Autobusų bilietai. Valstybės kompensuojamos nuolaidos

Neseniai praūžusi krizė pratuštino ne vieno iš mūsų kišenes. Sumažėjo perkamoji galia, padidėjo įsiskolinimų našta. O dar ir šildymo sezonas įsibėgėja… Kainos auga kaip ant mielių. Neatsilieka nuo kitų ir degalų kainos. Po Naujųjų jau žadamas dyzelino akcizo didinimas. Kokią įtaką tai turės degalinėse parduodamo kuro kainoms ar viešojo transporto bilietams, manau aišku kiekvienam. Augant degalų kainoms brangsta ir autobusų bilietai.

Pažeidžiamiausi visuomenės sluoksniai ypač pajunta kainų padidėjimą. Autobusų bilietai iš sostinės į kurortinius miestus, tokius kaip Klaipėda, Palanga, Šventoji ar Druskininkai, tampa neįperkami. O juk norisi ir pailsėti, ir gimines, artimuosius aplankyti. Na bent jau per šventes. Sostinė Vilnius taip pat vilioja atokesnėse Lietuvos vietovėse gyvenančiuosius. Valstybė tam tikroms žmonių grupėms, tokioms kaip pensininkai, studentai, moksleiviai, kompensuoja dalį autobusų bilietų kainos. Tereikia pasinaudoti taikoma lengvata.

Aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių moksleiviams tarpmiestiniuose maršrutuose autobusų bilietai kainuos net penkiasdešimt procentų mažiau. Tokia bilieto kainos dalis kompensuojama. Tereikia pateikti galiojantį studento ar mokinio pažymėjimą. Autobuso bilietas kainuos perpus pigiau ir asmenims, kurie pripažinti iš dalies darbingais bei asmenims, kurie yra senatvės pensijos amžiaus ir jiems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Jie privalo pateikti neįgaliojo ar pensijos gavėjo pažymėjimą. Penkiasdešimties procentų valstybės kompensuojama nuolaida tarpmiestiniuose maršrutuose taikoma ir asmenims nuo septyniasdešimt iki aštuoniasdešimt metų, konservatorijų ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleiviams, vaikams nuo septynerių iki dešimties metų amžiaus, LR nepriklausomybės gynėjams, politiniams kaliniams ir tremtiniams, kariniams savanoriams, jaunesniems nei septyniasdešimt metų ir laisvės kovų dalyviams. Tereikia nepamiršti pateikti atitinkamo dokumento ar pažymėjimo, kad lengvata būtų pritaikyta.

Net aštuoniasdešimties procentų nuolaida taikoma visiems neįgaliems vaikams iki 18 metų amžiaus ir juos lydintiems asmenims, nedarbingais pripažintiems arba senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir juos lydintiems asmenims, aštuoniasdešimties metų amžiaus ir vyresniems asmenims, LR nepriklausomybės gynėjams, kariams savanoriams, kuriems sukakę septyniasdešimt metų ir vyresniems, žuvusių LR nepriklausomybės gynėjų šeimų nariams. Visiems išvardintiems asmenims taip pat reikia pateikti atitinkamą dokumentą ar pažymėjimą.

Visa aktuali informacija apie keleivinio transporto lengvatas pateikiama Valstybinės kelių transporto inspekcijos svetainėje. Tad, jei susiruošėte į kelionę, nepamirškite pasidomėti ir Jums priklausančiomis lengvatomis.

Gintariniai karoliai kūdikiams

Ateina tas laikas, kai tėvai mato besikankinantį savo kūdikį ir nieko negali padaryti – vaistams nuo skausmo jis dar per mažas, homeopatiniai ne visad suveikia, arbatėlės irgi nelabai efektyvios. Kaip išgyventi šį periodą, kaip nuraminti mažylį, kai jam kalasi pirmieji dantukai?

Belieka atsigręžti į senolių patirtį ir technologijas, kurios buvo naudojamos ir patikrintos per amžius. Viena tokių priemonių – gintariniai karoliai kūdikiams. Tikriausiai nežinojote, kad gintaras jau 5000 metų yra laikomas ne tik papuošalu, bet ir gydančiu akmeniu. 21 amžius ne vieta senoviškoms legendoms ir lietuvių liaudies padavimams. Reikia mokslinio paaiškinimo, kodėl gintariniai karoliai kūdikiams ramina mažylį ir palengvina dantų kalimosi skausmus.

Medicininis paaiškinimas yra. Gintaro sudėtyje yra sukcino rūgšties (Baltijos gintare jos ypač daug – apie 8%). Taip pat gintaras yra puikus jonizatorius. Būtent nuo graikiško žodžio elektron, kuris reiškia gintarą, kilo elektra – judančių atomų srovė. Tarpukario Lietuvos kalbininkai net siūlė elektrą vadinti lietuvišku žodžiu gintra 🙂 Taigisukcino rūgštis arba sukcinitas ir turi gydomųjų savybių, kurios skatina metabolizmo procesus, taip pat ramina. Gintaras yra anti-alergenas, todėl padeda imuninei sistemai kovoti su alergijomis. Yra dar eilė procesų ir ligų, kurioms padeda gintaras. Gintaro poveikį daugiausiai tyrinėja amerikiečių ir rusų mokslininkai iš Karaliaučiaussrities, kur gintaras yra kasamas pramoniniu būdu (Lietuvoje jis yra tik renkamas pajūryje, atvirų šachtų nėra).

Lietuvos juvelyrai kuria ne vien tik meniškas sages ar gintarinius paveikslėlius ir smulkių gintaro gabalėlių, bet ir užsiima gintarinių karolių kūdikiams gamyba. Gintariniai karoliai gaminami kruopščiai atrinkus gintaro gabaliukus pagal spalvas ir juos nugludinus. Paprastai karoliams naudojami trijų formų karoliukai – apvalūs, „alyvuogės“ ir plokštelės, dar vadinamos čipsais. Nugludintiems karoliukams pragręžiamos skylutės, o tada karoliukai suveriami. Gintariniai karoliai kūdikiams yra gaminami tik iš natūraliomis priemonėmis apdirbto gintaro, nes bet koks cheminis apdirbimas gali sukelti alergiją kūdikiui. Karoliukai suveriami, ant galų uždedami plastmasiniai sujungimai susriegeliais, kurių spalva nesiskiria nuo natūralaus gintaro. Taip padaromi 30 centimetrų ilgio karoliai, kurie keliauja pas Los Anželo, Niujorko, Londono, Sidnėjaus mamas ir krikšto tėvus, kurie savo globojamiems kūdikiams ir dovanoja šias originalias dovanas.

Lažybos ir statymai internetu

Lietuvoje azartiniai lošimai yra smarkiai apriboti. Tai lėmė nesugebėjimas tvarkytis su priklausomybe lošimams, švietimo stoka ir pernelyg trumpa legalių lošimo namų istorija. Lažybos priskiriamos prie azartinių lošimų, nors jos sukelia mažiausiai priklausomybės problemų dėl lošimų nereguliarumo. Juk lažinamasi tada, kai žaidžia daugiausiai pažįstamos komandos ir žaidėjai, o tai reiškia, kad į lažybų punktą ar interneto lažybų puslapį kas dieną lankyti nereikia. Nereguliarumas lemia tai, kad lošėjai gali ištverti be lažybų, ko negali padaryti kazino lankytojai arba lošimų automatų mėgėjai (pokeris – jau atskira tema).

Lietuvos lažybų bendrovės yra ne vieninteliai rinkos „žaidėjai“. Lietuviai vis labiau atranda lažybas internetu, kai statymai atliekami realiu laiku specialiame interneto puslapyje. Laimėjimai išmokami taip pat internetu – pervedant į banko sąskaitą naudojantis el. bankininkystės sprendimais. Tokia praktika pasaulyje veikia jau daugiau nei 10 metų, o Lietuvoje tai pradėta daryti vos prieš pora metų.

Statymai internetu atliekami visą parą neišeinant iš namų ar darbovietės, todėl tai yra vienas iš patogiausių lažybos būdų. Kaip ir interneto pokeryje, pirmiausiai pinigais papildoma virtuali sąskaita, iš kurios ir naudojamos lėšos statymams. Laimėjus, į virtualiąją sąskaitą automatiškai arba rankiniu būdu pervedami laimėti pinigai, kuriuos vėliau galima išsigryninti.

Statymai paprastai būna trijų rūšių – paprastas, kombinuotas ir sisteminis. Paprastas statymas yra už vieną įvykį, pavyzdžiui už tai, kad Kleiza per rungtynes pelnys daugiau nei 20 taškų. Paprastajame statyme galime įvesti kelis įvykius ir kiekvienam iš jų nustatyti norimą sumą. Kombinuotas statymas yra panašus į paprastąjį, tik čia kombinuojami keli įvykiai ir išvedamas bendras koeficientas. Statymo suma nustatoma visiems įvykiams kartu. Sisteminis statymas yra toks statymas, kai taikoma kelių įvykių sistema, pavyzdžiui išsirenkami 6 įvykiai ir nustatoma, kad 4 iš 6 įvykių turi būti laimingi. Sisteminio statymo koeficientai yra sudedami. Dar yra ir sąlyginis statymas, kai nustatoma tam tikra sąlyga susieta su kitais įvykiais. Pavyzdžiui, jei Lietuvos krepšinio rinktinė laimės atrankos turnyrą, pirmojo Olimpinių krepšinio varžybų rato neatspėti rezultatai bus prilyginti vienetui – pinigai bus grąžinami už nelaimingus statymus. Tokie sisteminiai statymai yra gana reti, nes juos nustato lažybų bendrovės pasiūlos sudarytojai (bukmeikeriai).

Visi statymai priimami internetu naudojantis paprasta virtualia lažybų kortele.

Interneto statymai taip pat yra kur kas pranašesni už realius, nes čia nesunkiai galima palyginti kelių lažybų bendrovių koeficientus tam tikriems įvykiams ir pasirinkti geriausius koeficientus. Pasirinkimas tikrai didelis net ir lietuviškų lažybų bendrovių, tad savo galimus laimėjimus galima reguliuoti.

Primename, kad lažybos yra azartinis lošimas, kuris gali sukelti priklausomybę su visomis iš to einančiomis pasekmėmis. Nepilnamečiams iki 18 metų lažybos internetu ir gyvai yra draudžiamos tiek Lietuvos, tiek Estijos licencijas turinčiose lažybų bendrovėse. Jei kyla problemų dėl lažybų teisėtumo, rekomenduojama kreiptis į atitinkamas valdžios institucijas.

Įmonės steigimas – į profesionalų rankas

Visi pradedantieji verslininkai gavo iš Valstybinės mokesčių inspekcijos gražų Kalėdinį pasveikinimą, kuriame buvo žadama 2012 metais dar geriau tarnauti verslui. Tikėsimės, kad tai ne tušti žodžiai ir e-VMI portalas išvys dienos šviesą. Kas nuo to pasikeis? Kai kurias procedūras bus galima atlikti internetu, pavyzdžiui, pratęst verslo liudijimą arba įregistruoti naują įmonę. Tai dar vienas žingsnelis link sklandesnio, greitesnio ir pragmatiškesnio įmonių steigimo proceso, kuris yra užsibrėžtas šios Vyriausybės.

Įmonės steigimas iki šiol yra nemažas galvos skausmas pradedančiajam verslininkui. 10 000 litų įstatinis kapitalas pats savaime yra didelis galvos skausmas, nes tai ne terminuotas indėlis ir ne paskola – šie pinigai lyg ir yra sumokami kaip koks užstatas. Pradedantysis verslas pirmas pajamas ir pelną gauna tik po kurio laiko, tad net šis įnašas yra labai reikšmingas pradedančiojo verslininko gyvenime. Steigimo procesui reikalinga krūva dokumentų, todėl tai tikrai ne paskutinės išlaidos.

Jokios išlaidos negali padengti, ar kompensuoti patirto streso ir jaudulio kuriant savo įmonę, taip pat sugaišto laiko varstant įvairių institucijų duris. Kartais atrodo, kad viską geriau mesti ir dirbti nelegaliai, nes popierizmas pradeda žudyti nuo pat pirmųjų dienų. Daromi sunkūs finansų sprendimai, įmonės buhalterija nesutvarkoma iki galo ir jau po kurio laiko gresia pirmieji nemalonumai. To bijo visi verslininkai.

Yra sprendimas ir tokioje situacijoje. Tai specialios finansinių sprendimų įmonės (pavyzdžiui Finansų sprendimai iš Kauno), kurios užsiima įmonių steigimu profesionaliai. Finansiniai konsultantai taip pat gali kvalifikuotai patarti, kaip geriau apiforminti naują verslą, kokį statusą jam suteikti ir kaip valdyti. Visada malonu gauti patarimų iš profesionalų, kurie yra įsteigę ne vieną ir ne dvi įmones. Įmonės steigimas jiems – paprastas dalykas, tik aišku, sugaištas laikas irgi kainuoja. Tai apsimoka, jei įmonė steigiama viename mieste, o steigėjas gyvena kiek toliau nuo miesto. Vien benzino galima kiek sutaupyti…

Įmonės steigimas įmanomas ir per dvi dienas, turint visus reikiamus dokumentus. Jei yra didelis noras dirbti, bet nesinori steigti įmonės, galima viską sutvarkyti per jau įsteigtą, bet neveikiančią įmonę. Tiesa, pavadinimas bus bendrinis, tačiau tai nėra labai svarbu, jei norima populiarinti prekės ženklą, o ne įmonės pavadinimą. Finansų konsultantai gali pasiūlyti įvairių sprendimų net ir neturintiems 10 tūkstančių litų įstatiniam kapitalui. Aišku, tai daroma ne už dyką, tačiau paskaičiavus, kiek laiko sugaištama prie popierių tvarkymo galima rimtai pasvarstyti, kas apsimoka labiau – patyrusių profesionalų darbas, ar noras pačiam dalyvauti visuose steigimo procesuose užuot susikoncentravus ties naujojo verslo organizavimu, pirmųjų sutarčių sudarymu ir pajamų gavimu.

Siuntų pervežimas iš Londono į Lietuvą – ne problema

Daugelis mano pažįstamų Anglijoje gyvena jau daugelį metų. Iš Lietuvos išvažiavo tuoj pat kai gavo diplomus, mokslų baigimo pažymėjimus. Iš Lietuvos juos išvijo didžiulis nedarbas, perspektyvos nebuvimas. Dauguma jų įsikūrė Londone. Nusitiesė nematomi tiltai – Lietuva Londonas, anglija Lietuva. Kiekvieno jų paklausus ar jie nepasiilgsta Lietuvos, jie atsako kad ne. Kodėl? O todėl, kad jų gimtoji šalis yra kartu su jais, ta prasme kad Anglijoje yra įsikūrę jų vaikystės draugai, mokslo draugai, giminės, artimieji, draugai.

Nuo nepriklausomybės atgavimo iš Lietuvos emigravo arti pusę milijono lietuvių ir toliau emigracijos srautas neslūgsta. Kiekvieną savaitę iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių maršrutu Lietuva Londonas išvyksta pilni autobusai svetur laimės ieškančių žmonių. Emigravimas nenutrūkstamai vyksta jau daug metų ir kelia grėsmę ne tik Lietuvos ekonomikai, tačiau ir lietuvių tautos išlikimui.

Europos sąjungos šalis ištikus ekonominei krizei, judėjimas anglija Lietuva dar labiau suintensyvėjo. Į vieną pusę Lietuva Londonas vyksta žmonės, besitikintys surasti laimę ir svetimoje šalyje. Deja ne visiems pasiseka. Atgal, iš kitos pusės anglija Lietuva, grįžta tautiečiai nelabai laimingais veidais, dėl įvairių priežasčių taip ir neradę pasisekimo svečioje šalyje. Dažną slegia skolos artimiesiems, įdarbinimo agentūroms dėl nepavykusio įsidarbinimo. Kodėl savo laimės paieškoms dažnas renkasi kryptį Lietuva Londonas? Paprastai galvojama, kad labai dažnai žmonės emigruoja dėl ekonominių motyvų. Tai labai svarbi priežastis, tačiau specialistų nuomone yra dar ne viena emigracijos priežastis, tai socialinės- kultūrinės nuostatos, istorinė emigracijos patirtis, pilnavertis gyvenimo stilius. Daugeliui pavyksta prisitaikyti prie kitokio socialinio gyvenimo būdo. Žmonės, kurie emigravo pirmosios emigracijos bangos metu, daugelis jau įsitvirtino užsienio valstybėse. Didžioji dalis įsikūrė Anglijoje ir Airijoje. Iš jų is anglijos grįžo labai nedidelis procentas, todėl kad pirmiesiems nuvykusiems teko daug laisvų darbo vietų. Prasidėjus emigracijai pajudėjo ir siuntiniai i anglija. Siuntos i anglija suaktyvėdavo prieš didžiąsias lietuvių šventes, kadangi artimieji, likę Lietuvoje, savo giminaičiams siųsdavo tradicinių lietuvių maisto produktų, kurių užsienyje nusipirkti būdavo neįmanoma. UK LT maršrutą pasirinkę žmonės is anglijos tikėjosi labai daug. Jie važiavo aklai, į nežinią, nesirinkdami sąlygų. Lietuva Londonas išvažiavo patys aktyviausi žmonės, pasiryžę bet kam, užsispyrę savarankiškai kurti savo gyvenimą. Siuntos i anglija padėdavo emigrantams išgyventi. Dažniausiai siuntiniai i anglija pasiekdavo Londone įsikūrusius tautiečius. Po kurio laiko, kai emigrantai įsitvirtindavo, susirasdavo geriau apmokamus darbus, tada pajudėdavo siuntiniai is anglijos.

Iš Anglijos tautiečiai į Lietuvą atsiųsdavo įvairių prekių ir produktų, kurių paprastai Lietuvoje dar nebūdavo.

Neretai iš Lietuvos politikų mes išgirstame, kad nereikia sureikšminti emigracijos reiškinio. Valdžia visiškai negalvoja, kas bus su lietuvių tauta po keliasdešimt metų. Dar vienas labai svarbus dalykas, tik apie jį kol kas dar nėra daug kalbama. Lietuviams emigravus į kitas šalis, pasirodo, kad labai daug Lietuvos vaikų jau tapo emigracijos našlaičiais: išvykus tėvams, jie auga pas močiutes, senelius, giminaičius. Baigę mokyklas vaikai renkasi tėvų kelią – Lietuva Londonas. UK LT arba kitaip sakant is Anglijos į Lietuvą retas benorės grįžti. Apklausų duomenimis, daugiau nei du trečdaliai jaunimo norėtų išvažiuoti iš Lietuvos. Vieni sako, kad laikinai padirbėti, kiti nori išvykti iš Lietuvos visam laikui, kadangi susirasti darbą, įsigyti padorų būstą nėra lengva. Neretai žmonės išvažiuoja visai aklai, vadovaudamiesi sėkminga tautiečių patirtimi svečiose šalyse, net nepabandę įsikurti ir įsitvirtinti Lietuvoje.

Straipsnis parengtas užsakovo.

Paskolos verslui ne iš banko

Esame jau taip įpratę, kad paskolos verslui finansuoti ir steigti yra paprastai teikiamos Lietuvos bankų. Per žiniasklaidą eina informacija, kad smulkiajam verslui remti skirtos milžiniškos lėšos, tačiau įmonės dėl jų tikrai nesipeša ir eilėse prie šių ES kreditų nestovi. Šias nedideles paskolas verslui teikia mažieji Lietuvos bankai – Šiaulių bankas, Medicinos Banklas, Snoras, Ūkio bankas, tačiau didieji skandinaviško kapitalo bankai irgi neatsilieka. Rezultatas toks pats – įmonės nesikreipia į bankus taip masiškai, kaip tikėtasi, bet kodėl?

Pasirodo, yra ir alternatyvių būdų gauti verslo paskolas. Viena tokių alternatyvų – kredito unijos, kurių yra daugiau nei bankų. Tiesa, kredito unijos paskolas teikia tik pagal tam tikras verslumo skatinimo programas, kur pinigai verslui pradėti ir tobulinti yra skiriama pagal tam tikrus kriterijus – bedarbystė 12 mėnesių, neįgalumas, jaunimui iki 29 metų ir senjorams virš 50 metų. Taip pat kredito unijų kreditai teikiami jos nariams, kurie įneša savo įnašus pajų pavidalu.
Dar vienas alternatyvus būdas paskolos verslui gavimui yra greitų verslo kreditų bendrovės. Tai panašios bendrovės į greitųjų kreditų bendroves, kurios teikia riboto dydžio kreditus privatiems asmenims. Greitųjų kreditų bendrovių Lietuvoje yra labai nemažai – apie 30. Tuo tarpu greitosios paskolos verslui teikiamos vos kelių įmonių. Kai kurios jų užsiima ir greitaisiais kreditais privariems asmenims (pavyzdžiui, BigBank). Ši paslauga yra nauja rinkoje, nes paprastai verslas kreditus ima iš tradicinių bankų ir kredito unijų.

Greitojo verslo kredito bendovės veikia kiek kitokiais principais, negu tradiciškai verslo paskolas išduodančios unijos ir bankai. Kai kurios paskolos verslui gali būti gana minimalios, tačiau tradiciniai skolintojai yra nustatę minimalias kreditų sumas, kurios yra nuo 10 000 litų. Greito verslo kredito bendrovės gali paskolinti ir 5000 litų.

Tradiciniai skolintojai verslui suteikia galimybę grąžinti paskola per daugiausiai 10 metų laikotarpį. Greitosios verslo kreditų bendrovės paskolos suteikimo ir grąžinimo laiką sumažino iki 12 mėnesių. Dėl to jos pelnytai vadinamos greitųjų kreditų bendrovėmis – kreditai išduodami greitai, tačiau ir sugrąžinti juos bei sumokėti palūkanas reikia greitai. Greitųjų verslo kreditų bendrovės suteikia galimybę grąžinti paskolą anksčiau laiko be papildomų sankcijų, kas gali būti sudėtinga dirbant su bankais ir unijomis.

Paskolos verslui palūkanos kredito unijose ir bankuose dažniausiai būna gana aiškiai apibrėžtos ir pastovios. Greitosios verslo kreditų bendrovės palūkanas skaičiuoja kiekvienai įmonei atskirai, priklausomai nuo rizikos faktorių. Tiesa, palūkanų norma yra ne mažesnė nei 8 procentai. Kredito unijos bei bankai teikia paskolas mažesnėmis palūkanomis.

Greitųjų verslo paskolų bendrovių kreditai paprastai teikiami apyvartinėms lėšoms. Apyvartinės lėšos paprastai yra reikalingos steigiant uždarąją akcinę bendrovę (UAB), kur įstatinis kapitalas steigimo momentu turi būti ne mažesnis, nei 10 000 litų. Taip pat teikiama ir kita populiari verslo finansavimo paslauga – kredito linija. Kredito linija yra daugkartinis kreditas, kuris veikia panašiai kaip ir kreditinė kortelė – yra suteikiamas kredito limitas, kurį įmonė gali išnaudoti, bet turi padengti per tam tikrą laiką jau su palūkanomis. Padengusi kreditą, įmonė vėl gali jį paimti kada tik panorėjusi. Tokia paskolos verslui forma labai aktuali , kai vykdomi nedideli pirkimai kas mėnesį. Bankai ir kredito unijos teikia platesnį spektrą verslo finansavimo paslaugų, tačiau paminėtos paslaugos yra pagrindinės pradedančiajam verslui, o ne senoms gamybinėms įmonėms, kurioms reikalingi milijonai aparatūros pirkimui ir investicijoms į naujas linijas.

Su laiku greitųjų verslo paslaugų įmonių turėtų tik daugėti.

Nuotykių parkas – puiki pramoga „chebrai“

Atėjus vasarai vis daugiau žmonių poilsiauja didesnėmis grupėmis, nei po du. Aišku, dviese irgi smagu, tačiau didesnei žmonių grupei yra daugiau būdų ir priemonių pramogoms. Kai kurios pramogos net išeina pigiau, jei kainos siūlomos grupėms.

Taigi, ką veikti vasarą, kai oras nėra labai karštas, saulę dengia debesėliai, bet žinote, kad tikrai lietaus nebus. Vienas iš įdomesnių laisvalaikio praleidimo būdų yra nuotykių parkas, kuriame galima pasirinkti keletą įvairių pramogų. Paprastai nuotykių parkai siūlo tik 2-3 valandų trukmės paslaugas, tačiau yra parkų, kuriuose galima praleisti visą dieną, o gal net ir savaitgalį. Vienas toks pramogų parkas yra TonyResort.

TonyResort laisvalaikio ir pramogų parkas daug kam yra žinomas kaip Anupriškių nuotykių parkas. Iš tikrųjų, Anupriškėse yra lipynės, kur galima linksmai pasikarstyti medžiais 3 valandas, tačiau tai ne vienintelės pramogos, ką siūlo Tonyresort. Kadangi šalia parko yra nuostabaus grožio ežeras Gilušis, aišku, kad galima išsinuomoti valtį ir ja pasiirstyti. Valtis gali pasirodyti labai lėta atrakcija, todėl galima rinkis ir kur kas aktyvesnę vandens priemonę – AquaSkipper. AquaSkipperis, arba liaudiškai „vandens žiogas“ yra labai nauja pramoga Lietuvoje. Pabandykite išmokti plaukti metaliniėmis vandens rogėmis, kurių niekas netempia ir nėra jokio motoro…

Kol vieni bando mokytis „vandens žiogu“, kiti kompanijos atstovai gali paprasčiausiai išsinuomoti kepsninę ir prie pat ežero pasikepti šašlykų ar kepsnių. Netoli paplūdimio yra ir pirtis, taip pat ir lauko kubilas, kuriuose atsigaivinti galima ne tik žiemą, bet ir vėsesnį vasaros vakarą.

Jei „chebra“ didelė, galima išsinuomoti paplūdimio tinklinio aikštelę. 1-2 valandos aktyvaus sporto tikrai nuima stresą ir nuovargį, susikaupusį per darbo savaitę. Kas nori „kultūringesnio“ sporto, visada gali išsinuomoti teniso aikštelę (jei nepasiėmė savo įrangos – ne bėda – galima išsinuomoti ir raketes, kamuoliukus ir net rankšluosčius). Vakaro pabaigoje – upėtakių žvejyba. Priklausomai nuo kompanijos dydžio žvejyba gali užsitęsti ir ilgiau. Sugautus upėtakius pristato į restoraną ir paruošia pagal 1 iš 4 pasirinktų receptų. Belieka užsisakyti garnyrą ir vakarienė ideali.

Užsibuvus iki išnaktų galima išsinuomoti dviviečius kambarius, nes namelių ir kambarių nuoma – TonyResort svečių namų rūpestis. Yra kelios pobūvių salės, kuriose galima švęsti gimtadienius, vestuves, krikštynas ir kitas linksmas šventes. Virš pobūvių salių yra dviviečiai kambariai nakvynei, tad linksmybes galima pratęsti ir kitą dieną.

Aišku, pagrindinis traukos objektas išlieka TonyResort nuotykių parkas su savo trasomis ir ekstremaliu tarzano šuoliu. Naktį taip pat galima laipioti medžiais, nes yra speciali paslauga – naktinis laipiojimas. Galima sakyti, kad TonyResorte pramogos – ištisą parą. Šis laisvalaikio parkas įsikūręs Trakų rajone Anupriškėse, vos už 30 kilometrų nuo Vilniaus ir 75 km nuo Kauno.