Svarbiausi SEO paslaugos komponentai

SEO optimizavimasKulniuodami pas SEO paslaugos teikėją dažnai mąstome apie algoritmus ir kitus svarbius šios paslaugos aspektus, bandome įsivaizduoti kaip keisis svetainė, o su ja ir klientų kelias pas mus. Vis dėlto, susitikimo metu išgirstame gana ilgą SEO kalbai svarbų žodynėlį ir galiausiai nesuprantame ko galima tikėtis. Jeigu Jums taip yra nutikę nors kartą gyvenime, kviečiu susipažinti su svarbiausiais SEO paslaugos komponentais.

Vidinis SEO optimizavimas

Norėdami išpešti kuo daugiau Jums naudingos informacijos iš profesionalų lūpų būkite pasiruošę. Vidinis SEO optimizavimas yra svetainės arba kitokio internetinio projekto (portalo, elektroninės parduotuvės ar kitos platformos) pritaikymas prie paieškos sistemų. Šiame etape specialistams tenka dažnai visiškai pakeisti svetainės dizainą, turinį. Pateikiu minimalų SEO paslaugų specialistų žodyną, kuris tikiuosi padės pirmųjų derybų etape suprasti vieniems kitus tinkamai.

 • Svetainės pavadinimas (nenustebkite, kad „programišius” šį reikaliuką įvardins kaip domeno vardą);
 • URL – tai vienas iš tos trijulės raidžių, kurios nepatyrusiai ausiai gali skambėti kaip kosmosas, o iš tiesų reiškia tinklalapio puslapio pavadinimo struktūrą. Iš esmės tai vidinių nuorodų struktūra, raktiniai žodžiai adrese.
 • Nenustebkite, kad svetainės planą ir skyrių struktūrą labiau pažengę anglų kalboje arba tiesiog ieškantys „protingesnių” žodžių vadina „SiteMap”.
 • ALT žymos – nėra toks tamsus miškas kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Čia kalbama apie nuotraukų ir vaizdo medžiagos aptimizavimą.
 • H1 – H6 žymės (H1 header) nereiškia nieko daugiau nei tekstų paryškinimus.
 • „Robots meta tag” – papildomo failo naudojimas. Dėl jo vis dar vyksta aršios diskusijos. Specialistai nesutaria tarpusavyje ir dažnai taip klaidina klientus. Tad nepagailėkite laiko daugiau pasiklausinėti SEO paslaugos teikėjo nuomonės apie robots.txt rinkmeną.
 • HTML žymos – leidžia įvertinti atitikimą standartams.
 • Title arba META title yra, tiesiog, gudresnis puslapių antraštės apibūdinimas.
 • „Keyword” – raktinis žodis arba frazė.

Taip pat beveik visuomet teks išgirsti klausimą apie svetainės optimizavimą mobiliesiems įrenginiams. Visa rinka žengia šiuo keliu. Todėl rekomenduojama nesnausti, o plaukti pasroviui ir Jums. Juk net portalo Delfi.lt reitingai išmaniuosiuose telefonuose nė iš tolo nesiekia reitingų stacionariuosiuose kompiuteriuose, nes į mobiliuosius įrenginius įbrido tik ten jau gerai kojas apšilus portalui 15min.lt.

Išorinis SEO optimizavimas

SEO paslaugos išorinis optimizavimas sukelia mažiau klausimų ir nesusipratimų, nei vidinis. Čia su specialistu pirmo pokalbio metu rekomenduojama aptarti nuorodų pirkimo klausimus. Jeigu jis pasako, kad tai gerai, bėkite iš kabineto nepabaigę arbatos ir kavos. Tačiau jeigu ekspertas dvejoja ir pateikia bent kelis argumentus, traukdamas diskusiją link kitų išvadų, verta įsiklausyti į jo argumentus.

Taip pat SEO paslaugos aptarimo metu inicijuokite diskusiją apie socialinius tinklus su „Facebook” priešakinėse pozicijose ir turinio rinkodarą. Taip pat kainą ir kitas individualias sutarties sąlygas.

 

 

 

 

Kaip veikia efektyvi SEO reklama?

Kokybiška SEO reklama Jeigu norite, kad jūsų verslas būtų kur kas labiau žinomas ir tuo pačiu pardavimo dydis būtų kur kas intensyvesnis, tokiu atveju Jums reikia kokybiškos reklamos. Šiuo metu galima atrasti labai daug įvairių reklamos galimybių, tad sunku vieningai pasakyti, kuri yra pati geriausia. Kiekviena jų turi savus pliusus ir minusus, kurie apsprendžia pasirinkimą. Akivaizdu, kad šiuo metu pati efektyviausia reklama yra internete. Verta išskirti SEO reklamą, kuri nors Lietuvoje nėra naujiena, tačiau tik po truputį žmonės sužino apie šią galimybę.

SEO reklama – geriausias būdas, jeigu norite internetinėje erdvėje tapti kur kas labiau žinomas. Greta šio žinomumo akivaizdu ir tai, kad taip verslo vardas bus kur kas labiau žinomas ir tuo pačiu padidės pardavimo dydžiai. Išnaudokite šią puikią galimybę praplėsti savo verslą.

Kaip veikia SEO reklama?

SEO tikslas, kad konkretus internetinis puslapis taptų kur kas labiau žinomas Google paieškos sistemoje. Net daugiau nei 96 procentai lietuvių informacijos ieško Google sistemoje. Taigi, jeigu konkretus internetinis puslapis bus pirmose pozicijose, akivaizdu, kad žmonės dažniau į jį užsuks, o tuo pačiu ir pažins verslą. Tam tikri raktiniai žodžiai padeda surasti greičiu konkretų puslapį. Pasinaudokite šia puikia galimybe.

Kas atlieka SEO paslaugas?

Jeigu norite, kad SEO Jums tikrai būtų veiksminga ir efektyvi, tokiu atveju reikia kreiptis į profesionalus, kurie atliks paslaugas. Profesionalų pasiūla yra gana plati. Pradėkime nuo to, kad šiuo metu net ir mažai žinių turintys asmenys teigia, kad gali nesunkiai atlikti tam tikrus darbus. Tai nėra visiškai tikslu, kadangi siekiant kokybės reikia ir žinių. Ieškodami asmens netaupykite pinigų jo paslaugoms. Paprasčiausiai kitu atveju investuosite, o rezultatas bus labai minimalus. Sakykime, įvairios biurų kėdės internete tikrai turi didelę pasiūlą. Jeigu ir jūs jas parduodate bei norite, kad būtų perkama pas jus – tuomet reikia geros reklamos.

SEO reklamos pliusai prieš kitas galimybes

Kadangi egzistuoja daugelis skirtingų reklamos galimybių, daugeliui žmonių reikia paprasčiausių įrodymų bei faktų, kad tai tikrai pats geriausias egzistuojantis pasirinkimas. Kad padėtume paprasčiau apsispręsti – pateikiame pliusus, kurie jums reikalingi nusistatyti kriterijus ir ieškoti tikslingai.

 1. Žinoma, SEO reklama pasiekia tik tikslinius vartotojus, taigi didesnė tikimybė, kad jie pasinaudos reklamuojama preke arba paslauga. Kitos reklamos galimybės matomos ir tiems, kuriems tai visai nėra aktualu. Daugeliu atveju tokia reklama net erzina.
 2. Palyginus su kokybe – tai nėra brangi reklama.
 3. Ji funkcionuoja taip pat ilgai, kaip ir konkretus internetinis puslapis. Galima drąsiai sakyti, kad tai pats ilgaamžiškiausias reklamos būdas.
 4. Galiausiai, garantuojama, kad kur kas daugiau žmonių užsuks į jūsų internetinį puslapį. Jeigu apsilankymai nepasidės padidinti pardavimų, tokiu atveju problema kur kas kitur. Būtent jos ieškoti jums ir reikia.
 5. Kokybiška SEO reklama leidžia patogiai fiksuoti, kokia yra jos nauda. Jeigu matysite, kad pastaroji gana minimali, tokiu atveju galėsite atsisakyti profesionalo paslaugų.

Jeigu norite būti kur kas labiau žinomas ir atrandamas, tuomet jums reikia profesionalių reklamos paslaugų.

SEO paslaugos – siekiantiems aukštesnių pozicijų

SEO paslaugosKiekvienas internetinis verslas neapsiriboja vien tik svetainės kūrimu bei prekių bei paslaugų aprašymu. Labai svarbu yra tai, kad internetinė svetainė potencialiems klientams būtų lengvai randama, ir čia visada praverčia SEO paslaugos, kurias siūlo iš tiesų nemažai specialistų. Nors kartais yra manoma, kad galima išsiversti ir be to, tačiau praktika rodo, kad tokie internetiniai verslai nepasiekia norimo pelno, ir tenka investuoti didelius pinigus į  įvairias reklamos formas.

Užsisakę SEO paslaugas galite būti užtikrinti, kad jūsų internetinę svetainę  interneto vartotojai ras kur kas greičiau bei paprasčiau, tad galite tikėtis kur kas didesnio lankytojų srauto. Užsisakyti tam tikrą reklamos formą neretais atvejais yra pernelyg brangu, ir investuoti į įvairias reklamos formas tenka periodiškai. SEO paslaugos yra užsakomos vieną kartą, o tuomet tereikia palaikyti pasiektus rezultatus, taikant išorinę SEO optimizaciją.

Galite būti tikri, kad profesionalūs specialistai padės jums iškilti į aukštesnes paieškos sistemos pozicijas, ir tai visada yra palanku, nes jums pavyks aplenkti konkurentus. Interneto vartotojai, ieškodami tam tikrų prekių ar paslaugų, paprastai peržiūri tik pirmą, ir kartais antrą paieškos puslapį, o tuomet, jei esate trečiame ar ketvirtame puslapyje, tikėtina, kad lankytojams neužteks kantrybės peržiūrėti tiek paieškos rezultatų. Labai svarbu yra tai, kad atsidurtumėte kuo aukštesnėse paieškos pozicijose, ir tai garantuos didesnį lankytojų srautą.

Jums tereikia susirasti įmonę, kuri teikia SEO paslaugas, ir tai leis jums džiaugtis iš tiesų puikiais rezultatais. rinkdamiesi tinkamiausią specialistą visada galite pasidomėti, kaip atliktas paslaugas vertina klientai, taip pat galite peržiūrėti, kokie yra atlikti darbai, ir tai tikrai leis jums pasirinkti tinkamiausią specialistą.

Neretai yra svarbu ir tai, kiek kainuoja SEO paslaugos, tačiau taupyti tikrai nereikėtų: kur kas svarbiau yra tai, kad paslaugos būtų atliekamos kokybiškai. Šios teikiamos paslaugos yra puiki investicija, ir galite net neabejoti, kad  tai tikrai puikiai pasiteisins. Jums nereikės didelių pastangų, norint iškilti į aukštesnes pozicijas, ir specialistai viskuo pasirūpins už jus.

Žinoma, SEO paslaugos šiek tiek užtrunka, tačiau pakankamai greitai bus galima tikėtis pastebimų rezultatų.  Palaipsniui jūsų internetinė svetainė kils į aukštesnes pozicijas, ir greitai galėsite džiaugtis atsidūrę tarp aukščiausiose pozicijose esančių svetainių. Tai visada užtikrina kur kas didesnį pelną, tad galima drąsiai teigti, kad šios paslaugos yra viena geriausių internetinio verslo investicijų.

Pasirūpinkite, kad potencialiems klientams jūsų internetinė svetainė būtų lengvai randama: kad ir kokia profesionali būtų jūsų internetinė svetainė, ir kad ir kokius patrauklius prekių ar paslaugų pasiūlymus pateiktumėte, visada yra svarbu tai, kad potencialiems klientams jus rasti būtų kuo paprasčiau. Tai užtikrins geriausius pasiekimus, ir galėsite džiaugtis iš tiesų puikiais rezultatais.

Naujo verslo plėtra: SEO paslaugos ir Google reklama

seo paslaugosKeičiantis gyvenimo sąlygoms, vis daugiau žmonių pradeda galvoti apie nuosavą verslą. Tiesa, auganti konkurencija apsunkina net ir pačios geriausios idėjos plėtrą. Jaunieji verslininkai yra priversti sukti galvas, ieškodami būdų, kaip pranokti konkurentus ir pristatyti savo produkciją rinkai. Viena efektyviausių priemonių, vertinama visoje Europoje, yra profesionalios SEO paslaugos ir Google AdWords reklama.

Viena svarbiausių naujo verslo plėtros dalių yra tinkamo segmento parinkimas. Kitaip sakant, apie realią sėkmę bus galima kalbėti tik tuo atveju, jei verslininkas turės aiškią viziją, kuo jo siūlomi produktai ar paslaugos bus naudingi pirkėjui. Jei produkcija kelia abejonių, toks verslas nebus sėkmingas. Kai jau žinote, kuo ketinate sudominti klientus, privalote pagalvoti apie reklamą. Tiesa tokia, kad jei šiai sričiai neskirsite investicijų, nuolatos augančios konkurencijos sąlygos ir didėjantys klientų poreikiai jūsų verslą nustums į prarają. Iš tiesų reklama būtina ne tik naujai pradėtiems verslams, bet ir ne vienerius metus egzistuojančioms ir savo rezultatais stebinančioms bendrovėms. Tiesa, itin plati reklamos kanalų pasiūla verčia suabejoti – kuri priemonė padės pasiekti geriausių rezultatų? Rinkodaros specialistai tvirtina, kad kiekviena reklamos forma turi savų privalumų ir trūkumų, be to, kuo daugiau reklamos kanalų apjungsite, tuo geresnių rezultatų sulauksite. Tačiau, jei vis dėlto reklamos kampanijoms negalite skirti didelių lėšų ir ieškote optimaliausio varianto, generuojančio aukščiausius rezultatus, jums bus reikalingos SEO paslaugos ir reklama Google paieškos sistemoje.

Turbūt jums kyla klausimas – kodėl Google sistema? Atlikti tyrimai parodė, kad būtent čia ieškoma didžiosios dalies prekių ir paslaugų. Google paieška naudojasi daugiau nei 95 proc. Lietuvos interneto vartotojų, todėl tarp populiariausiųjų gretų siekia atsidurti visi – ne tik internetinės prekybos verslą vykdančios bendrovės, bet ir įmonės, prekiaujančios tradicinėse prekybos vietose.

Tinkamai įgyvendintos SEO paslaugos ir AdWords reklama suteiks jums išskirtinį pranašumą – jūs būsite matomi pirmuosiuose Google paieškos sistemos puslapiuose. Atlikti tyrimai patvirtino, kad didžioji dalis interneto vartotojų apsiriboja pirmuose 3 paieškos sistemos puslapiuose pateikta informacija. Tai reiškia, kad jei jūsų įmonės kontaktai yra tolimesniuose rezultatuose, potencialūs klientai jūsų neras. Profesionaliai atlikti SEO darbai užtikrins ne tik aukštas pozicijas paieškos sistemoje, bet ir pasirūpins jūsų svetainės turiniu. Kitaip sakant, jūsų įmonė bus įdomi tiek potencialiems klientams, tiek paieškos sistemos robotams. Be to, kils jūsų bendrovės žinomumo rodikliai. Tiesa, jei norite džiaugtis ilgalaikiais rezultatais, bendradarbiaukite tik su profesionaliomis internetinės rinkodaros įmonėmis.

Mintys apie SEO, interneto reklamą ir verslą

SEO paslaugosVerslas turi daug palydovų, be kurių jam sunkoka brautis per šiuolaikinio verslo džiungles. Negalima pykti, nes tie palydovai yra ir reikalingi, ir kartais žalingi. Ypač tada, kai bandoma jų atsikratyti. Kas tie palydovai? Ištikimiausiai kiekvieną verslą lydi buhalterinės paslaugos, interneto projektų kūrimas, SEO ir spausdintuvų pildymas. Be jų tiesiog neįmanoma prasiveržti ir pasauliui priminti apie save.

Ir tikrai, bandymai jų atsikratyti gali būti lemtingi. Pabandykite patys tvarkyti savo įmonės buhalteriją – pridarysite klaidų ir gausite baudų. Interneto puslapį gali susikurti kiekvienas. Vaikišką. O jums reikia jau net ir ne „suaugusiojo“ lygio o profesionalaus. Be profesionalų interneto puslapių kūrėjų čia irgi neapsieisite. SEO paslaugos taip pat pakeisti savimi nelabai pavyks, nes prisidarysite tiesioginės žalos. Čia reikia daugybės žinių ir patirties, nuolatinio domėjimosi ir patikimos konsultacijos. Spausdintuvas, kuris nespausdina sunervins visus jūsų įmonėje, todėl geriau jau pasirūpinkite, kad jis veiktų nepriekaištingai.

O gal galima viską pasidaryti pačiam? Tikrai galima. Mokykitės būti buhalteriu ir tvarkykite savo buhalteriją – sutaupysite 300-500 litų per mėnesį, kursams išleisite tūkstančius. Taip pat lankykite PHP programavimo kursus ir Photoshop kursus. Taip per metus išmoksite kurti gana profesionalus interneto tinklalapius patys. SEO paslaugos teikiamos įvairių sričių profesionalų, bet čia bus jau sudėtingiau. Jums realiai reikia išmokti SEO pagrindų (mokoma keliuose brangiuose kursuose), rašyti tekstus, dirbti su nuorodomis, analizuoti rinką. Jei SEO dalykų dar išmokti galite, tai tekstų rašymas bus jūsų išsigelbėjimas arba kapo duobė. SEO tekstų rašymas yra toks pats, kaip pardavimo tekstų rašymas, tik pasunkintas – į normalų ir sklandų tekstą jums prireiks įterpti kartais ne visai taisyklingus raktinius žodžius. Su jais tekstas atrodys griozdiškas, rizikuosite savo įmonės reputacija, nes lankytojai – ne kvailiai ir puikiai mato, kas tame tekste yra „perteklius“. Tekstų rašymo, deja, niekas nemoko. Tai nuosavos patirties dalykas. Dėl to niekaip nepavyks SEO paslaugų teikti sau pačiam – nei kokybiškų, nei pusiau kokybiškų. Vieno žmogaus orkestras čia akivaizdžiai pralaimės.

Spausdintuvams pildyti reikia aparatūros, į kurią investuoti neapsimoka, nes labiau apsimokės pirkit naujas kasetes, o ne jas pildytis.

Matote, neapsimoka skirti keletą metų rimtiems mokslams tik tam, kad galėtumėte padaryti savo netiesioginį darbą. Specialistus nusamdyti yra kur kas paprasčiau ir lengviau, o be to ir pigiau. Matuokite viską valandomis, o ne šimtinėmis ir pamatysite, kad laikas yra tikrai brangi valiuta. Nedarykite to, ko nesugebate padaryti normaliai, nesvarbu, ar tai puslapio kūrimas, ar SEO paslaugos, ar įmonės buhalterija. Tegul tai daro tie, kas tai išmano ir moka, nes daro 5 kartus greičiau ir su 100 kartų mažesnėmis klaidų galimybėmis.

Nemokami skelbimai internete – puiki reklama verslui

seoInternete talpinami nemokami skelbimai, ne tik padeda greičiau ir efektyviau parduoti prekę ar paslaugą. Nemokami skelbimai yra nepaprastai naudingi verslui, nes atlieka ir reklaminę funkciją. Kitaip tariant, kuo daugiau kokybiškų informacinių skelbimų, tuo įmonė labiau matoma ir tampa pranašesnė už kitas.

Tai viena populiariausių marketingo priemonių, padedanti padidinti įmonės žinomumą ir jos teikiamas paslaugas. Be to, ji nieko nekainuoja. Tereikia pasirinkti populiarų skelbimus talpinantį tinklalapį ir įrašyti skelbimą.

Skelbimai sulauks didesnio susidomėjimo, jei bus įkelta nuotrauka. Joje gali atsispindėti prekė, paslauga ir įmonės logotipas. Geriausia, jei pasirinktas tinklalapis leidžia įkelti daugiau nuotraukų, pavyzdžiui, 5, 10 ar net 12. Taip galima įdėti įvairesnių nuotraukų, nepamirštant prisegti ir įmonės logotipo, kuris lengvai įsimins ir sukels daugiau pasitikėjimo. Nuotraukos turi būti kokybiškos ir leidžiamo formato. Jei nuotraukų negana, labai gerai, jei yra galimybė įkelti filmuotą medžiagą iš youtube. Youtube priklauso google, todėl visa perteikta vaizdinė medžiaga iškart taps labiau matoma google naudotojams ir lengviau pasieks tikslinę vartotojų rinką. Filmuotoje medžiagoje gali atsispindėti teikiamos paslaugos, prekės ar, tiesiog, prisistatymas su nuorodomis. Bet kokiu atveju, tai itin naudingas reklaminis elementas.

Norint sukurti patikimos įmonės įvaizdį, skelbimo kalba turėtų būti aiški ir suprantama, trumpa, parašyta dalykišku stiliumi ir, būtinai, be gramatinių klaidų. Žinoma, siekiant išskirtinumo, galima rašyti ir kitokiais stiliais, svarbu, kad jie pritrauktų būtent tą grupę žmonių, į kurią orientuojasi įmonė. Patartina skelbimų rašymą ir talpinimą patikėti marketingo specialistui, kuris puikiai išmano, ką ir kaip reikėtų rašyti skelbime, jog jis keltų kuo didesnį susidomėjimą. Ne ką mažiau svarbu nurodyti kuo tikslesnius ir kuo daugiau kontaktinių duomenų: adresą, telefono numerį, faksą ir elektroninio pašto adresą. Vieniems klientams patogiau skambinti, kitiems – rašyti, o treti pageidauja iškart atvykti į vietą. Tad, kuo daugiau tikslių kontaktinių duomenų, tuo didesnės susisiekimo galimybės, tuo didesnė nauda verslui.

Nemokami skelbimai nėra matomi tik viename puslapyje. Dažnai juos galima pastebėti ir kitose informacinėse ar laisvalaikio svetainėse. Tokiu būdu, jie dar labiau padidina savo efektyvumą ir verslo sėkmę. Net jei žmogui informacija neaktuali, ji vis tiek išsisaugo pasąmonėje ir, kažko prireikus, jis automatiškai pasirenka labiausiai matomos ir žinomos įmonės paslaugas.

Taisyklingi ir informatyvūs nemokami skelbimai gali tapti sėkmingesnio verslo priežastimi.