Atsako vestuvių fotografas: svarbiausi klausimai

Koks pirmas žingsnis?

Artėjant vestuvių šventei pravartu prisėsti ir panaršyti įvairių fotografų darytų vestuvių nuotraukų – taip susidarysite suvokimą, kaip skiriasi stiliai, kuriuos naudoja vestuvių fotografas. Nesirinkite iš karto fotografo, kurį rekomenduoja kiti žmonės – gali nesutapti jūsų biolaukai.

Ko ieškoti?

Kai surandate fotografą, kurio fotografavimo stilius ir pateikiamos nuotraukos patinka, pamėginkite susitikti su juo akis į akį ir pabendrauti neformaliai – jeigu sutiktas vestuvių fotografas galėtų būti jūsų draugu – tai geras ženklas.

Kada užsakyti?

Geri fotografai būna užsakyti jau prieš metus, todėl verta fotografo pradėti ieškoti likus maždaug 12-9 mėnesiams iki vestuvių.

Ar verta derėtis dėl kainos?

Su fotografija yra taip, kad gaunate tiek, kiek sumokate. Jeigu vestuvių fotografas siūlo ženkliai mažesnę kainą, reiškia arba jis yra pradedantis fotografas, arba fotografija užsiima ne kaip pagrindiniu darbu. Tai nėra blogas dalykas, tačiau reikia turėti omenyje, kad toks fotografas turi kitų darbų ir ne visada galės būti pasiekiamas.

Kaip nuspręsti dėl norimo stiliaus?

Šiuo atveju turėtų pasimatyti vestuvių fotografo profesionalumas – pabendravęs su Jumis, ir išgirdęs, kaip savo šventę matote Jūs, vestuvių fotografas turėtų pateikti pasiūlymus ir idėjas, kaip geriausia fotografuoti, kokius tikslus galite kartu pasiekti – ar nuotraukose reikia dramatiškumo, ar turi būti užfiksuotos pozuojamosios ar reportažinės fotografijos, ar ir tokios ir tokios ir t.t.

Ar reikia susidaryti būtinų fotografijų sąrašą ir jo laikytis?

Geras vestuvių fotografas dažniausiai sudaro tokį sąrašą, taip pat paklausia, ar yra kažkas, ką būtinai norėtumėte nufotgrafuoti, kad nekiltų nesusipratimų vėliau.

Kaip padaryti, kad viskas praeitų sklandžiai?

Būtinai žinokite savo vestuvių maršrutą ir jį pateikite fotografui gerokai prieš vestuves, kad jis galėtų atlikti namų darbus – nuvažiuoti pats ir apžiūrėti vietoves, pamąstyti apie tinkamas vietas geroms fotografijoms, identifikuoti šviesos šaltinius ir suplanuoti savo darbą. Apmąstykite būsimą dieną nuo pradžios iki galo ir pamėginkite nors truputį įsivaizduoti save vietoje fotografo – tada proceso metu daug geriau jausite, kaip elgtis, kad būtų patenkinti tiek fotografas, tiek Jūs ir vieni kitiems ne trukdytumėte, o papildytumėte.

Praktiški patarimai tobulam mergvakariui

mergvakario atributikaJei artėja Jūsų geros draugės, sesers ar giminaitės mergvakaris, be abejo norite, kad šventė būtų įdomi, įspūdinga ir nusisekusi. Pateiksime 10 praktiškų patarimų, kurie padės išvengti nesklandumų ir surengti įsimintiną šventę.

  1. Nutarkite, koks bus šventės biudžetas – pagal tai galima parinkti ir pramogas. Ne visuomet „brangu“ reiškia „įdomu ir nepakeičiama“. Puikią šventę surengti galima ir su labai kukliu biudžetu.
  2. Sugalvokite mergvakariui temą. Paprastai merginos pasipuošia seselių, angeliukių, velniukių, policininkių, jūreivių kostiumais, tačiau pasvarstykite ir kitas galimybes, pasirinkite kiek originalesnį variantą.
  3. Apsvarstykite, ar tikrai kiekvienai mergvakario dalyvei verta nuomotis drabužius. Karnavalinių kostiumų nuoma kainuoja santykinai brangiai, taigi galbūt papuošite tik vienintelę nuotaką, o sau pasirinksite tik akcentus? Pavyzdžiui, jei būsite kapitonės – jūreivių kepurėles ar skareles.
  4. Šventę planuokite iš anksto, bent likus 1-2 mėnesiams iki mergvakario, kitaip galite nusivilti, nes vietos, kuriose norėjote švęsti, ir paslaugos, kuriomis norėjote pasinaudoti, gali būti jau užsakytos.
  5. Jeigu neatsiranda nė vienos merginos, turinčios laiko suplanuoti mergvakarį, geriau nusisamdykite šventės planuotoją – šios paslaugos nėra tokios brangios, o ir organizatorė pateiks naujų, originalių minčių. Ramiai, užsiėmusias savo kasdieniais darbais, galėsite laukti šventės.
  6. Jei esate mergvakario pagrindinė organizatorė, visų darbų neužsikraukite sau. Nutarkite, kuri iš mergvakario dalyvių bus atsakinga už programą, už paslaugų užsakymą, už šventės puošmenas, rūbus, maistą, gėrimus, dovanas mergvakario „kaltininkei“ ir kitus dalykus.
  7. Daugiau investuokite į pramogas, o ne į puošmenas ir kitus antraeilius dalykus. Tačiau, žinoma, nepamirškite simbolinių dovanėlių jaunajai. Puikiai tiks kelnaitės-stringai, šmaikštūs namų ūkio reikmenys, pavyzdžiui, kočėlai, vyriškojo pasididžiavimo formos rašikliai, švilpukai, antspaudai ar žvakutės ir t. t.
  8. Pasistenkite sugalvoti kuo daugiau veiklos, kad per mergvakarį visą laiką netektų užsibūti vienoje vietoje. Pramogaukite ir gamtoje, ir mieste, ir namuose, vykite į barą, kavinę ar klubą. Svarbu, kad šventė nebūtų nuobodi.
  9. Užsakykite kokių nors ekstremalių pramogų arba tai, ko būsima nuotaka dar nėra išbandžiusi – surenkite pilvo šokio, striptizo ar burleskos pamoką.
  10. Nesivaikykite stereotipų – praktika rodo, kad mergvakaris puikiai praeina ir be tokių atributų kaip striptizo šokėjas bei vyriškojo pasididžiavimo formos tortas. Svarbiausia – būkite kūrybingos!

Senovinis mergvakaris:

Renginių organizavimas Jums

Gyvenimiškai svarbūs įvykiai turėtų suteikti šiltų emocijų antplūdį net ir po daugelio metų. Deja, įsimintiną gimtadienį ar prestižinį verslo susitikimą suplanuoti yra be galo sunku. Laimei, tokių renginių organizavimas yra paprastas, kai šį malonumą perleidi gerai savo darbą išmanančiai įmonei. Tiek individualių, tiek verslo bendrovių šventės įgauna kitokį įvaizdį, kai jų organizavimu pasirūpina profesionalai.

Renginiu vedejai neapsiriboja eilinio žmogaus įgūdžiais. Šios srities darbui reikia didelio atsakingumo ir kruopštumo. Glaudus bendradarbiavimas čia neišvengiamas, todėl komunikabilumas ir entuziazmas yra tiesiog neatsiejami. Renginių organizavimas apsunkina kiekvieno žmogaus kasdienybę, tad, jei jums pabodo atiduoti visas savo jėgas ir laiką tobulo gimtadienio ar kitos metų šventės planavimui, pasirinkite palankią alternatyvą – patikėkite šį malonumą atsakingoms paslaugų bendrovėms.

Vestuvių, jubiliejų, Kalėdinių vakarų ar išleistuvių planavimai yra ne paprasti, o itin svarbūs įvykiai žmogaus gyvenime. Juos reikia prisiminti su šypsena veide, tačiau kartais ne viskas vyksta taip, kaip norėtume. Renginiu vizija – užtikrinti gerą nuotaiką, solidžią atmosferą ir garantuoti gerus prisiminimus net ir po daugelio metų. Renginiu vedejas į savo pareigas turi žiūrėti rimtai, nes net ir menkiausia klaida apsunkina visą šventės atmosferą. Tikslas sunkus, todėl ne kiekvienas ryžtasi tokiai atsakomybei.

Kokybiškų renginiu vedimas – išeitis verslininkams! Vis daugiau įmonių patiki savo švenčių organizavimą bei jų vedimą profesionalioms paslaugų bendrovėms. Toks sprendimas leidžia užtikrinti unikalų, išskirtinės programos renginį plačiai auditorijai žmonių. Atidus šventės pobūdžio išanalizavimas padeda išrinkti geriausią kiekvieno kliento norus atitinkantį variantą. Renginių organizavimas – puikus būdas idealiai paruošti net ir didžiausio masto konfidencialius verslo susitikimus, nepriklausomai nuo sudėtingų aplinkybių.

Laimei net ir sudėtingiausias šventes ar itin didelio masto konferencijas galime patikėti atsakingoms paslaugų bendrovėms. Renginiu organizavimas Vilniuje puikiai atspindi aukšto lygio paslaugas ir garantuoja solidžią atmosferą kiekviename žingsnyje. Renginiu organizavimas Klaipedoje – ne išimtis. Tiek sostinėje, tiek pajūryje ar bet kurioje kitoje Lietuvos dalyje galima suorganizuoti profesionalų renginį. Tai priklauso nuo kiekvieno kliento norų.

Renginių organizavimas Vilniuje ir visoje Lietuvoje

renginių organizavimasVisi tik ir burba, kad didžioji dalis renginių ir visas veiksmas vyksta tik sostinėje. Šiuo metu tikrai renginių organizavimas Vilniuje ypač aktyvus. Nors tai paprasta paaiškinti. Juk Vilnius – Lietuvos sostinė. Tai miestas, kuriame gyvena daugiausiai gyventojų, didžiausia studentų koncentracija, žmonės gauna didesnes algas, todėl gali daugiau išleisti pramogoms. Renginių organizatoriai verčiasi iš kailio, kad tik kiekvienas renginys būtų dar nematytas, unikalus ir įsimintinas žiūrovams. Visi to norime ir tikimės eidami į vieną ar kitą renginį.

Net kitų Lietuvos miestų gyventojai skuba į Vilnių švęsti gimtadienio, mergvakario ar bernvakario. Renginiukalve.lt visada pasiryžusi paruošti tokį renginį, kuris bus nepamirštamas pramogų ir naujai įgytos patirties dėka. Žmonės nori ne tik švęsti susėdę prie stalo ir skanaudami gardžiausius valgius bei užsigerdami skaniausiais gėrimais, jie trokšta nuotykių ir tokio renginio, kuris įsimintų ilgam. Tai įgyvendinama, nes renginių organizatoriai gali pasiūlyti teminius vakarėlius įvairiausiomis progomis: garbingam Jubiliejui, mergvakariui, bernvakariui švęsti, kolektyvo šventei ar tiesiog norint pabėgti nuo kasdienybės ir įsikūnyti į tam tikrą personažą. Tokių renginių metu nelieka pamirštas nei vienas dalyvis. Profesionalus renginių organizavimas ir puikus jo išpildymas „įtraukia” kiekvieną: ir įmonės direktorių, ir joje dirbantį vairuotoją.

Renginių organizavimas Vilniuje populiari ir perspektyvi veiklos kryptis. Ji turi tendenciją dar labiau plėstis ir vystytis. Nemažą dalį tradicijų perimame iš užsienio šalių, tačiau džiugina privačių asmenų bei įmonių noras išsaugoti ir puoselėti lietuviškas šventes bei tradicijas.

Renginiai įmonėms vis labiau tampa intelektualūs ir interaktyvūs. Linksmi žaidimai ir aktyvios pramogos sujungia įvairaus amžiaus grupių asmenis. Taip nesunku pamiršti kasdieninių darbų naštą ir pailsėti. Renginių organizatoriai gali pasiūlyti surengti pramogą ne tik Vilniuje. Tai gali būti vykdoma bet kuriame Lietuvos mieste. Jei norite, kad pagaliau ir Jūsų šventė taptų įsimintina, pravartu kreiptis į savo srities profesionalus, kurių galvose čirška begalės naujų, dar neįgyvendintų idėjų ir galbūt jos sutaps su Jūsų įsivaizduojamo renginio vizija.

Šventės yra skirtos švęsti, tad kodėl to nepadarius įsimintinai ir netradiciškai? Nustebinkite ne tik save, bet ir į šventę atėjus svečius. Patikėkime šventės rengimą savo srities specialistams.