Eteriniai aliejai

Eteriniai aliejai yra labai kvapni augalinė medžiaga, kuri buvo išgauta iš vieno tam tikro augalo, arba kelių augalų. Pasitaiko eterinių aliejų, kurių gamyboje naudojami keliasdešimt augalų.

Eterinių aliejų istorija siekia jau kelis tūkstančius metų. Ankstyvosiose civilizacijose, kuriose buvo vystomas mokslas ir gamtos resursai buvo naudojami protingai, tam tikrų augalų aliejus buvo naudojamas maistui ir grožio procedūroms. Indai mokėjo iš rožių išgauti eterinė aliejų, kurį naudojo grožio procedūroms ir maistui. Japonai dar prieš 2000 metų mokėjo iš mėtos išgauti kitą medžiagą – mentolį, kuris taip pat yra savotiškas eterinis aliejus. Romėnai taip pat mokėjo išgauti eterinius aliejus, kuriuos naudojo namų ūkiuose, grožio procedūroms ir maistui. Eterinių aliejų aukso amžius prasidėjo tada, kai arabai ištobuliną alyvuogių aliejaus distiliavimo technologiją, kuri buvo pritaikyta ir kitiems augalams, pavyzdžiui palmėms. Viduramžiais Europoje eteriniai aliejai pirmiausiai buvo tobulinami rūmuose, kuriuose ir prasidėjo šiuolaikinės parfumerijos istorija.

Dabar eteriniai aliejai vėl grįžta į madą dėl ekologiškų produktų bumo. Cheminio amžiaus pasekmė yra ta, kad vis daugiau ir daugiau žmonių negali toleruoti tam tikrų cheminių elementų alergijos forma. Jei netoleruojami elementai yra kvepalų ar maisto papildų sudedamoji dalis, žmogus patiria didelį diskomfortą. Vienintelė išeitis – naudoti natūralią ekologišką kosmetiką, kuri yra pagaminta eterinių aliejų pagrindu. Maža to, populiarėja namuose gaminama kosmetika, kurioje eterinis aliejus yra vienas iš pagrindinių ingredientų. Pavyzdžiui el. parduotuvė Eko grožis pardavinėja eterinius aliejus atskirai tam, kad būtų galima namuose pasigaminti savo kosmetikos pagal poreikius. Norint pasigaminti savo kosmetiką, reikia gana gerai išmanyti kosmetikos principus ir žinoti, kokį poveikį kokie eteriniai aliejai turi.

Eteriniai aliejai gali turėti kelių rūšių:

  • Antiseptiniai – neutralizuoja tam tikrų bakterijų poveikį ( pavyzdžiui, eukalipto aliejus);
  • Valgomieji – naudojami maisto ruošimui (pavyzdžiui, mentolis – mėtos eterinis aliejus);
  • Spazmolitiniai (kraujagysles plečiantys) – naudojami gerinti kraujospūdį (pavyzdžiui, kmynų ekstraktas);
  • Skatinantys šlapimą, pavyzdžiui kadagio ekstraktas;
  • Raminamieji – ramina, mažina stresą (pavyzdžiui, melisos ekstraktas);
  • ir t.t.

Eterininiai aliejai naudojami daug kur, tačiau tai nėra dideliuose prekybos centruose parduodama prekė, todėl geriausia vietas jas įsigyti – interneto parduotuvėse (pavyzdžiui, minėtoji „Eko grožis“).

Originalūs Domus Lumina roletai

Roletai – viena iš svarbiausių interjero detalių butuose. Tai ne lango apipavidalinimas, nes suteikia visam butui jaukumo, šviesos ir prisideda prie bendros dizaino vizijos. Pavyzdžiui, roletai miegamajame yra tamsios spalvos su žvaigždutėmis. Vaikų kambaryje – su įvairiais meškučiais ir gyvūnėliais – labai pagyvina vaikų kambario interjerą. Pabendravus su Domus Lumina atstovu paaiškėjo, kad roletai gali būti įvairių ir net originalių formų ir paskirties.

Domus Lumina salone pasižiūrėjau labai įdomius roletus. Paprastai roletai reikalingi, kad nepraleistų tiesioginių saulės spindulių, o šie visai kitokie. Dvigubi roletai yra skirti specialiai reguliuoti šviesos patekimą į kambarį. Dvigubas roletas padarytas iš dviejų sluoksnių su permatomis ir nepermatomis juostomis. Permatomas juostas atitaikius, į kambarį patenka daugiau šviesos. Nepermatomas juostas už leidus ant permatomų, gaunamas ištisas nepermatomas roletas. Tokiu būdu galima nesunkiai reguliuoti, kaip šviesa patenka į patalpą.

Užsisakinėjant tokius (ir paprastus) roletus geriausiai pasikviesti meistrą į namus su spalvų palete, kad būtų galima pridėjus prie sienos paderinti spalvas ir raštus, kuriu gali būti pačių įvairiausių.

Pasirodo, gali būti ir atvirkštiniai roletai. Domus Lumina interneto puslapyje radau atvirkštinių roletų nuotraukas. Pasirodo, galima roletus montuoti lango apačioje ir patraukus už virvutės jie kyla į viršų, o ne žemyn. Iš karto kilo klausimas, kam tokie reikalingi? Pasirodo, tokie roletai gali būti montuojami tualeto kambario languose, kur reikia uždengti lango apačią, kad nesimatytų iš lauko, kas vyksta apačioje. Labai reta tokia situacija, tačiau vis dar pasitaiko senesniuose namuose. Keisti tie Roletai valdomi iš apačios į viršų 🙂

Kad namai būtų originalūs ir išraiškingi, galima pasirinkti originalius foto roletus. Foto roletai yra specialūs roletai, kurie daromi su tam tikra iliustracija. Pavyzdžiu virtuvėje galima sumontuoti foto roletus su patiekalų vaizdais. Tokių radau ne vieną minėtame Domus Lumina puslapyje. Aišku, gyvenamojo kambario langus galima puošti labai įvairiai, taip pat ir vaikų kambario langus galima papuošti jiems įdomia tematika, pavyzdžiui, sporto, gyvūnų, jūros, debesų, kalnų ir t.t. Kiekvienas langas gali būti skirtingas, jei tik leidžia namų interjero idėjos.

Domus Lumina konsultantas dar daug papasakojo apie visus tuos roletus ir žaliuzes. Visko tikrai neperpasakosiu, bet suvokimas apie roletus tikrai prasiplėtė. Žinome tik tuos tradicinius, ir pakanka? Tikrai ne, jei turime ar norime turėti savus namus. Originali interjero detalė gali padaryti namus malonesnius ir patrauklesnius, jau nekalbant apie nuolatines svečių pagyras, kurios, pripažinsiu, taip kartais paglosto savimeilę… 😉

Įmonės steigimas – į profesionalų rankas

Visi pradedantieji verslininkai gavo iš Valstybinės mokesčių inspekcijos gražų Kalėdinį pasveikinimą, kuriame buvo žadama 2012 metais dar geriau tarnauti verslui. Tikėsimės, kad tai ne tušti žodžiai ir e-VMI portalas išvys dienos šviesą. Kas nuo to pasikeis? Kai kurias procedūras bus galima atlikti internetu, pavyzdžiui, pratęst verslo liudijimą arba įregistruoti naują įmonę. Tai dar vienas žingsnelis link sklandesnio, greitesnio ir pragmatiškesnio įmonių steigimo proceso, kuris yra užsibrėžtas šios Vyriausybės.

Įmonės steigimas iki šiol yra nemažas galvos skausmas pradedančiajam verslininkui. 10 000 litų įstatinis kapitalas pats savaime yra didelis galvos skausmas, nes tai ne terminuotas indėlis ir ne paskola – šie pinigai lyg ir yra sumokami kaip koks užstatas. Pradedantysis verslas pirmas pajamas ir pelną gauna tik po kurio laiko, tad net šis įnašas yra labai reikšmingas pradedančiojo verslininko gyvenime. Steigimo procesui reikalinga krūva dokumentų, todėl tai tikrai ne paskutinės išlaidos.

Jokios išlaidos negali padengti, ar kompensuoti patirto streso ir jaudulio kuriant savo įmonę, taip pat sugaišto laiko varstant įvairių institucijų duris. Kartais atrodo, kad viską geriau mesti ir dirbti nelegaliai, nes popierizmas pradeda žudyti nuo pat pirmųjų dienų. Daromi sunkūs finansų sprendimai, įmonės buhalterija nesutvarkoma iki galo ir jau po kurio laiko gresia pirmieji nemalonumai. To bijo visi verslininkai.

Yra sprendimas ir tokioje situacijoje. Tai specialios finansinių sprendimų įmonės (pavyzdžiui Finansų sprendimai iš Kauno), kurios užsiima įmonių steigimu profesionaliai. Finansiniai konsultantai taip pat gali kvalifikuotai patarti, kaip geriau apiforminti naują verslą, kokį statusą jam suteikti ir kaip valdyti. Visada malonu gauti patarimų iš profesionalų, kurie yra įsteigę ne vieną ir ne dvi įmones. Įmonės steigimas jiems – paprastas dalykas, tik aišku, sugaištas laikas irgi kainuoja. Tai apsimoka, jei įmonė steigiama viename mieste, o steigėjas gyvena kiek toliau nuo miesto. Vien benzino galima kiek sutaupyti…

Įmonės steigimas įmanomas ir per dvi dienas, turint visus reikiamus dokumentus. Jei yra didelis noras dirbti, bet nesinori steigti įmonės, galima viską sutvarkyti per jau įsteigtą, bet neveikiančią įmonę. Tiesa, pavadinimas bus bendrinis, tačiau tai nėra labai svarbu, jei norima populiarinti prekės ženklą, o ne įmonės pavadinimą. Finansų konsultantai gali pasiūlyti įvairių sprendimų net ir neturintiems 10 tūkstančių litų įstatiniam kapitalui. Aišku, tai daroma ne už dyką, tačiau paskaičiavus, kiek laiko sugaištama prie popierių tvarkymo galima rimtai pasvarstyti, kas apsimoka labiau – patyrusių profesionalų darbas, ar noras pačiam dalyvauti visuose steigimo procesuose užuot susikoncentravus ties naujojo verslo organizavimu, pirmųjų sutarčių sudarymu ir pajamų gavimu.

Paskolos verslui ne iš banko

Esame jau taip įpratę, kad paskolos verslui finansuoti ir steigti yra paprastai teikiamos Lietuvos bankų. Per žiniasklaidą eina informacija, kad smulkiajam verslui remti skirtos milžiniškos lėšos, tačiau įmonės dėl jų tikrai nesipeša ir eilėse prie šių ES kreditų nestovi. Šias nedideles paskolas verslui teikia mažieji Lietuvos bankai – Šiaulių bankas, Medicinos Banklas, Snoras, Ūkio bankas, tačiau didieji skandinaviško kapitalo bankai irgi neatsilieka. Rezultatas toks pats – įmonės nesikreipia į bankus taip masiškai, kaip tikėtasi, bet kodėl?

Pasirodo, yra ir alternatyvių būdų gauti verslo paskolas. Viena tokių alternatyvų – kredito unijos, kurių yra daugiau nei bankų. Tiesa, kredito unijos paskolas teikia tik pagal tam tikras verslumo skatinimo programas, kur pinigai verslui pradėti ir tobulinti yra skiriama pagal tam tikrus kriterijus – bedarbystė 12 mėnesių, neįgalumas, jaunimui iki 29 metų ir senjorams virš 50 metų. Taip pat kredito unijų kreditai teikiami jos nariams, kurie įneša savo įnašus pajų pavidalu.
Dar vienas alternatyvus būdas paskolos verslui gavimui yra greitų verslo kreditų bendrovės. Tai panašios bendrovės į greitųjų kreditų bendroves, kurios teikia riboto dydžio kreditus privatiems asmenims. Greitųjų kreditų bendrovių Lietuvoje yra labai nemažai – apie 30. Tuo tarpu greitosios paskolos verslui teikiamos vos kelių įmonių. Kai kurios jų užsiima ir greitaisiais kreditais privariems asmenims (pavyzdžiui, BigBank). Ši paslauga yra nauja rinkoje, nes paprastai verslas kreditus ima iš tradicinių bankų ir kredito unijų.

Greitojo verslo kredito bendovės veikia kiek kitokiais principais, negu tradiciškai verslo paskolas išduodančios unijos ir bankai. Kai kurios paskolos verslui gali būti gana minimalios, tačiau tradiciniai skolintojai yra nustatę minimalias kreditų sumas, kurios yra nuo 10 000 litų. Greito verslo kredito bendrovės gali paskolinti ir 5000 litų.

Tradiciniai skolintojai verslui suteikia galimybę grąžinti paskola per daugiausiai 10 metų laikotarpį. Greitosios verslo kreditų bendrovės paskolos suteikimo ir grąžinimo laiką sumažino iki 12 mėnesių. Dėl to jos pelnytai vadinamos greitųjų kreditų bendrovėmis – kreditai išduodami greitai, tačiau ir sugrąžinti juos bei sumokėti palūkanas reikia greitai. Greitųjų verslo kreditų bendrovės suteikia galimybę grąžinti paskolą anksčiau laiko be papildomų sankcijų, kas gali būti sudėtinga dirbant su bankais ir unijomis.

Paskolos verslui palūkanos kredito unijose ir bankuose dažniausiai būna gana aiškiai apibrėžtos ir pastovios. Greitosios verslo kreditų bendrovės palūkanas skaičiuoja kiekvienai įmonei atskirai, priklausomai nuo rizikos faktorių. Tiesa, palūkanų norma yra ne mažesnė nei 8 procentai. Kredito unijos bei bankai teikia paskolas mažesnėmis palūkanomis.

Greitųjų verslo paskolų bendrovių kreditai paprastai teikiami apyvartinėms lėšoms. Apyvartinės lėšos paprastai yra reikalingos steigiant uždarąją akcinę bendrovę (UAB), kur įstatinis kapitalas steigimo momentu turi būti ne mažesnis, nei 10 000 litų. Taip pat teikiama ir kita populiari verslo finansavimo paslauga – kredito linija. Kredito linija yra daugkartinis kreditas, kuris veikia panašiai kaip ir kreditinė kortelė – yra suteikiamas kredito limitas, kurį įmonė gali išnaudoti, bet turi padengti per tam tikrą laiką jau su palūkanomis. Padengusi kreditą, įmonė vėl gali jį paimti kada tik panorėjusi. Tokia paskolos verslui forma labai aktuali , kai vykdomi nedideli pirkimai kas mėnesį. Bankai ir kredito unijos teikia platesnį spektrą verslo finansavimo paslaugų, tačiau paminėtos paslaugos yra pagrindinės pradedančiajam verslui, o ne senoms gamybinėms įmonėms, kurioms reikalingi milijonai aparatūros pirkimui ir investicijoms į naujas linijas.

Su laiku greitųjų verslo paslaugų įmonių turėtų tik daugėti.

Biožidiniai – romantika ir interjeras

Tvarkantis savo namelius arba butelį visada norime, kad juose būtų jauku, malonu, nes dažnai ten gyvename ne vieni, o su mylimu žmogumi. Kartais norisi pasidaryti kokį romantišką kampelį, kuriame būtų galima pasinerti į romantišką atmosferą liūdnais ir tamsiais žiemos vakarais. Jei būstą įsirenginėjame nuo 0, iš karto numatome, kur bus tas romantiškas kampelis, tačiau kai ateiname į gatavą butą (nuomojamą), to padaryti nelabai išeis. Nebent romantiką galėtume susikurti patys nieko nekeisdami.

Dažniausiai romantika asocijuojasi su žvakėmis. Kol jos dega – viskas gražu, bet kai jos išbėga ir prilaša vaško (pakaitalo) ant audinių, galima prasikeikti… Vietoj žvakių galima panaudoti kitą interjero detalę romantikai sukurti. Biožidiniai yra ta interjero detalė, kurią galima pastatyti beveik visur, o keičiant būstą – paprasčiausiai išsivežti į kitą vietą. Biožidiniai gali būti pastatomi ant grindų arba pritvirtinami prie sienos, tad reikia žinoti pagal nuomos sąlygas, ar galėsite gręžti sienas ir tvirtinti per 15 kilogamų sveriantį bio židinį. Jei ne, tada tiks ir pastatomas, arba jau įmontuotas į žurnaliny staliuką bio-židinys.

Biožidiniai yra tikrai brangesni už žvakes, tad būtina gerai apsvarstyti šią investiciją. Jei turite vaikų, kurie laksto aplink ir nuolat jiems gręsia plaukų nusisvilinimas, gal geriau nerizikuoti ir pasirūpinti bioetanoliu kūrenamu uždaru biožidiniu. Saugumo požiūriu biožidinys yr saugesnis už žvakes, gaisro pavojaus beveik nėra (nebent biožidinys atviras, o romantikos valandėlės metu norite pasimėtyti popieriniais lėktuvėliais ;)) Be to į aplinką išmetama mažiau CO2 ir smalkių, jei labai rūpinatės aplinkosauga…

Biožidiniai kūrenami bioetaliu, todėl jam degant nėra nei dūmų, nei kvapo. Kai reikia žvakes užpūsti, kambarys būna pilnas dūmų ir smirda nuodėguliais. Su biožidiniu tokio dalyko nėra. Tiesa, kaip ir po žvakių degimo, taip ir pabaigus deginti bio židinį, būtina išvėdinti patalpas, kad nepritrūktumėte oro.

Bio židiniai – puiki interjero detalė, siekiantiems namie turėti romantišką kampelį. Kas puiku, tas ir brangu, tačiau ilgalaikiška…

Lažybos ir statymai internetu

Lietuvoje veikia tik 4 LEGALIOS lažybų bendrovės, kuriose galima atlikti statymus internetu – TonyBet, TopSport, Orakulas ir BalticBet. Visos kitos lažybas iš realių pinigų siūlančios bendrovės laikomos nelegaliomis, nes neturi lošimų organizatoriaus licencijos, kurią išduodą Valstybinė lošimų priežiūros komisija (VLPK). Net pasauliniai gigantai kaip Unibet ar Bwin yra laikomi nelegaliais, nors jie ir turi lietuviškas versijas bei organizuoja tam tikras akcijas būtent lietuviams. Lažybos – labai subtili rinka, kurią atidžiai seka ne tik VLPK, bet ir VMI – Valstybinė mokesčių inspekcija (ypač kai laimėjimai yra didesni nei 3500 litų).

Legalūs statymai internetu, kaip minėjau, galimi tik keturiose bendrovėse, kurios turi realius lažybų punktus Lietuvoje. Žiaurios konkurencijos sąlygomis statymai internetu suteikia tam tikrų pranašumų lažybų bendrovei, nes klientui nereikia nuolatos eiti į lažybų punktą. Viskas vyksta labai paprastai.

Pirmiausiai sudaroma lažybų internetu sutartis su lažybų bendrove, kuri nustato kliento duomenis ir jo sutikimą priimti iš jo statymus ne gyvai punkte, bet internete. Išduodama kliento kortelė su prisijungimo prie statymų puslapių duomenimis. Vienos bendrovės kortelė turi 20 slaptažodžių, kurie užtikrina saugų prisijungimą prie vartotojo profilio.

Norint statyti internetu būtina užeiti į lažybų organizatoriaus puslapį, kuriame pateikiami visi koeficientai. Prisijungus prie vartotojo profilio belieka susirasti už ką norima statyti ir galima sudaryti virtualią lažybų kortelę. Lažybų bilietas išsaugomas vartotojo statymų sąraše, jį galima pasižiūrėti bet kada.

Pasirinkus tam tikrus įvykius galima pasirinkti, nustatomas statymas pagal rūšį – paprastas, kombinuotas ar sisteminis. Įvedus norimą pastatyti sumą, sistema paskaičiuoja galimą laimėjimą, kad matytume, kiek galima laimėti sėkmės atveju. Tada pora mygtukų paspaudimų ir statymas priimtas. Statymai priimami tik tam tikru laiku, kuris įvairiose bendrovėse yra skirtingas. Pavyzdžiui TonyBet bukmeikeriai priima statymus nuo 9 valandos ryto iki 24 val. Toks laikas priklauso nuo punkto darbo laiko, nes pagal Lietuvos įstatymus statymus galima priimti tik kai dirba bent vienas realus lažybų punktas.

Tiesa, reikia pasirūpinti, kad virtualioje lažybų sąskaitoje būtų įnešta pinigų, priešingu atveju statymas internetu nebus priimtas. Pasipildyti lažybų sąskaitą galima 2 būdais – lažybų punkte (pasakius lažybų tarpininkei, kokiais sumai norite papildyti savo lažybų sąskaitą) ir internetu darant bankinį pavedimą. Išsigryninti laimėjimus taip pat galima lažybų punkte arba internetu, nusiuntus užklausimą pervesti norimą pinigų sumą.

Visa tai galima padaryti neišeinant iš namų ar darbovietės. Kol kas lažybos mobiliuoju telefonu yra galimos tik paskambinus į lažybų punktą ir tai ne visose bendrovėse. Lažybos internetu, kurias siūlo legalios lažybų bendrovės kol kas sunkiai konkuruoja su pasauliniais lažybų gigantais dėl netobulų įstatymų, kurie labai smarkiai draudžia ir riboja reklamos būdus.

Tiesa, lažybos, kaip ir alkoholis ar narkotikai, gali sukelti sunkią priklausomybę, kuri yra gydoma mediciniškai. Yra ir pagalbos priklausomybę kenčiantiems lošėjams bei jų šeimos nariams telefoninė linija bei puslapis Nebenoriu-Losti.lt

Greitas kreditas – priežastis emigracijai?

Neseniai žiniasklaidoje buvo eskaluojama tema, kad paprastas greitas kreditas gali paskatinti žmogų emigruoti į užsienį, jei jis nebeišgali atiduoti skolos. Įsikišo net teisingumo ministras Šimašius, kuris aiškiai suprato, kad tai yra tik vienos ar dviejų greitųjų paskolų bendrovių reklaminis triukas. Jei vienos iš greitųjų paskolų bendrovių klientai negrąžina skolų ir bėga į kitas šalis vengdami savo įsipareigojimų, tai nereiškia, kad visų klientai tai daro. Tai yra tik dėl sutarties spragos arba nežinojimo, kad antstoliai gali surasti ir užsienyje gyvenančius tautiečius. Jei tai dėl teisinių “liapsusų” tai kam reikia skleisti negatyvią informaciją, kuri turės įtakos visai greitųjų paskolų rinkai?..

Greitas kreditas yra suteikiamas žmonėms, kuriems reikia greitai pasiskolinti pinigų nuo 100 iki 5000 litų. Atidavimo laikotarpis irgi yra trumpas – dažniausiai 1-3 mėnesiai. Palūkanos ir administravimo mokesčiai – didesni nei bankuose, tačiau visa tai yra tik dėl to, kad klientui nereikia paskolos laiduoti savo nekilnojamuoju turtu, jam nereikia pateikti pažymos apie gaunamas šeimos pajamas. Greitus kreditus teikiančios bendrovės tik patikrina, ar klientas nėra juoduosiuose skolininkų sąrašuose, kuriais dalinasi visi bankai, kredito unijos, lizingo bei greitųjų kreditų bendrovės.

Prieš bėgant į užsienį taip pat reiktų atsiminti, kad Europos Sąjungos šalys turi nemažai bendradarbiavimo susitarimų ir sutarčių teisėsaugos ir duomenų keitimosi srityse, tad piktybinius skolininkus galima surasti ir užsienyje. Jei kreipiamasi į teisėsaugą, paieška gali būti paskelbta tarptautiniu lygiu, tad skolininką gaudytų visų šalių policija, o sugavę – perduotų teisėsaugos pareigūnams į Lietuvą. Ar 1000 litų greitas kreditas vertas tokios rizikos? Tikrai ne!

Paprastai greitas kreditas duodamas per kelias minutes ir nedidelėm sumom. Kai antstoliai pradės skolą išmušinėti, ta suma gali išaugti kelis kartus. Teko girdėti ne vieną istoriją, kaip pamiršta 20 litų skola už važiavimą troleibusu “zuikiu” per antstolių “mašiną” pavirto keliais šimtais litų. Jei pasiskolinta 2000 litų, antstoliai tikrai ją sugebės padidinti kelis kartus, pavyzdžiui iki 10 000, o tada jau nebe juokai…

Ne veltui visos greitų kreditų reklamos ragina pagalvoti prieš skolinantis, ar sugebės klientas laiku grąžinti sumą, kad jam nereiktų skolintis iš kitur, eiti lošti ar bėgti nuo skolų į užsienį. Greitieji kreditai padėjo daugybei sąžiningų ir gerų žmonių įsigyti reikalingiausius daiktus, tačiau keli “gudručiai” bėgliai gali sugadinti visą greitų paskolų rinkos įvaizdį. Reikia atidžiau vertinti tokią kontraversišką informaciją apie greituosius kreditus Lietuvos žiniasklaidoje, kadangi dabar prasidėjo aktyvūs veiksmai demonizuojant šią milijonus mokesčių atnešančią rinką.

Beje, žmonės emigruoja dažniausiai dėl to, kad neranda Lietuvoje pakankamai apmokamo darbo, o ne slapstytis nuo greitųjų kreditų bendrovių pasamdytų skolų išmušinėtojų.