Kaip nusipirkti skanesnius tortus ir pyragus šventėms?

pyragai ir tortaiArtėjans didžiosioms šventėms, mes visi pradedame galvoti ką patieksime ant savo šventinio stalo. Žinoma, vienas iš stalų bus skirtas tortams ir pyragams, kuriuos ypač mėgsta mažieji, bet neatsisako ir suaugusieji. Tačiau, čia iškyla problema, jog didžiųjų prekybos centrų tortai ir pyragai labai dažnai būna brangūs, bet ir ganėtinai neskanūs.

Gyvenant dabartiniais laikais, kai internetas yra visagalis ir čia galime rasti begalę informacijos – mes galime netgi pirkti įvairiausius skanėstus iš kito miesto. Taigi keletas patarimų, kaip sutaupyti perkant šiuos skanėstus ir kaip išsirinkti tikrai skanius.

 1. Pirmiausia, užsiregistruokite keliose forumuose, kuriuose galėsite apie tai padiskutuoti. Kitos moterys duos įvairiausių patarimų kur pirkti ir kur nepirkti tortus ir pyragus. Jos pasidalins šia svarbia informacija labai greitai, o Jūs gausite informaciją, kurios ieškote. Visos moterys atskleis ne tik patirtį kur pirkti, bet ir patars kur tikrai nepirkti.

 2. Jeigu pirmasis variantas gali užimti daugybė laiko, tai pasinaudokite paieškos sistemomis ir ieškokite informacijos – didelė tikimybė, kad jau kažkas tokios informacijos ieškojo ir tikrai atrasite visokių atsiliepimų ir skundų apie įvairias kepyklėlės ar šeimininkes, kurios įvairius kepinius kepa namie.

 3. Atsirinkę geriausius variantus, pradėkite lyginti kainas. Nepabijokite atlikti keletos skambučių ir pasiderėti dėl kainos. Būtinai palyginkite siuntimo kainas, jeigu kepyklėlė yra kitame mieste tai gali būti labai aktualu.

 4. Bandykite susirasti keletą draugių, kurioms taip pat reikės įvairių pyragų ir tortų. Darydami didesnius užsakymus galite drąsiai tikėtis geresnės kainos ir didesnių nuolaidų. O taip pat ir siuntimas kainuos daug mažiau, jeigu už siuntimą turėsite sumokėti ne viena, o tarkim keturiese ar penkiese. Taip pat darydamos didelį užsakymą, būsite tikros, jog jūsų užsakymas bus pastūmėtas į priekį, nes jis atneš daugiau pelno kepyklėlei.

 5. Jeigu nesate užtikrintos savo surinkta informacija – pirkite iš skirtingų vietų. Jeigu kažkurias kepinys bus neskanus, tai bent bus tikimybė, jog kepinys pirktas iš kitos vietos bus daug skanesnis.

 Negailėkite savo laiko šiam klausimui. Gi Jūs išleidžiate savo sunkiai uždirbtus pinigus, tai kodėl gi nepabandžius juos išleisti tinkamai. O nepamirškite nerašytos (o gal ir rašytos) verslo taisyklės – klientas visada teisus. Jeigu pirksime tik iš gerai dirbančių kepyklėlių, įvairios blogai dirbančios tiesiog pasitrauks iš verslo. Ir ateityje mažiau klientų nukentės nuo prastų pirkinių. Skanių pyragų, tortų ir desertų per didžiausią šeimos šventę.

Moteriškas apatinis trikotažas

Išvaizda moterims yra labai svarbi. Tai ne tik drabužiai, aksesuarai, makiažas, bateliai, bet ir apatinis trikotažas. Kiekvienai moteriai tai labai svarbi išvaizdos dalis. Juk dažniausiai tai drabužėliai, kurios mato ir kitas, labai svarbus žmogus. Būtent dėl to žmogaus moterys renkasi dailius, nėriniuotus ar siuvinėtus apatinius, kurie ne tik patrauktų akį, bet ir gundytų tą laimingąjį. Visgi, kaip išsirinkti tokius apatinius, su kuriais atrodytumėte ypač seksualiai ir elegantiškai?

Spalva – svarbus akcentas

Vienas iš pagrindinių dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis apatinį trikotažą – tai spalva. Labai svarbu išsirinkti ne tik mėgiamą, bet ir Jums tinkančią spalvą. Pvz., jei esate itin įdegusi, ant kūno dailiai atrodys ryškus apatinis trikotažas ar net baltos spalvos. Prie kiek mažiau rudo kūno puikiai tinka ir moterų taip mėgiami tigriniai ar leopardiniai apatiniai. O štai balta oda pasižyminčioms moterims verta rinktis šviesias, akių nerėžiančias spalvas be ryškių akcentų.

Dydis ir formos

Dar vienas labai svarbus akcentas, renkantis apatinius –  Jūsų dydis. Dažnai atsitinka taip, kad skirtingi gamintojai taiko savo dydžių sistemą ir nepaisant to, kad daugelis Jūsų liemenėlių yra 75C dydžio, vis tiek negalite pirkti naujos nepasimatavusi. Dažnai nutinka taip, kad net jei ir ant etiketės prašyta, kad tai Jūsų dydis, liemenėlė gali ne visai Jums tikti. Dažnai nutinka taip, kad kiek kitokia liemenėlės forma reiškia ir nepatogumą ją nešiojant. Todėl nepatingėkite pasimatuoti prieš įsigydama naujų apatinio trikotažo prekių.

Renkantis naujus apatinius taip pat labai svarbu žinoti, kokie modeliai Jums labiausiai tinka. Mėgstate uždaresnes liemenėles ir aukšto liemens kelnaites, greičiausiai Jums tiks klasikinio modelio komplektas, kuriais prekiaujama daugelyje apatinio trikotažo parduotuvių. Tačiau jei esate išskirtinių išmatavimų, apatinius rinktis teks ypač atsakingai. Nesidrovėkite pasiteirauti pardavėjų, kur yra nestandartinių dydžių apatinis trikotažas, kad galėtumėte įsigyti tikrai gerą ir kokybišką prekę.

Kaip pirkti?

Vis dažniau žmonėms apsiperkant internete, jau lengvai pasiekiamas ir apatinis trikotažas internetu. Tokiose interneto parduotuvėse kaip varle.lt ir kitose galite rasti platų apatinių pasirinkimą. Kad pirkti internetu patogu ir greita, patvirtins kiekviena moteris ar mergina, tačiau reikia nepamiršti, jog apatinis trikotažas reikalauja kruopštaus apsipirkimo. Ieškodamos sau tinkamos prekės internete, nesidrovėkite pasitarti su parduotuvės konsultantu, kuris mielai Jums padės išsirinkti geriausiai Jums tinkančią prekę, patars dėl dydžių ir medžiagos.

Plastikiniai langai

Plastikiniai langai – tai langai, kurių profilis gaminamas iš plastiko. Įprasta plastikinių langų komplektacija – tai stiklo paketai, apkaustai, rankenos, tarpinės, spynos ir t.t Šiuolaikiniai langų profiliai turi penkis, šešis ar net septynias oro ertmes, kurios puikiai sulaiko šilumą.

Plastikiniai langai yra vieni praktiškiausių produktų, nes jų kainos, lyginant su mediniais ir aliuminiais langais, yra ženkliai mažesnės. Tuo pačiu jie reikalauja mažiau priežiūros.

Kaip išsirinkti gerus plastikinius langus?

Pagrindiniai langų sudedamosioms dalims keliami reikalavimai yra šie:

 1. Rėmų ir varčios tvirtumas (kamerų skaičius, sienelių storis, plieno armuotės storis ir konfigūracija). Optimalus pasirinkimas 5 cm profiliai, nes 6 cm (7-8 kamerų) profiliai tik 0,1 pagerina viso lango U.
 2. Stiklo paketų šilumos laidumas ir skaidrumas. Optimalūs rodikliai: U = 1.1 ir skaidrumas 81 procentas. Oro tarpas turėtų būti su argono dujomis. Plastikinis rėmelis tik 1 ar 2 procentais pagerina viso lango šilumos laidumo koeficientą.
 3. Tarpinės – geriau juodos, nepriklijuotos ir neįpresuotos. Pilkų tarpinių garantija tik 5 metai. Įpresuotos tarpinės susilydo su plastiku. Dėl to atsiranda sandarumo problemų.

Svarbu žinoti, kad geras plastikinio lango profilio šilumines savybes lemia ne kamerų skaičius, o plastiko plotis. Kamerų skaičius gana nežymiai pagerina lango šilumines savybes.

Užsisakant langus, būtinai klauskite, ar yra apsauga, kokio ji lygio, kokie apkaustai įdėti. Apatiniuose namo aukštuose būtinai reikėtų rinktis langus su nuo įsilaužimo apsaugančia furnitūra. Dažniausiai per langus įsilaužiama ne daužant stiklus, bet iškeliant laužtuvu lango varčią fiksuojančias detales iš rėme esančių griovelių. Taip vadinamieji „grybukai“ apsaugos nuo tokio gana paprasto lango atidarymo.

Kitas dalykas, į kurį būtina atkreipti dėmesį – teisingas plastikinio lango montavimas. Nepakanka užpildyti tarpą tarp lango ir sienos montažinėmis putomis. Būtina iš vidinės ir išorinės lango pusės tvirtinti hidroizoliacinę medžiagą. Svarbu, kad ilgesnė palangė neužstotų radiatoriaus – priešingu atveju šiluma sunkiau pasiekia apatinę lango dalį, todėl ant stiklo kaupiasi kondensatas.

Būtinai reikia teirautis, ar langas turi varčios kėlimo mechanizmą – tai svarbus elementas. Langas uždaroje pozicijoje laikosi ant vyrių ir ant varčios mechanizmo. Jei varčios mechanizmo nėra, tuomet langas pradeda pjauti rėmo apačią. Be to, jeigu langas yra apatinio atidarymo padėtyje, jis laikosi vien tik ant viršutinių vyrių. Jeigu langas 110×150 cm dydžio – jėga veikianti vyrius gana didelė. Papildomai statomi varčios mechanizmai, kurie montuojami per lango rėmo vidurį.

Plastikinių langų mikroventiliacijos sistema užtikrinama dedant specialius apkaustus. Jie reguliuoja lango uždarymo, atidarymo bei net kelių padėčių mikroventiliacijos funkciją. Papildomai užsakovo pageidavimu lange įrengiama orlaidė. Dabar siūlomos labai įvairios plastikinių langų komplektacijos – su orlaide, ar be jos.

Plastikiniai langai gali tarnauti ilgiau, kai atliekami šie paprasti veiksmai:

 1. Vėdinimas. Idealiu atveju turėtume vėdinti kambarį tris ar net keturis kartus per dieną po penkiolika minučių, ypač jeigu tai yra miegamasis. Atminkite, kad geriausių rezultatų pasiekiama, kai langas yra atidaromas maksimaliai, o ne paprasčiausiai atverčiamas arba paliekamas mikroventiliacijos padėtyje. Santykinis oro drėgnumas neturėtų būti daugiau kaip 30 proc. Tam, kad plastikiniai langai mažiau rasotų, reikia neužtverti karšto oro srauto patekimui ant stiklo nuo šildymo radiatorių.
 2. Langų valymas. Reikia atkreipti ypatingą dėmesį į guminių stiklo tarpinių švarą. Nors jos yra pagamintos iš šiuolaikinių medžiagų, tai nereiškia kad jos nesensta, veikiamos aplinkos. Siekiant pratęsti guminių tarpinių tarnavimo laiką, reikia keletą kartų per metus jas išvalyti nuo purvo, dulkių ir patepti specialiu silikonu, skirtu guminėms tarpinėms. Tarpinės ne tik neleidžia skverbtis šalčiui, bet ir nepraleidžia vandens lyjant ar sningant. Tinkamai prižiūrint, guminės tarpinės tarnaus ženkliai ilgiau.
 3. Drenažas. Tai susikaupusios drėgmės išvedimas iš plastikinio lango profilio vidaus. Reikia periodiškai patikrinti ar neužsikimšo drenažo angos. Senesnių modelių languose jos yra iš išorinėje apatinėje lango rėmo dalyje ir paprastai uždengtos dangteliais. Paskutinėse modeliuose jos yra virš lauko palangių.
 4. Lango varstymo mechanizmas.  Norint, kad jis ilgai tarnautų, reikia jį tinkamai prižiūrėti, reguliariai patepti judančias mechanizmo dalis alyva, neturinčia rūgščių ir dervų.

Kruopščiai juos prižiūrint plastikiniai langai  Jums tarnaus ženkliai ilgiau.

Dovanos – svarbiausia, kad būtų linksmos ir smagios

Jau kaip neįdomu, kai per kokį gimtadienį gauni kokią paprastą dovaną – taurių komplektą, keptuvę ar Akropolio dovanų čekį! Aišku, vokelis yra gerai, bet čia dažniausiai per vestuves… Kažkaip reikia ieškoti tarpinio varianto. O toks tikrai yra.

Jei gimtadienio dovanai galite sau leisti skirti 150 ar 200 litų (turint omeny, kad dovana yra nuo šeimos, o ne nuo vieno asmens, tokia suma yra visai normali), viską galite padaryti stilingai ir gražiai. Tereikia dalį sumos skirti nedidelei originaliai dovanėlei, o likusią sumą padovanoti tiesiog pinigais. Ta smagi dovana atlieka paprasčiausio vokelio funkciją, taip pat išlaiko konfidencialumą, jei nesinori, kad visi žinotų (ar bent spėliotų), kiek vokelyje buvo litų.

Svarbiausia, kad ta nedidelė dovanėlė būtų smagi ir linksma, nes būtent originalios dovanos patraukia daugiausiai dėmesio ne tik iš jubiliato, bet ir iš vakarėlin susirinkusių svečių. Smagios dovanos taip pat įsimena geriau ir apie jas ilgiau kalbama. Taip pat niekas nekreipia dėmesį į tokios dovanos vertę, nes ji suprantama kaip pokštas, o ne kaip nauda.

Taigi, kokioje “taroje” pateikti tą šimtą litų “dovanų”? Čia padėti gali viena iš populiariausių smagių ir originalių dovanų parduotuvių SmagiosDovanos.lt. Bene geriausiai pinigus dovanoti įvairiose tuščiavidurėse knygose su gertuvėmis (“fleškutėmis”) ar seifuose bei taupyklėse, kurios atsirakina tik su raktu. Tokiu atveju jos panaudojimas bus nevienadienis. Priešingai, tokia dovana dar papuoš kiekvieną komodą ar lentyną, kur laikomi šeimos suvenyrai ir trofėjai.

Tokios smagios dovanos nereikalauja papildomo įpakavimo, tad sutaupysite maišeliams ar vyniojamam popieriui.

Dovana yra išskirtinio dėmesio parodymas, tad žmonės atsimena jos originalumą ir grožį, o ne vertę ar tai, kiek ten pinigų rado. Po penkerių metų vartant senas to vakarėlio nuotraukas prisimins jubiliatas žmones ir ką jie padovanojo. Ar toje taupyklėje buvo 100 litų ar 500 – jie tikriausiai nebeatsimins… Būkime originalūs rinkdamiesi dovanas savo artimiesiems. Linksmos dovanos – visada geriausias pasirinkimas ne vien tik gimtadienio proga. Yra dar ir kitos šventės (Kalėdos, Velykos, vardadienis, krikštynos, vestuvės, vestuvių metinės, įkurtuvės, išlydėtuvės į kitus namus ar šalį, profesinės šventės ir t.t.), kurių metu reikia padovanoti kažką originalaus ir linksmo. Aišku, rankų darbo dovanos niekas neatstos, tačiau tam rasti laiko ne visi gali.

Perkant dovanas internetu galima šiek tiek sutaupyti jei ne pinigų, tai laiko, kuris būtų iššvaistytas lakstymui po parduotuves ir tos geriausios ir originaliausios dovanos paieškoms.

Biožidiniai – romantika ir interjeras

Tvarkantis savo namelius arba butelį visada norime, kad juose būtų jauku, malonu, nes dažnai ten gyvename ne vieni, o su mylimu žmogumi. Kartais norisi pasidaryti kokį romantišką kampelį, kuriame būtų galima pasinerti į romantišką atmosferą liūdnais ir tamsiais žiemos vakarais. Jei būstą įsirenginėjame nuo 0, iš karto numatome, kur bus tas romantiškas kampelis, tačiau kai ateiname į gatavą butą (nuomojamą), to padaryti nelabai išeis. Nebent romantiką galėtume susikurti patys nieko nekeisdami.

Dažniausiai romantika asocijuojasi su žvakėmis. Kol jos dega – viskas gražu, bet kai jos išbėga ir prilaša vaško (pakaitalo) ant audinių, galima prasikeikti… Vietoj žvakių galima panaudoti kitą interjero detalę romantikai sukurti. Biožidiniai yra ta interjero detalė, kurią galima pastatyti beveik visur, o keičiant būstą – paprasčiausiai išsivežti į kitą vietą. Biožidiniai gali būti pastatomi ant grindų arba pritvirtinami prie sienos, tad reikia žinoti pagal nuomos sąlygas, ar galėsite gręžti sienas ir tvirtinti per 15 kilogamų sveriantį bio židinį. Jei ne, tada tiks ir pastatomas, arba jau įmontuotas į žurnaliny staliuką bio-židinys.

Biožidiniai yra tikrai brangesni už žvakes, tad būtina gerai apsvarstyti šią investiciją. Jei turite vaikų, kurie laksto aplink ir nuolat jiems gręsia plaukų nusisvilinimas, gal geriau nerizikuoti ir pasirūpinti bioetanoliu kūrenamu uždaru biožidiniu. Saugumo požiūriu biožidinys yr saugesnis už žvakes, gaisro pavojaus beveik nėra (nebent biožidinys atviras, o romantikos valandėlės metu norite pasimėtyti popieriniais lėktuvėliais ;)) Be to į aplinką išmetama mažiau CO2 ir smalkių, jei labai rūpinatės aplinkosauga…

Biožidiniai kūrenami bioetaliu, todėl jam degant nėra nei dūmų, nei kvapo. Kai reikia žvakes užpūsti, kambarys būna pilnas dūmų ir smirda nuodėguliais. Su biožidiniu tokio dalyko nėra. Tiesa, kaip ir po žvakių degimo, taip ir pabaigus deginti bio židinį, būtina išvėdinti patalpas, kad nepritrūktumėte oro.

Bio židiniai – puiki interjero detalė, siekiantiems namie turėti romantišką kampelį. Kas puiku, tas ir brangu, tačiau ilgalaikiška…

Google Reader – asmeninis tinklaraščių agregatorius

Google Reader yra vienas iš populiariausių RSS skaitytuvų, tuo neabejoja niekas. Be skaitytuvo funkcijos, jis turi ir keletą kitų naudingų funkcijėlių. Viena jų – galimybė susikurti savo asmeninį tinklaraščių agregatorių (surinktuvą) ir paviešinti jį savo tinklaraštyje.

Kam to reikia? Matau kelias priežastis:

 • gerais tinklaraščių įrašais reikia dalintis su skaitytojais;
 • geras būdas prasmingai užpildyti šoninius stulpelius;
 • populiarinti draugų ir savo tinklaraščių įrašus.

Jei visi tinklaraščių rašytojai naudotųsi šia paslauga, tinklaraščių lankomumas tikrai padidėtų. Aišku, tai turėtų būti masiškas reiškinys, kurio dabar pasiekti neįmanoma dėl techninių priežasčių – ne visos blogofermos leidžia įsidėti įskiepio kodą dėl <script> tago pradžioje. Pavyko įdėti tik savo Blogas.lt ir Blogr.lt  tinklaraščiuose. Šiame ir LRytas.lt, deja, įkelti nepavyko. Jei naudojatės nemokamu WordPress.com, ten irgi įkelti nepavyks, nes ši blogoferma nenoriai bendrauja su Google sukurtais įskiepiais. Blogger.com sistema labai gerai priima šį įskiepį. Aišku, tie, kurie turi visiškai valdo savo tinklaraščio kodą ir nesinaudoja blogofermų paslaugomis, šį kodą įsidiegti irgi galės be problemų.

sharePasižiūrėkime, kaip veikia šis widgetas. Pirmiausiai reikia savo mėgstamus įrašus pažymėti spaudžiant mygtuką „Share“ įrašo apačioje. Tokiu būdu jis patenka į viešai prieinamą agregatoriaus puslapį, iš kurio ir traukiama visa informacija į įskiepį. Jei tai padarėte per klaidą, arba nebemanote, kad įrašas turi būti sąraše, susiraskite jį naudodami paiešką ir paspauskite „Unshare“ mygtuką. Žvaigždute pažymėtieji yra skirti tik vidiniam atskyrimui, tad nesusimaišykite.

Jei esate pasiruošęs įdėti įskiepį į savo tinklaraštį ar puslapį, spauskite „Settings>Folders and Tags“ (atrodo, kad lietuviškos sąsajos dar nėra). Ten pamatysite savo sugrupuotų RSS srautų sąrašą, tarp kurių bus ir „Your shared items“. Šalia pamatysite tris nuorodas. Paspauskite „add a clip to your site“.

public-list

Iššokus langui, galėsite nusistatyti savo įskiepio pavadinimą, spalvinę gamą, kiek įrašų norėsite rodyti, ar šalia įrašo rodyti šaltinį ar ne. Nusistatę viską, tiesiog nukopijuokite sugeneruota kodą ir įkelkite į savo puslapį ar tinklaraštį.

generate-code

Taip pradėsite dalintis savo mėgstamų tinklaraščių įrašais su jūsų skaitytojais. Sėkmės!