Ką reikėtų žinoti nusprendus įsirengti įmontuojamą šaldytuvą?

Įmontuojama buitinė technika yra nepamainoma, jei norite įsirengti vientiso stiliaus, jūsų svajonių interjero virtuvę. Be to, kad įmontuojami įrenginiai veikia ne ką prasčiau už laisvai pastatomus, jie yra kur kas paprasčiau priderinami prie aplinkos ir virtuvės baldų. Bene šauniausia tai, kad tokio tipo buitinės technikos dėka nepastebimas tampa ir vienas didžiausių virtuvės gigantų – šaldytuvas. Jis gali atrodyti tarsi viena iš spintelių arba būti išskaidytas taip, kad sudarytų keleto sujungtų baldų įvaizdį.

Įmontuojami šaldytuvai padeda sukurti tvarkingą ir sterilų įspūdį ir yra funkcionalesni. Pavyzdžiui, norint sutaupyti vietą ar turint išties nedidelę erdvę virtuvei, šaldytuvą ir šaldiklį galima atskirti ir sumontuoti skirtingose virtuvės vietose, kad ir po darbastaliu. Na, o jeigu nuspręsite įsigyti visą įmontuojamos buitinės technikos komplektą, užtikrinsite, kad visi įrenginiai atitiks panašų stilių aplinka išliks vientisa.

Jei jus domina įmontuojami šaldytuvai, vertėtų žinoti keletą dalykų, į kuriuos labai svarbu atkreipti dėmesį tiek renkantis prietaisą, tiek jį montuojant.

Visų pirma, pasirenkite tam, jog įmontuojama buitinė technika yra kiek brangesnė už įprastą. Taip yra todėl, kad jai reikalingi papildomi dizaino, techniniai sprendimai, jungtys, leisiančios prietaisus įmontuoti ir sujungti su kitais baldais ar buitine technika. Tačiau skirtumas nėra labai ženklus, o ir vertėtų nepamiršti to, kad įmontuojami šaldytuvai itin pasiteisina tais atvejais, kuomet virtuvė yra sujungta su svetaine ir nesinori kardinaliai atskirti šių dviejų erdvių įvaizdžio.

Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad įmontuojami šaldytuvai turi tam tikras įrengimo rekomendacijas, kurių nesilaikant jis paprasčiausiai pradės gesti. Pavyzdžiui, šalia įmontuojamo šaldytuvo reikia užtikrinti nuolatinę oro cirkuliaciją, todėl būtina reguliariai nusiurbti aušintuvą. Namų šeimininkams vertėtų nepamiršti ir to, kad įmontuojami šaldytuvai reikalauja „kvėpavimo“ ir jeigu nebus palikti tarpai, pro kuriuos išeitų ir įeitų oras iš kompresoriaus, jis neveiks taip ilgai kaip norėtųsi. Tad jei jau žinote, kaip nelengva šaldytuvus įmontuoti ir išmontuoti iš spintelės, verčiau pasirūpinkite tinkama jų priežiūra ir naujo šaldytuvo jums dairytis dar neteks ilgai.

Pirkite buitine techniką internetu: paprasta, greita, pigu

buitinė technika internetuKol vieni žmonės džiaugiasi virtualių prekybos vietų teikiamais malonumais, tuo tarpu kiti teigia, kad pirkti internetu paprasčiausiai bijo. Juk prekės nėra palietę rankomis, jos pauostę. Visgi, virtualių prekybos vietų pliusai dažniausiai nulemia tai, kad perkama prekė yra tik iš nuotraukos. Buitinė technika internetu šiuo metu yra labai dažnas pasirinkimas. Daugelis žmonių suvokia, kad tai puikus būdas gauti gyvenimą lengvinančius prietaisus.

Išskiriame pagrindinius pliusus, kurie dažniausiai ir lemia pirkimą internetu. Jeigu vistiek baiminatės, tokiu atveju rekomenduojame kreiptis į draugus bei artimuosius, kurie taip perka jau ne pirmą kartą. Jie pasidalins savo patirtimi ir tai galbūt jums padės kur kas drąsiau pirkti.

  • Buitinė technika internetu kainuoja kur kas pigiau. Jeigu norite sutaupyti (o lietuviai tikrai yra taupūs žmonės), tokiu atveju mes jums rekomenduojame ieškoti technikos internetu. Svarbiausia, kad buitinė technika internetu tikrai nėra prastesnės. Kokybės atžvilgiu nėra jokio skirtumo, kokioje vietoje pirksite. Svarbiausia, kokios įmonės gaminiais yra prekiaujama. Juolab, egzistuoja labai daug lietuviškų prekybos vietų, kur siūloma įsigyti techniką pigiau. Atsargiai, nepasitikėkite jomis detaliai neišsiaiškinę, kokios kokybės produkciją siūlo.
  • Pirkti internetu yra kur kas greičiau. Šis pliusas yra labai akivaizdus ir su juo sutiktų visu asmenys, kurie tik kada nors naudojosi virtualių prekybos vietų teikiamais pliusais. Šiuolaikinis žmogus labai vertina efektyvumo aspektą. Paprasčiausiai norisi, jog ne tik prekės būtų greitai atrandamos, tačiau tuo pačiu ir pastarosios būtų greitai pristatytos iki namų durų. Visos prekybos vietos yra suinteresuotos pasiūlyti kokybiškas paslaugas.
  • Jums bus suteikiamos profesionalios konsultacijos. Turbūt ne kartą teko susidurti su labai nemaloniais konsultantais, kurie nenoriai atsako į užduotus klausimus. Galima džiaugtis bent jau tuo, kad internetu yra viskas kur kas maloniau. Galite ir skambinti, ir rašyti. Konsultacijos bus malonios ir besistengiančios patenkinti žmonių poreikius. Buitinė technika bus atrandama gana greitai ir būtent tokia, kokios jums reikia.
  • Pirkti patogiau. Tikrai kur kas patogiau, kadangi virtualiose prekybos vietose viskas suklasifikuota ir vos kelias minutes galite atrasti tai, kas jums tinka labiausiai. Juolab, pirkimas internetu suteikia galimybę maloniai sau būti lovoje, patogiai peržiūrinėti pasiūlymus ir iš jų pasirinkti tą, kuris atrodo geriausias. Galima drąsiai sakyti, kad pirkti internetu niekada nebuvo taip paprasta, kaip yra šiuo metu. Džiaukitės šiomis galimybėmis ir išnaudokite jas.
  • Internete egzistuoja platesnė buitinės technikos pasiūla. Paskutinis pliusas, kuris dažniausiai nulemia, kodėl žmonės perka internetu yra tai, kad buitinė technika internete turi kur kas daugiau pasirinkimų, taigi kiekvienas žmogus gali atrasti tai, kas jam labiausiai tinka. Jeigu esate labai išrankus pirkėjas, tuomet pirmiausia ir siūlome ieškoti internete, kadangi būtent ten yra didesnė tikimybė, jog atrasite tai, kas jums labiausiai tinka.

Buitinė technika kur kas labiau palengvina gyvenimą. Daugelis žmonių labai džiaugiasi tuo, kad egzistuoja tokie prietaisai. Nepamirškite, kad jų pirkimas internetu yra kur kas patrauklesnis, kadangi platesnė pasiūla tikrai patenkins jūsų poreikius.

Šaldytuvai internetu: kaip išsirinkti ir nesuklysti?

šaldytuvaiInternetinė prekyba kiekvienais metais auga, tačiau pardavėjai pastebi, kad lietuviai vis dar vengia internetu pirkti stambią buitinę techniką. Anot specialistų, toks elgesys gana lengvai paaiškinamas – nesinori mokėti pakankamai brangiai už daiktą, kurio negalima realiai apžiūrėti. Kita vertus, šaldytuvai internetu kainuoja šiek tiek pigiau, o ir išsirinkti nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Matmenys ir talpa

Šaldytuvo dydis – svarbiausias pasirinkimo kriterijus. Ir internetinėse, ir įprastose parduotuvėse visada yra pateikiami tikslūs šaldytuvo matmenys, todėl nereikia baimintis, kad, perkant prekę internetu, įsigysite per didelį ar per mažą šaldytuvą, svarbiausia patiems tiksliai išsimatuoti, kokio dydžio šaldytuvo reikia jūsų virtuvėje. Tuo tarpu, šaldytuvo talpa – labai individualus pasirinkimas, kuris priklauso nuo šeimos dydžio ir įpročių. Jei šeima gausi, natūralu, kad jai reikės didesnės talpos šaldytuvo, o štai porai, kuri mieliau valgo mieste, o ne namuose, visiškai pakanka ir mažesnės talpos šaldytuvo.

Energetiniai taupymo rodikliai

Šaldytuvai skirstomi į klases pagal elektros energijos sueikvojimo rodiklius. A klasė reiškia aukščiausią energetinį efektyvumą, G klasė – žemiausią. Tiesa, A klasė dar skirstoma į tris atskiras kategorijas – A+, A++ ir A+++. Koks skirtumas? A++ klasės šaldytuvai maždaug 20 proc. efektyviau taupo energiją už A klasės šaldytuvus. Tuo tarpu, A+++ klasės šaldytuvai dar 30 proc. efektyvesni už pirmosios klasės šaldytuvus. Paprasčiau tariant, kuo daugiau „+“, tuo šaldytuvas sueikvoja mažiau elektros energijos. Specialistai pastebi, kad kai kurie pirkėjai galvoja, kad mažesnis šaldytuvas reiškia ir mažesnes sąskaitas už elektrą, tačiau reikia įsiminti, kad energetiniai taupymo rodikliai ir šaldytuvo dydis nieko bendro neturi.

Šaldymo sistema

Nuo šaldytuvo šaldymo sistemos priklausys ar šaldytuvą reikės reguliariai atitirpinti ar ne. Šiuo atžvilgiu mažiausiai problemų sukelia šaldytuvai su bešerkšne šaldymo sistema. Bešerkšnė šaldymo sistema ortakiais į šaldytuvą perduodą šaltą orą, o tai reiškia, kad ant šaldytuvo ir šaldiklio sienelių nesusidaro kondensatas ir ledas. Tokių šaldytuvų priežiūra pati paprasčiausia ir patogiausia. Be to, tai efektyviausias būdas sumažinti bakterijų dauginimąsi, o tuo pačiu ir prailginti produktų galiojimo laiką.

Renkantis naują šaldytuvą būtina atkreipti dėmesį ir į kokią pusę atsidaro durelės, ar galima keisti durelių padėtį, kiek laiko šaldytuvas išlaiko šaltį, jei namuose dingsta elektra ir t.t. Visgi, jei niekaip negalite apsispręsti dėl naujo pirkinio, vertėtų pasitarsi su elektroninės parduotuvės konsultantais, kurie tikrai atsakys į visus jūsų klausimus.

 

Šaldymo kameros: ką apie jas turėtumėt žinoti?

Šaldymo kameros ir pramoniniai šaldytuvai – daiktas, be kurio vargu ar išsiverstų logistikos įmonės, didieji prekybos centrai ir apskritai visa maisto produktų rinka. Taigi, jei seniai svajojote atsidaryti savo maisto prekių parduotuvę, reikia gerai apgalvoti kokios šaldymo sistemos jums labiausiai tinka. Tiesa, klausimas ar išsiversite be specialistų konsultacijos, tačiau štai keletas faktų apie šaldymo kameras, kuriuos turėtumėte žinoti.

Šiuolaikinės technologijos leidžia suprojektuoti ir sumontuoti įvairaus sudėtingumo ir dydžio šaldymo kameras. Taigi, kaip išsirinkti tinkamiausią šaldymo kameros projektą? Visų pirma, svarbu žinoti, kad šaldymo kameros turi būti sandarios ir nepraleisti drėgmės, nes produktai gali imti gesti. Todėl šaldymo kamerų montavimui paprastai naudojamos specialios termoizoliacinės plokštės, užpildytos poliuretanu. Tai ilgaamžė medžiaga, kuriai neturi įtakos oro drėgmė. Be to, poliuretanas turi itin geras izoliacines savybes, jo neveikia dėl drėgmės galintis atsirasti pelėsis ar kiti mikroorganizmai. Tiesa, tai ne vienintelis šaldymo kamerų užpildas. Taip pat dažnai naudojamas polistirenas arba mineralinė vata. Tačiau šios medžiagos nepasižymi tokia aukšta kokybe, kadangi nėra itin atsparios drėgmei bei ne taip gerai apsaugo maisto produktus nuo šilumos.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad pramoniniai šaldytuvai bei kameros turi būti tinkamai izoliuoti. Kuo storesnis sienų ir durų izoliacinis sluoksnis, tuo mažiau šilumos patenka į jų vidų. Todėl galima naudoti žemesnio galingumo šaldymo įranga, nes tinkamai izoliuotos sienos padaro pusė darbo, saugant maisto produktus. Tiesa, storesnės izoliacinės sienos yra šiek tiek brangesnės, todėl viskas priklauso nuo šaldymo proceso – kokia temperatūra turės būti palaikoma šaldymo kameroje ar šaldytuve.

Tiesa, smulkesniems maisto produktams tokiems kaip ledai, varškės sūreliai, konditerijos gaminiai gali būti laikomi ne tik šaldymo kamerose. Jų talpinimui puikiai tiks ir šaldytuvai virtinos, kadangi jie pakankamai gerai išlaiko šaltį, apsaugo produktus nuo drėgmės ir neleidžia jiems gesti. Jei šie šaldytuvai talpinami sandelyje tai ir parduotuvės ar įmonės personalui lengviau susigaudyti, kas kur yra. Kita vertus, sunku net įsivaizduoti parduotuvę, kurioje šaldytuvas virtina neegzistuotų. Jie patogūs, talpina daug produktų ir gali būti lengvai transportuojami.

Ir pabaigai… kalbant apie šaldymo kameras svarbu nepamišti grindų, jos taip pat turi būti izoliuotos. Grindims siu pakankamai mažomis apkrovomis naudojamos sustiprintos termoizoliacinės plokštės, kurios apsaugo maisto produktus nuo šilumos ir drėgmės, kurios gali patekti iš apačios. Tuo tarpu, esant didelėms apkrovoms, naudojamos pramoninės betoninės grindys, kurios užtikrina, kad šaldymo kameros savo darbą atliks kokybiškai.

Taigi, galima sakyti, kad apžvelgėme šaldymo kamerų  ir šaldytuvų pradžiamokslį, kuris turėtų padėti bent minimaliai gaudytis šaldymo sistemų pasaulyje.