų suvartoti 2500 – 3000 kalorijų, moteris – 1500 – 2000 kalorijų per dieną, norint gerai jaustis ir išlaikyti geras kūno formas. Apskaičiuoti suvartojamas kalorijas, galima internetinėje paieškos sistemoje suvedus „kalorijų skaičiuoklė“. Tai greitas ir patogus būdas apskaičiuoti produkto kaloringumą. Pavyzdžiui, nedaug kas susimąsto, jog kava su pienu turi apie 200 kalorijų, jei prie jos valgomas dar ir gabalėlis pyrago – tai jau kone trečdalis visos dienos kalorijų normos. Maža to, šios kalorijos beveik nenaudingos organizmui, nes didžiąją dalį produkto vertės sudaro riebalai, kurie ilgainiui virsta riebalais ant kūno.

Kalorijų skaičiuoklė naudinga ne tik kalorijų skaičiavimui. Joje apskaičiuojama ir visa produkto maistinė vertė: kiek produktas turi riebalų, baltymų, bei angliavandenių. 1 gramas riebalų turi 8 kalorijas, tuo tarpu 1 gr. angliavandenių ir baltymų perpus mažiau – 4 kalorijas. Nesunku susivokti, jog, norint puikiai atrodyti ir nesutrikdyti sveikatos, didžiąją dalį turėtų sudaryti angliavandeniai ir baltymai, o mažesnę – riebalai. Tiesa, angliavandenius ir riebalus derėtų vartoti pirmoje dienos pusėje, nes jie suteikia energijos, reikalingos produktyviam darbui, o baltymus pasilikti vakarienei.

Kalorijos surašytos beveik ant visų produktų, išskyrus vaisius, daržoves ar kitus produktus ne pakuotėse. Tokių produktų aprašymuose maistinė vertė ir kalorijų skaičius nurodomas 100 – ui gramų. Tampa nepatogu skaičiuoti, dalinti kalorijas, jei maisto suvalgoma mažiau ar derinami keli produktai, pavyzdžiui, gaminant patiekalą. O ant kai kurių produktų, kalorijos išvis neparašytos. Kalorijų skaičiuoklė padeda apskaičiuoti itin tikslią produkto vertę, įvedus jo pavadinimą ir matavimo vienetą (gramus, mililitrus). Taip labai patogu vienu metu apskaičiuoti ne vieną produktą, susidaryti individualų valgiaraštį ar pasidomėti, kiek kalorijų sudarė pusryčiai.

Norint gerai jaustis, privalu savimi rūpintis tinkamai. Sportuoti bei susidaryti naudingą maisto racioną. Internetinė kalorijų skaičiuoklė gali padėti greitai ir lengvai apskaičiuoti suvartojamas maisto medžiagas ir, esant reikalui, koreguoti mitybos įpročius.

Maisto papildai ir jų vartojimas

maisto papildaiMaisto papildai yra tam tikros medžiagos, kurios yra vartojamos, kai organizmas negauna tam tikrų medžiagų pakankamais kiekiais pats. Dėl to jie tik papildo, o ne atstoja natūralius medžiagų šaltinius. Maisto papildais gali būti laikomi ir vitaminai, kurių mūsų organizmas turi gauti iš natūralių produktų ir subalansuotos mitybos. Deja, mažėjant natūraliems produktams, o visuomeniniam gyvenimui trikdant palaikyti subalansuotą mitybą, organizmas negauna labai daug reikalingų medžiagų, tad jas reikia „papildyti“ vartojant maisto papildus. Pavyzdys gali būti labai paprastas. Sportuojantiems žmonėms treniruočių metu organizmas išskiria kreatiną – medžiagą, kuri daro mūsų organizmą ištvermingesnį ir laikinai stipresnį. Deja, mūsų organizmuose tokio kiekio, kuris yra reikalingas nėra. Natūraliomis sąlygomis reikalingą dozę galima gauti tik suvalgius 2-3 kilogramus žalios mėsos per dieną. Patys suprantate, kad tokio kiekio žalios mėsos žmogus suvalgyti kas dieną negali, nes tai brangu, be to neefektyvu. Čia padeda susintetintas kreatinas – maisto papildai sportuojantiems.

Maisto papildai sportui yra viena iš didžiausių maisto papildų grupių. Kitos grupės yra:

 • akims
 • antioksidantai
 • širdžiai
 • imunitetui stiprinti
 • kaulams
 • nervų sistemai ir atminčiai
 • sąnariams
 • odai, plaukams, nagams
 • tonizuojantys
 • atskiroms lytims
 • lieknėjimui
 • minėtieji sportui

Kai kuriuos maisto papildus išrašo gydytojas gydymo proceso metu, kai kurie yra leidžiami, o ne geriami (tablečių ar skysčių pavidalu).

Patarimai vartojantiems maisto papildus

Maisto papildai gali turėti šalutinį poveikį, tačiau dažniausiai jis tikėtinas dėl neteisingo vartojimo. Reikia labai gerai išstudijuoti vartojimo instrukcijas, kartais net pasikonsultuoti su profesionalais, nes neteisingas vartojimas ne tik neduos rezultatų, bet ir gali sukelti sveikatos sutrikimų.

Būtinai vartokite tiksliai tokiais kiekiais, kurie yra rekomenduojami. Per mažai vartosite – nebus efekto. Per daug – pasireikšti gali šalutiniai poveikiai.

Maisto papildai sportui turi būti vartojami tiksliai numatytu laiku, pavyzdžiui pusė valandos prieš maistą ir pusė valandos prieš treniruotę. Tik taip bus pasiekiami maksimaliausi rezultatai.

Prieš vartojimą būtina įsitikinti, kad papildai paruošiami teisingai. Tai galioja miltelių pavidalo papildams, kurie paprastai dedami į kokteilius.

Maisto papildai todėl taip vadinasi, kad jie papildo esamą mitybą. Galima vartoti papildus, kiek tik nori, tačiau, jei mityba bus nepilnavertė, nereguliari, rezultatų pasiekti nepavyks. Maisto papildai ir mityba turi būti idealiai subalansuotos.

Laikantis šių esminių patarimų, pasieksite itin gerų rezultatų.

Veiksmingoji „Fohow“ produkcija

Jei esate girdėję kompanijos „Fohow“ pavadinimą, tikriausiai būsite susipažinę su „Fohow“ produkcija. Jau ne viena karta užsaugo ir sėkmingai naudoja gydomųjų savybių turinčius preparatus, kad stiprintų savo organizmą, gydytų įvairių formų ligas. Žmonės džiaugiasi Kinijos korporacijos išradimais, o jie tuo tarpu plečia savo rinką ir nori, kad kuo didesnė žmonijos dalis gyventų ilgiau ir mėgautųsi gyvenimo džiaugsmu.

„Fohow“  produkcija pasižymi gydomosiomis savybėmis. Ji padeda atstatyti organizmą po ligų ar operacijų, gydo įvairių tipų susirgimus bei padedama mums išlikti žvaliems. Šių preparatų atsiradimo istorija jau pradėjo skaičiuoti trečią dešimtmetį. Taigi dar 1992 m. Kinijoje pirmą kartą pasaulyje pasirodė sukurti pagal tradicinės Rytų medicinos principus produktai, turintys aukštesniųjų gydomųjų grybų ląstelių turinį. Ir taip atsirado nauja biologiškai veiklių maisto papildų karta – greitai veikiantys imuninės ir energinės sistemų biologiniai reguliatoriai.

Gaminiai buvo nuolat tobulinami ir po dešimties metų ieškojimų sukurti skysti koncentruoti preparatai, pagaminti iš gydomųjų aukštesniųjų grybų (kordicepsas, linčži, reiši, šiitake bei kt.) ląstelių turinio. Šie sukurti produktai įgijo naują vardą – trečios kartos maisto papildai. Tai nėra nei tiesioginiai vaistai, nei daugeliui pažįstami maisto papildai. Šie gaminiai yra tarsi tarpinė grandis tarp medikamentų ir įprastų maisto papildų, kurie geba atlikti ne tik valymo ar papildymo funkcijas, tačiau plačiai naudojami ir kaip efektyvų reguliuojamąjį ir sveikatinamąjį poveikį turintys preparatai.

Kompanija „Fohow“ puikiai vykdo savo misiją Žemėje. Jie stengiasi ir padeda palaikyti sveikatos palaikymo kultūros plėtojimą visame pasaulyje. Nuolat kuria ir tobulina, kad pasiektų ir žmonėms perduotų laimingą ir sveiką gyvenseną ateinančioms kartoms.

„Fohow“ produkcija turi tris pagrindinius veiksmingus žmogaus organizmui poveikius:

 1. Pagrindinė ir vieną svarbiausių funkcijų – organizmo valymas.
 2. „Fohow“ preparatai ne tik valo organizmą, bet taip pat jį papildo būtinomis maisto medžiagomis.
 3. Taip pat atlieka imuninės sistemos ir viso organizmo biologiško reguliavimo funkcijas.

Taigi naudodami „Fohow“ produkciją stiprinsite savo organizmą bei papildysite jį reikiamomis medžiagomis ir elementais (daugelyje produktų yra garsusis itin stiprus antioksidantas kordicepsas, kuriame yra beta karotino, vitaminų E, C, mineralų – seleno ir cinko, koenzimo Q 10, imunomoduliuojamųjų polisacharidų bei kitų medžiagų). Taigi būkite sveiki ir rūpinkitės savo sveikata!

Kordicepsas susijęs su onkologija? Taip, vėžys yra labai aktuali sveikatos tema, kuria domisi visi. Kaip kordicepsas kovoja su vėžiu? Gerindamas visa imuninę sistemą ir kraujotaką. Bet tai jau kita tema…

Katės gydytojos

Kuo naudingos katės? Senovėje jos buvo laikomos todėl, kad gaudė žiurkes, peles ir kitus smulkius kenkėjus, taip apsaugodamos šeimininkų maisto atsargas. Daugiau praktinės naudos iš kačių tikriausiai ir neįmanoma išpešti. Šiandien žmonės jas laiko tik estetinio pasitenkinimo vardan – šiuolaikiniai katinai dažnai patys bijo graužikų. Tačiau visai neseniai paaiškėjo, kad vis dėlto katė turi slaptą gebėjimą.

Mokslininkai nustatė, kad žmonėms, auginantiems kates, širdies smūgio rizika sumažėja net iki 40%. Anot tyrėjų komandos, šie gyvūnai sumažina stresą. Stresas turi didelės įtakos širdies kraujagyslių ligų atsiradimui. Tyrimo metu buvo stebimi 4500 žmonės. Stebėtųjų tarpe nuo širdies smūgio mirė 3,4 % žmonių, auginusių kates, ir 5,8 % žmonių, kurie kačių neturėjo. Taip pat pastebėta, kad kačių (o taip pat ir šunų) savininkai gyvena vidutiniškai 4–5 metais ilgiau, nei žmonės nelaikantys naminių gyvūnų.

Kaip katės gydo? Kačių murkimas apima nuo 20 iki 50 hercų dažnio diapazoną. Tai nervų sistemą stabilizuojantis dažnis. Jis taip pat mažina sąnarių ir galvos skausmus, gerina kraujotaką, slopina vidaus organų uždegimą, greitina žaizdų gijimą. Šiaurės Karolinos mokslininkai ištyrė, kad murkimas sustiprina kaulus net 20%. Nežinia kaip, tačiau katinėliai jaučia, kada šeimininkas sunegaluoja, ir skuba susirangyti jam ant kelių arba skaudamos vietos; stengiasi letenėlėmis „pamasažuoti“. Namuose nuolat besisukinėjanti švelni katytė nuramina streso atveju, padeda sureguliuoti per aukštą arba per žemą kraujospūdį – pakanka keletą kartų per dieną ją paglostyti. Kolumbijos vaikų aplinkos sveikatos centro mokslininkai ištyrė, kad vaikai, turintys namuose katę, daug rečiau serga astma. Taip yra todėl, kad šių vaikų organizme susiformuoja žymiai daugiau antikūnių nei vaikų, neturinčių kačių. Beje, pastebėta, kad alergija katėms rečiau išsivysto vaikams, kurie nuo pat gimimo kontaktuoja su katėmis.

Pasaulyje pradėta steigti gyvūnų terapijos centrus, kuriuose pacientai leidžia laiką su katėmis arba šunimis. Ši terapija taikoma širdies ligų rizikos grupei, taip pat sveikstantiems ligoniams. Belieka tikėtis, kad tokie centrai greitai atvers duris ir Lietuvoje.

Lęšiai – ar visi gali juos įsidėti?

Lęšiai koreguoja regėjimą, keičia akių spalvą, jie tokie patogūs, kad net turėtume pamiršti, jog esame su jais. Kontaktiniai lęšiai pigesni nei regėjimo korekcijos operacija lazeriu ir nedarko veido taip, kaip netinkamai parinkti akinių rėmai. Nepaisant šių privalumų, kontaktinius lęšius gali nešioti ne visi, nes jų įsidėjimas ypač silpno regėjimo arba nejautra sergantiems žmonėms gali būti nemažas nepatogumas. Deja, kai kuriems apskritai įsidėti lęšius – beveik neįmanoma.

Jei akinius gali sugraibyti ir pasikabinti ant nosies net didelę regėjimo negalią turintys žmonės, tai smulkus nepastebimas lęšis tampa sunkiai įžiūrimas, net plūduriuodamas lęšiams laikyti skirtame tirpale. Kartais lęšiukas netyčia nukrenta ant žemės, ar pasislepia po stalu, tad surasti jį neprimatančiam žmogui varginantis darbas. Gydytojai ir optikų darbuotojai tikina, kad pacientui reikia įprasti prie lęšių įsidėjimo procedūros. Natūralu, kad prie visko reikia priprasti, kaip priprantame rytais valytis dantis ar blizginti batus neišsitepant rankų. Pats lęšių įsidėjimo į akis ritualas atrodo visai nesudėtingas – reikia atsargiai paimti lęšį ant piršto pagalvėlės ir pravėrus akį švelniai jį įdėti. Kaip tai padaryti žmonėms, kurie serga neuropatija ir todėl beveik negali jausti pirštų galais? Neuropatija – tai tokia liga, kurios pagrindinis simptomas yra galūnių nejautrumas. Paradoksalu, kad šia liga sergantys žmonės dažnai turi ir regėjimo sutrikimų, mat regos nusilpimas ir neuropatija yra kitų ligų, pavyzdžiui, diabeto, pasekmė. Būtent todėl, kad lęšiai beveik nejuntami ir, žinoma, nepastebimi, trukdo juos sėkmingai įsidėti nejautrą turintiems žmonėms. Jie paprasčiausiai nejaučia lęšiuko ant savo piršto pagalvėlės.

„Pirmas barjeras įsitikinant, ar galėsite nešioti kontaktinius lęšius, yra Jūsų pačių baimė paliesti akį. Dažniausiai tai yra didžiausia kliūtis prieš pradedant nešioti kontaktinius lęšius. Ši baimė turi net savo pavadinimą – pokafobija. Ar bijote paliesti atmerktą akį? Ne? Šaunu! Tuomet didesnių sunkumų kilti neturėtų.“ – rašoma vienos lęšiais prekiaujančios įmonės internetiniame puslapyje. Akivaizdu, kad pokafobija nėra vienintelė kliūtis įsidėti lęšiukams. Todėl neuropatiją sergantys ar didelę regėjimo negalią turintys žmonės, nors ir nebijo paliesti akies, tačiau lęšiuką įsidėjimas tampa problema. Lęšių pardavėjai turėtų daugiau informuoti žmones norinčius nešioti apie lęšius apie galimus sunkumus juos įsidėti. Juk svarbiausia gydomųjų priemonių pardavėjams turėtų būti laimingi pacientai.

 

Gintariniai karoliai kūdikiams

Ateina tas laikas, kai tėvai mato besikankinantį savo kūdikį ir nieko negali padaryti – vaistams nuo skausmo jis dar per mažas, homeopatiniai ne visad suveikia, arbatėlės irgi nelabai efektyvios. Kaip išgyventi šį periodą, kaip nuraminti mažylį, kai jam kalasi pirmieji dantukai?

Belieka atsigręžti į senolių patirtį ir technologijas, kurios buvo naudojamos ir patikrintos per amžius. Viena tokių priemonių – gintariniai karoliai kūdikiams. Tikriausiai nežinojote, kad gintaras jau 5000 metų yra laikomas ne tik papuošalu, bet ir gydančiu akmeniu. 21 amžius ne vieta senoviškoms legendoms ir lietuvių liaudies padavimams. Reikia mokslinio paaiškinimo, kodėl gintariniai karoliai kūdikiams ramina mažylį ir palengvina dantų kalimosi skausmus.

Medicininis paaiškinimas yra. Gintaro sudėtyje yra sukcino rūgšties (Baltijos gintare jos ypač daug – apie 8%). Taip pat gintaras yra puikus jonizatorius. Būtent nuo graikiško žodžio elektron, kuris reiškia gintarą, kilo elektra – judančių atomų srovė. Tarpukario Lietuvos kalbininkai net siūlė elektrą vadinti lietuvišku žodžiu gintra 🙂 Taigisukcino rūgštis arba sukcinitas ir turi gydomųjų savybių, kurios skatina metabolizmo procesus, taip pat ramina. Gintaras yra anti-alergenas, todėl padeda imuninei sistemai kovoti su alergijomis. Yra dar eilė procesų ir ligų, kurioms padeda gintaras. Gintaro poveikį daugiausiai tyrinėja amerikiečių ir rusų mokslininkai iš Karaliaučiaussrities, kur gintaras yra kasamas pramoniniu būdu (Lietuvoje jis yra tik renkamas pajūryje, atvirų šachtų nėra).

Lietuvos juvelyrai kuria ne vien tik meniškas sages ar gintarinius paveikslėlius ir smulkių gintaro gabalėlių, bet ir užsiima gintarinių karolių kūdikiams gamyba. Gintariniai karoliai gaminami kruopščiai atrinkus gintaro gabaliukus pagal spalvas ir juos nugludinus. Paprastai karoliams naudojami trijų formų karoliukai – apvalūs, „alyvuogės“ ir plokštelės, dar vadinamos čipsais. Nugludintiems karoliukams pragręžiamos skylutės, o tada karoliukai suveriami. Gintariniai karoliai kūdikiams yra gaminami tik iš natūraliomis priemonėmis apdirbto gintaro, nes bet koks cheminis apdirbimas gali sukelti alergiją kūdikiui. Karoliukai suveriami, ant galų uždedami plastmasiniai sujungimai susriegeliais, kurių spalva nesiskiria nuo natūralaus gintaro. Taip padaromi 30 centimetrų ilgio karoliai, kurie keliauja pas Los Anželo, Niujorko, Londono, Sidnėjaus mamas ir krikšto tėvus, kurie savo globojamiems kūdikiams ir dovanoja šias originalias dovanas.

Maisto papildai: L-karnitinas

Maisto papildai šiuolaikinio žmogaus gyvenime užima ypač reikšmingą vietą. Esame savo gyvenimą suorganizavę taip, kad judėti, norint gauti maisto mums nebereikia. El. parduotuvėje perkame net maisto produktus, o juos pristato kurjeris į namus. Tokiu būdu nebereikia net į parduotuvę pėsčiomis vaikščioti, tad nenuostabu, kad kūnas pasidengia storu riebalų sluoksniu. Džiugu, kai laiku susizgrimbame ir pradedame sportuoti norėdami riebalus sudeginti, tačiau tai reikalauja itin daug pastangų. Maisto papildai yra viena tų medžiagų, kurios ne tik dalyvauja auginant raumenis, bet ir padeda atsikratyti riebalų. Populiariausias ir žinomiausias maisto papildas – L-Karnitinas (jo galima įsigyti internetu el. parduotuvėje www.bigbadboy.lt).

Nesileisiu į detalius cheminius išvedžiojimus ir paaiškinimus apie amino rūgštis, kaip jos veikia ląstelių membranas ir t.t., bet galima tik aiškiai pasakyti, kad šie maisto papildai yra nekenksmingi, juos rekomenduojama vartoti nes AIDS sergantiems žmonėms, nes pagerina medžiagų apykaitą ir širdies darbą, saugo nuo aterosklerozės (kraujagyslių susiaurėjimo). Aišku, dalyvauja aktyviai deginant kūne sukauptus riebalus. Masto papildai naudojami prieš sportą, esant tuščiams skrandžiui. Dažniausia naudojimo forma – geriant skysčius (pasitaiko, kai jie yra leidžiami tiesiai į veną). Su l-karnitinu gaminami įvairūs energetiniai gėrimai, kuriuos paprastai perka sporto klube dažnai besilankantys žmonės. Profesionaliose maisto papildų parduotuvėse parduodami specialūs L-karnitino koncentratai, kuriuos pats vartotojas turi atskiesti paprastu vandeniu. Dažniausiai 300 ml stiklinei vandens reikia 15 ml L-karnitino koncentrato. Maisto papildai yra įvairūs, skirti įvairiems atvejams, tad ir L-karnitinas turi daug priežasčių, kodėl jis yra naudojamas gana dažnai. Beje, patį L-karnitiną gamina ir paties žmogaus kepenys, bet mažais kiekiais, todėl jo kartais neužtenka. Esant gerai medžiagų apykaitai nereikėtų perdozuoti šio sintetinio gėrimo, nes organizmas per didelius kiekius blokuoja, taip sumažindamas jo poveikį.

Maisto papildai parduodami specialiose parduotuvėse. Norint sutaupyti (tai tikrai nėra pigi prekė), galima tai nesunkiai padaryti perkant internetu. Parduotuvėje www.badbigboy.lt galima rasti patogiai surūšiuotų įvairiausių maisto papildų ir svorio metimui ir sportui, taip pat atskirai pateikiami maisto papildai vyrams ir moterims, nes jų prioritetai dažnai skirtingi.

L-karnitino turintys gėrimai parduodami ir didžiuosiuose prekybos centruose, tačiau esant ypatingam šio maisto papildo poreikiui rekomenduojama pirkti koncentruotą gėrimą.