Ar sudėtinga išsirinkti židinį?

židiniai Klaipėdoje

Renkantis židinį kreipiamas dėmesys į įvairius kriterijus. Juk kalbame ne apie vieną funkciją. Židiniai Klaipėdoje gyvenantiems žmonėms taip pat svarbūs kaip ir Kauno gyventojams. Ar tai reiškia, kad kriterijai tie patys? Dažniausiai taip. Reikia pridėti, jog tai visas ypatybių rinkinys.

Daug įvairiausių židinių

Apsilankius parduotuvėje įdomu, kas gero siūloma. Vis daugiau pirkėjų sutinka, kad plataus asortimento pavyzdys yra Klaipėdoje pateikiama produkcija. Židiniai gali būti skirstomi pagal galingumą, dydį, stilių. Tai puiki žinia, nes kiekvienas pirkėjas atranda priimtiniausią variantą. Variantą, kuris naudingas žvelgiant net iš ilgalaikės perspektyvos.

Skirtumai atsispindi ir kainose. Kad ir kokie skaičiai parašyti etiketėje, šildymo įrenginys yra tikrų tikriausia investicija. Juk tai šilumos ir jaukumo klausimas. Tad ne vien atostogos prie jūros, bet ir židiniai Klaipėdoje gali būti vertas dėmesio dalykas.

Specialistų konsultacija

Į klausimą, ar sudėtinga išsirinkti židinį, rastume bent du atsakymus. Taip arba ne. Kai konsultuojamasi su specialistais, pasirinkimas tampa ne tik lengvesnis, bet ir tikslingesnis.

Jei remontuojate būstą ir esate pasamdę dizainerį, tuomet jis padės nuspręsti ir dėl židinio ar krosnelės. Na, o kalbant apie įrenginio parametrus akcentuotinas šildymo įrenginių specialistų indėlis. Kai kada klaidingai galvojama, kad verčiau galingesnis prietaisas. Tačiau tiesa tokia, kad reikia gerai apskaičiuoti, koks yra patalpų plotas ir koks turėtų būti šildymo prietaiso pajėgumas. Optimalus galingumas – štai tokiu principu turėtų vadovautis visi pirkėjai. Nes tik optimalumas užtikrina saugumą, leidžia įrenginiui veikti reikiamu režimu.

Klaipėda – ne tik atostogų miestas

Židiniai Klaipėdoje gyvenantiems žmonėms leidžia jaukiau ir šilčiau praleisti žiemą. Kadangi šiame mieste šildymo įrenginių pasiūla nemaža, galima atrasti geriausią produktą, kuris visomis prasmėmis bus naudingas. Tokį produktą, kuris ne vienus ir ne dvejus metus patikimai tarnaus.

Taigi, Klaipėda – ne vien atostogų miestas. Čia vyrauja ir tam tikros šildymo tradicijos. Ir tai puikiai suprantama, nes žiema būna ir uostamiestyje – žiema, kurią daugelis tautiečių apibūdintų kaip nenuspėjamą, kaip neretai kaprizingą ir reikalaujančią patikimų šildymo sprendimų.

 

 

Šiltinimas ekovata

Šiltinimas ekovataYra keli  būdai kaip gali būti  atliekamas  šiltinimas ekovata, jis  gali  būti  sausas arba jis  gali  būti drėgnas. Pirmasis  būdas  yra  atliekamas  rankomis.  Kai yra  atliekamas drėgnas medžiagos  montavimas jis nuo  sauso  būdo  skiriasi tuo, kad medžiaga  yra padengiama  ant paviršiaus su vandeniu  ir klijais.  Vanduo ir klijai yra  surišamosios medžiagos kad vanduo  būtų paduodamas  spaudimo  dėka reikia  turėti  specialų  agregatą  su purškikliais.  Šis medžiagos padengimo būdas leidžia kontroliuoti  montavimo  procesą ir palieka lygų  paviršių, kuris  yra  paruoštas tolimesniam montavimui. Gautas medžiagos  sluoksnis nebus deformuotas ir  sunaikintas, jos neveiks  drėgmė, neplis grybelis  ir graužikai.  Kai medžiaga yra teisingai  padengiama ji greitai  išdžiūsta ir ji gali  būti  padengiama  naudojant  kitą medžiagą. Šis metodas suteikia galimybę  labai stipriai  sutaupyti kalbant  apie naudojamų medžiagų  kiekį.  Kai yra padengiama medžiaga jos perteklius yra pašalinamas specialiais  įrankiais,  turi būti išlyginamas  izoliuojančios medžiagos  sluoksnis.  Izoliuojantis  sluoksnis  yra padengiamas  apdailos medžiagomis. Kai yra  naudojamas  drėgnas būdas jis  gali pasitarnauti, kai reikia  apšildyti  namo sienas,  angarus,  pramonines patalpas ir  kita. Kai  montavimas  yra  atliekamas rankomis medžiaga  yra  išpurenama  įrankiu, kuris yra  panašus  į mikserį taroje ir jis  yra padengiamas ant sienos paviršiaus, bei į įvairiausius tarpus.  Kai  yra montuojama  ekovata yra labai svarbu išlaikyti tam tikrą  tankumą.  Šiltinimas  ekovata yra  atliekamas  užpildant  tarpus, kurie  yra  sienose. Tai  yra  varginantis procesas, todėl šis metodas turi  būti naudojamas tik mažomis  apimtimis.

Apskritai  ekovata puikiai tinka, kai  reikia  apšildyti sienas, tai yra  ekologiškai  švari medžiaga, kuri  sunkiai  užsiliepsnoja, ji nepūva ir nepelija.  Ekovata  ilgaamžiška,  atspari  temperatūrai  ir  nėra brangi. Viena iš svarbiausių ekovatos savybių yra  būtent jos  ilgaamžiškumas.  Montavimo metu savo  unikalias technologijas ji  sugeba  išsaugoti  apie  pusę  amžiaus.  Be to,  medžiaga  pasižymi ir kitomis  savybėmis dėl kurių  jį užsitarnavo meilės  ir pripažinimo.  Vienas  iš  privalumų, kuriuos  gali  suteikti  šiltinimas ekovata gali  užpildyti įvairiausius tarpus, net ir sunkiai pasiekiamus.  Medžiaga  yra labai elastinga ir ji tokia  išliks net jei bus  montuojama  ant vertikalaus paviršiaus, neatsiras jokio nusėdimo.  Ji pasižymi  unikaliomis  garsą  izoliuojančiomis savybėmis.  Ekovatos montavimas  atliekamas labai paprastai. Montavimas priklauso  nuo to kokiame paviršiuje  ji bus  montuojama. Be to, tai yra medžiaga, kurios neveikia jokie mikroorganizmai, jos  nemėgsta  graužikai ir vabzdžiai.  Be  sauso ir drėgno medžiagos  montavimo taip pat gali  būti naudojamas ir mišrus.  Pirmasis montavimo metodas numato, kad ekovata bus naudojama  kartu  su vandeniu, kurie  yra  su klijais.  Tokiu  būdu nesusidaro dulkės, medžiaga  yra  suspaudžiama ir tuo pačiu  nesumažėja garso ir šilumos izoliacijos savybės.

Kai yra  atliekamas šiltinimas  ekovata dažniausiai yra naudojamas drėgnasis montavimo  būdas.  Procesas vyksta taip, kad į  tam tikras sienos dalis  yra  įpurškiama ekovata. Tik tokiu būdu yra  užtikrinamas montavimo sandarumas.  Vėliau  apdailos darbai yra  atliekami  aukštesniame lygmenyje.  Galima  gauti tikrai įdomų pagrindą jei yra naudojami dažikliai.  Tokį šiltinimo  būdą yra naudinga pasirinkti, kadangi ekovata  nedaro jokios žalos  sveikatai ir nesukelia  alergijos. Taigi  ji nepadarys jokios  žalos  jūsų vaikui, kadangi jos   sudėtyje  yra 80 procentų  celiuliozės.  Ekovata  tai yra makulatūra.  Tai nėra degi medžiaga, ji  sugeba  save  užgesinti.  Tačiau jei kiltu gaisras ji neišskirs jokių kenksmingų medžiagų ir toksinų.  Dabar galima  nesijaudinti dėl savo sveikatos, kadangi jūs  galėsite gyventi  ekologiškoje  aplinkoje. Daugiau informacijos http://www.siltinimas-ekovata.lt/.

 

Saulės kolektoriai – ateitis?

saulės kolektoriaiSaulės kolektoriai vertinami kaip įdomus ir efektyvus energetinis sprendimas. Pastaraisiais metais jų matoma vis daugiau. Žmonės supranta, kad šie įrengimai gali padėti gyventi ne tik ekologiškiau, bet ir ekonomiškiau. Vertėtų pažvelgti į šią sritį per ilgalaikę prizmę ir bent pasvajoti, kokie sprendimai bus taikomi ateityje.

Ateitis ir dabartis

Nors pavadinime saulės kolektoriai susieti su ateitimi, iš tiesų jie veikia jau dabar. Tačiau apie ateitį užsimename siekdami įsigilinti į kolektorių temą ir pamąstyti, ko galima tikėtis po n metų.

Turbūt pirmasis klausimas – ar po tam tikro laikotarpio įrenginiai išliks efektyvūs. Dėl specifinių konstrukcinių ypatumų kolektoriai ne vienus metus patikimai tarnauja. Laikui bėgant našumas sumažėja tik nežymiai, o tai labai gera žinia visiems, kurie galvoja apie tokį variantą.

Sprendimas kiekvienuose namuose?

Atsižvelgiant į tai, kad pasaulyje vis labiau akcentuojama ekologija bei energetinių sprendimų efektyvumas (ir ne tik kaip teorinės sąvokos), saulės kolektoriai, tikėtina, kada nors gali tapti kiekvieno būsto atributu.

Ir ne tik būsto. Pažiūrėkite, kiek įvairiausių konceptų sukuria automobilių gamintojai. Kas žino, galbūt po n metų ant kiekvienos mašinos stogo bus įdiegti kolektoriai, padedantys gauti daugiau važiavimui reikalingos energijos.

Svarba transporto sektoriuje

Kas žino, galbūt ne tik asmeniniuose automobiliuose, bet ir apskritai visame transporto sektoriuose karaliaus būtent saulės kolektoriai. Juk mokslininkai, inžinieriai nuolat dirba, kurią ką nors naujo. Kokie autobusai važinės gatvėmis po 10 ar 20 metų?

Neaišku ir tai, kokie automobiliai bus asmeniniuose garažuose. Galbūt išvis bus siūloma įsigyti kokius nors sudedamus garažus, kurių konstrukcijoje bus ir efektyvūs energetiniai įrenginiai, galintys įkraunanti elektromobilį?

Apipavidalinimas

Įprasta kolektorius montuoti ant stogo, jie netgi tampa dailia būsto dizaino dalimi. Atrodo pažangiai ir suponuoja apie ekonomiškumą bei ekologiškumą.

Ar ateityje minėti įrenginiai bus tokie pat? Atsižvelgiant, kaip keičiasi įvairūs prietaisai, galima daryti prielaidą, jog ir kolektorių laukia pokyčiai. Sistema veikiausiai taps dar lankstesnė. Aišku, jau dabar itin pajėgi, o vartotojai tai įvertina teigiamai.

Sprendimas dabarčiai ir ateičiai

Saulės kolektoriai – ateitis? Taip. Ir ne tik. Tai ir ateitis, ir dabartis. Jau dabar džiaugiamasi ekonomija. Patvirtinama, kad skambus žodelis „eko“ – ne koks nors pasakų motyvas, o optimistinė realybė. Dar geresnis apibūdinimas – sprendimas dabarčiai ir ateičiai.

Židiniai – geriausia apsauga nuo rudens darganų

židiniaiŽidiniai – šąlant orams populiarumą ir pagreitį įgaunanti tema. Temperatūrai mažėjant lauke, vėsta ir namų aplinka. Trumpėja dienos, prie gausesnio lietaus prisijungia ir vėjo gniaužtai. Gatvėse telkšo balos, sode po kojomis šiugžda lapų patalai. Ir taip gera vakare po darbo įsitaisyti ant minkštos sofos ir leisti laiką su šeima…

Visai nesvarbu, ar vakarai leidžiami stebint mėgstamas televizijos programas, ar skaitant tinklaraštį, ar lošiant kortomis, ar tiesiog gurkšnojant kvapnią arbatą. O jaukiausia, kai kambaryje spragsi židinio ugnis. Tai kartu ir simbolinis jaukumas, šiluma, ir tikras, efektyvus apšildymas. Visgi simbolinė prasmė už realiai juntamą šilumą turbūt ne ką mažesnė. Žmonės, norintys, kad jų namuose atsirastų židinys, taip pat kreipia dėmesį į estetinę pusę. Ir tai puikiai suprantama, be to, iliustruoja, kad židiniai pasižymi ne tik viena pagrindine funkcija.

Susirinkti prie židinio – ne atsitiktinė frazė. Šie žodžiai yra metų metus atliekamų veiksmų, kuriuos būtų galima pavadinti ritualais, atspindys. Kas žino, gal nuo urvinių žmonių laikų mus taip traukia šiluma. Šiuo atveju ji iš dalies suprimityvinama – židinio turėtojai gali gėrėtis liepsnų liežuviais. Kai namuose šiuolaikiška krosnis, toks efektas negaunamas. Juk durys nepermatomos, o jas atidarius namai tiesiog paskęstų dūmuose. Na, o židiniai leidžia mėgautis ugnies vaizdu.

Židinys suartina. Jei ne jis, galbūt šeima vakarus leistų atskiruose kambariuose. O štai gėrėjimasis oranžiniais liežuviais ir malkų spragsėjimu skatina būti drauge. Pasidaroma arbatos, užsiimama vienokiomis ar kitokiomis pramogomis. Židinys tampa reikšmingu objektu, savotiška susitikimo vieta. Jei atkreiptume dėmesį, kad židiniais vadinami ir kitokie dalykai, toks susivienijimas atrodytų natūralus. Pavyzdžiui, židiniais laikomos vietos, kuriose yra kieno nors išplitimo pirminė stotelė. Židiniai taip pat yra tam tikros vietos, kur ko nors gausu. Tai siejasi ir su šeimos susibūrimu.

Kokybiškai įtaisyti ir prie interjero derantys židiniai – ne tik šilumos šaltinis. Tai kur kas daugiau. Prie tokio šildymo prietaisu vadinamo stebuklo reiškiamos teigiamos emocijos, nuo pečių nukrenta visi dienos rūpesčiai, o rudeninės darganos tampa visai neįkyrios.

 

Santechnika ir vandentiekio sistemos

santechnika Gyvenimas be vandens – sunkiai įsivaizduojamas. Vanduo naudojamas tiek įvairiems buities darbams, maisto ruošybai, tiek asmeninei mūsų higienai. Jei norite, kad jūsų namuose santechnika veiktų be jokių problemų, o vandentieko sistemos būtų patikimos ir ilgaamžės, jums reikalinga ilgametę darbo patirtį turinčių specialistų pagalba. Nors minėtoji sritis reikalauja gana didelių išlaidų, nebijokite investuoti – nepamirškite, kad prastai atlikti santechnikos darbai ne tik trukdys jūsų patogumui, bet taps ir itin brangiai kainuojančių avarinių situacijų priežastimi.

Vandentieko sistemos įrengimas pradedamas nuo tinkamų vamzdžių parinkimo, t. y. geriamojo vandens tiekimui turi būti parinkti atitinkami vamzdynai. Nepamirškite, kad vamzdžių gamybai gali būti naudojamos įvairios medžiagos, pvz., cinkuotas plienas, varis, aliuminis ir t. t. Nors daugelis gyventojų mano, kad minėtųjų vamzdžių pasirinkimas ar vandentiekio sistemos įrengimas yra visiškai paprastas darbas, specialistai rekomenduoja pasitarti su šios srities ekspertais – prastai įrengta santechnika, netinkamai parinkti vamzdžiai lems prastą geriamojo vandens skonį ir kvapą, be to, iškils apsinuodijimo grėsmė.

Nors vamzdynų sistemų pasirinkimas yra gana platus, naujai statomuose arba renovuojamuose namuose dažniausiai naudojama kolektorinė arba trišakinė sistema su presuojamomis jungtimis. Svarbiausias kolektorinės vandentiekio sistemos privalumas yra tai, kad grindyse nėra nei vieno sistemos sujungimo. Tiesa, minėtasis sprendimas apsunkina karšto vandens cirkuliaciją, pvz., atsukę karšto vandens čiaupą, turėsite palaukti kelias sekundes, kol vanduo pradės tekėti. Vienas išskirtiniausių kolektorinės vandentiekio sistemos bruožų yra tai, kad galite užsukti pageidaujamus prietaisus, pvz., skalbimo mašiną. Trišakinė vandentiekio sistema gali būti su presuojamomis jungtimis arba su užspaudžiamais / užmaunamais žiedais. Itin dažnai naudojama ir PPR virinama vamzdynų sistema. Šiuo atveju būtina vengti bet kokių montavimo klaidų, kadangi netinkamai atlikti sujungimo darbai gali tapti brangiai kainuojančia klaida. Atlikus vandentieko sistemos paruošimo darbus, rekomenduojama atlikti bandymus. Grindų apdailos darbai (pvz., plytelių klojimas) turėtų būti atliekami tik po minėtųjų patikros darbų. Svarbiausias minėtosios sistemos privalumas – patikima ir greita karšto vandens cirkuliacija, t. y. jums nereikės laukti, kol atbėgs karšto vandens srovė.

Jei norite, kad santechnika nekeltų sunkumų ateityje, pasikalbėkite su šios srities ekspertais. Patyrę santechnikai teikia visas vandentiekio sistemų montavimo ir priežiūros paslaugas: šalto ir karšto vandens vamzdynų įrengimas iki numatytų vandens vartojimo taškų virtuvėje ir sanitariniuose mazguose, vandens šildytuvų įrengimas ir remonto darbai, vandens skaitiklių įrengimas ir keitimas, vamzdynų montavimas, keitimas ir remonto darbai, hidrauliniai vandentiekio vamzdynų bandymai ir t. t.

Židiniai ir jų įrengimas patalpoje

Židinio įsirengimas namuose reikalauja itin kruopščių apgalvojimų, kur ir kokį pasirinkti, kur kreiptis, kaip išsirinkti. Visų pirmą siūlyčiau užsukti į www.ZidiniaiKrosnelesKaminai.lt svetainę, kur gana platus židinių pasirinkimo asortimentas, darbuotojai pateikia naudingų patarimų. Židinys – tai rimtas sprendimas namų jaukumui sukurti, bet tikrai vertas ir pateisinantis lūkesčius. Retas gailisi ryžęsi statytis židinį namuose. Todėl svarbiausia – tinkamai suprojektuota vieta jo statybos darbams. Kadangi židiniai ne tik suteikia džiaugsmą akims, bet ir reikalauja žinių, kompetencijos ir dėmesio. Šiuo klausimu Jums tikrai padės jau minėti www.ZidiniaiKrosnelesKaminai.lt specialistai.

Dažniausiai parenkama vieta židinio statybai – svetainė. Juk čia praleidžiame daugiausiai laiko, mėgaujamės pietumis ar vakariene, leidžiami savaitgaliai su draugais ar šeima, todėl norime, kad būtų jauku, šilta  ir vyrautų darna. Tad židiniai visada atsiduria vizualinio dėmesio centre. Tačiau židinį galite statytis kur tik panorėję – kambaryje, verandoje, terasoje ar net sode.

Svarbūs aspektai, kuriais reikia vadovautis, statant židinį patalpoje:

  1. Geriausia, kad židinys būtų statomas sienos viduryje. Jei nėra tokios galimybės, svarbu, kad būtų palikta laisvos vietos iš kiekvienos pusės bent po vieną metrą.
  2. Niekada nestatykite židinio ant praėjimo, ten, kur nuolat vaikšto, juda žmonės.
  3. Taip pat atminkite, kad griežtai negalima jo statyti ten, kur gali būti skersvėjis, t.y. tarp langų ar durų angų. Šiose vietose bloga trauka ir židinys leis dūmus į aplinką.

Atsižvelgiant į finansines, interjero, technologines ir kitas nuostatas yra parenkami židiniai, tinkantys konkrečiai patalpai. Židinio konstrukcijos pasirinkimas priklauso nuo patalpos ploto ir apimties, kurioje planuojama įrengti židinį. Svarbu nuspręsti, ko tikimasi iš projektuojamos šildymo sistemos – ar židinys bus vienintelė ir pagrindinė šildymo sistema, ar jis bus tik papildomas (antrinis) šildymo šaltinis.

Visiems yra žinoma, kad židiniai ne tik teikia šilumą būstui, bet taip pat ir jį puošia teikia estetinę funkciją. Jie puikiai puošia patalpas, tampa jų akcentu. Retas nepastebės namuose įrengto židinio.  Židinys visada tampa garantuotu centriniu patalpos tašku. Svarbu, kad šalia jo būtų pakankamai vietos besiilsintiems žmonėms. Ši namų dekoro priemonė turi būti pastatyta taip, kad netrukdytų praėjimui. Jo vieta kambaryje ir forma gali būti pati įvairiausia, todėl tikrai išsirinksite geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį patalpų akcentą – židinį.