Kiek kainuoja žaliuzės Klaipėdoje?

žaliuzės KlaipėdojeNuo seno yra įsivyravus mintis, kad atitinkami pasiūlymai, žvelgiant geografiniu aspektu, tikrai, kad privalo skirtis bent vienu rodikliu – turime omenyje tai, kad būtent dėl šių padarinių atsirado ir toks posakis, kad visuomet reikia vykti į didesnį miestą, jeigu norima įsigyti optimalesnį pasiūlymą. Vis dėlto, kaip ir esame linkę manyti, kad šios atliekamos prielaidos tikrai, kad yra klaidingos, kadangi reali situacija vaizduoja nieką kitą, kaip tik tikrąją situaciją, kad žaliuzės Klaipėdoje, tarkime, ar tai bet kuriame kitame mieste, išliks kone identiškas pasiūlymas visų rodiklių atžvilgiu, ypač, jeigu paslauga yra viešinama ir internetinėje erdvėje.

Tiesą sakant, žaliuzės Klaipėdoje šiandienos turinyje tikrai, kad buvo pateiktos ne be reikalo, kadangi turinio skaitytojams, kaip ir labiausiai norėtume akcentuoti tai, kodėl gi šis pasiūlymas galėtų susilaukti jūsų dėmesio, kodėl gi finansiškai tai yra nepaprastai priimtina paslauga, leisianti pakoreguoti individualų dizainą, o be viso to ir norėtume pasigilinti, ar yra tiesa tai, kad šie pasiūlymai praktiškai niekuo nesiskiria nuo tų, kurie yra pateikiami kituose miestuose – kitaip tariant, ar būtų galima, kaip ir kuo drąsiausiai teigti, kad posakis, kurį buvome įvardiję anksčiau, tikrai, kad yra nieko vertas? Manome, kad šiandienos darbu, jo galia kuo šauniausiai ne vien tik nusakysime tikrąją informaciją apie geografijos poveikį rinkai, tačiau taip pat ir pasiaiškinsime, ką gi būtų galima įžvelgti konkrečiai žaliuzės Klaipėdoje paslaugos aspektu.

Norėtųsi pradėti nuo tos minties, kad bet kuriuo atveju žaliuzės Klaipėdoje, kaip egzistuojantis pasiūlymas šiuolaikinėje rinkoje yra niekas kitas, kaip tik tikslinė galimybė asmenims pasinaudoti puikia proga pakoreguoti už neįtikėtinai minimalistinius įkainius individualų namų interjerą. Teigiant kitais žodžiais, visiems, kaip ir yra aišku, kad kiekvienas asmuo siekia, jog jo namai atrodytų nepriekaištingai – kaip ir būtų galima anonsuoti tą mintį, kad šią situaciją galima kuo puikiausiai įgyvendinti, pasitelkus atitinkamus sprendimus, o žaliuzės Klaipėdoje tikrai, kad galėtų būti jų sąraše. Vis dėlto, kaip ir buvome užsiminę, vargintis asmenims tikrai, kad nereikia, siekiant rasti neva optimalesnių sprendimų kituose miestuose, kadangi bendroji situacija kuo realiausiai vaizduoja tai, kad skirtumo visiškai nėra, šių paslaugų aspektu, kur planuojate pirkti – nuo to rinkos rodikliai visiškai nesiskiria, ką jau kalbėti apie pateikiamą ir sudaromą pasiūlą.

Pigūs plastikiniai langai

pigūs plastikiniai langaiRenkantis plastikinius langus dažniausiai norime, kad jie būtų kokybiški ir gražūs. Tai turbūt du svarbiausi aspektai, tačiau nereiktų pamiršti, kad svarbu ir medžiagos, kurios turi būti nekenksmingos aplinkai bei nekenkiančios aplinkinių žmonių sveikatai. Langai turi būti kokybiški, nes būtent žiemos laikotarpiu yra svarbu, kad langai nepraleistų šilumos. Kokybiški langai gali užtikrinti nuo 30% – 50% namų šilumos šaltuoju laikotarpiu.  Dažniausiai yra teigiama, kad kokybiški langai yra brangūs, tačiau ir pigūs plastikiniai langai, taip pat gali būti kokybiški ir patikimi.

Net ir brangūs langai gali tapti pigūs plastikiniai langai jei tik yra taikoma „plastikiniai langai akcija“.  Plastikinių langų kainos dažniausiai yra žemesnės nei medinių langų, o taip pat ir tarnavimo laikotarpis yra žymiai ilgesnis. Plastikiniai langai išpardavimas yra puikus būdas įsigyti plastikinius langus žemesne kaina. Turbūt vienas iš didžiausių pasirinkimų yra plastikiniai langai Vilniuje.

Patys svarbiausi aspektai pagal, kuriuos reikėtų rinktis langus yra: stiklo paketas, kuris nepraleidžia šilumos, taip pat apkaustai, kurie padeda apsisaugoti nuo vagių, na ir žinoma kokybiškos medžiagos, kurios padeda apsisaugoti nuo lango išsikraipymo. Patys geriausi langų profiliai yra aliuminio, po to klijuoto medžio, trečioje vietoje plastiko, kuris yra dengtas aliuminiu, ketvirtoje plastiko ir paskutinėje medžio. Norint suderinti visus išvardintus aspektus su mažiausia kaina būtina konsultuotis su šios srities specialistais, nes kiekvienu atveju yra tam tikri aspektai, kurie turi tam tikrus individualius išskirtinumus, todėl negalima visos reikiamos informacijos susirasti internete skaitant įvairius atsiliepimus, straipsnius ar kitą informaciją, todėl konsultacijos specializuotose langų pardavimo parduotuvėse yra būtinos, juk nesinori mokėti papildomų išlaidų.

Renkantis langus būtina išmatuoti vieną arba kelias angas ir tuomet nusipiešti langų sudalinimą. Turint šiuos duomenis galima pradėti langų paieškas.  Pigūs plastikiniai langai Vilnius kainos yra labai įvairios, tačiau galima teigti, kad kainos prasideda nuo maždaug 80 €. Kaina priklauso nuo lango dydžio, medžiagų iš kurių pagamintas langas, kamerų skaičiaus, stiklo paketo sudėties. Langams gali būti reikalingi demontavimo ir montavimo darbai. Demontavimo kainos yra nuo 6€ iki maždaug 30€ už vieną langą. Montavimo darbai yra brangesni kainos prasideda nuo 15€ iki maždaug 50€.

 

 

 

Plastikiniai langai

Plastikiniai langai – tai langai, kurių profilis gaminamas iš plastiko. Įprasta plastikinių langų komplektacija – tai stiklo paketai, apkaustai, rankenos, tarpinės, spynos ir t.t Šiuolaikiniai langų profiliai turi penkis, šešis ar net septynias oro ertmes, kurios puikiai sulaiko šilumą.

Plastikiniai langai yra vieni praktiškiausių produktų, nes jų kainos, lyginant su mediniais ir aliuminiais langais, yra ženkliai mažesnės. Tuo pačiu jie reikalauja mažiau priežiūros.

Kaip išsirinkti gerus plastikinius langus?

Pagrindiniai langų sudedamosioms dalims keliami reikalavimai yra šie:

  1. Rėmų ir varčios tvirtumas (kamerų skaičius, sienelių storis, plieno armuotės storis ir konfigūracija). Optimalus pasirinkimas 5 cm profiliai, nes 6 cm (7-8 kamerų) profiliai tik 0,1 pagerina viso lango U.
  2. Stiklo paketų šilumos laidumas ir skaidrumas. Optimalūs rodikliai: U = 1.1 ir skaidrumas 81 procentas. Oro tarpas turėtų būti su argono dujomis. Plastikinis rėmelis tik 1 ar 2 procentais pagerina viso lango šilumos laidumo koeficientą.
  3. Tarpinės – geriau juodos, nepriklijuotos ir neįpresuotos. Pilkų tarpinių garantija tik 5 metai. Įpresuotos tarpinės susilydo su plastiku. Dėl to atsiranda sandarumo problemų.

Svarbu žinoti, kad geras plastikinio lango profilio šilumines savybes lemia ne kamerų skaičius, o plastiko plotis. Kamerų skaičius gana nežymiai pagerina lango šilumines savybes.

Užsisakant langus, būtinai klauskite, ar yra apsauga, kokio ji lygio, kokie apkaustai įdėti. Apatiniuose namo aukštuose būtinai reikėtų rinktis langus su nuo įsilaužimo apsaugančia furnitūra. Dažniausiai per langus įsilaužiama ne daužant stiklus, bet iškeliant laužtuvu lango varčią fiksuojančias detales iš rėme esančių griovelių. Taip vadinamieji „grybukai“ apsaugos nuo tokio gana paprasto lango atidarymo.

Kitas dalykas, į kurį būtina atkreipti dėmesį – teisingas plastikinio lango montavimas. Nepakanka užpildyti tarpą tarp lango ir sienos montažinėmis putomis. Būtina iš vidinės ir išorinės lango pusės tvirtinti hidroizoliacinę medžiagą. Svarbu, kad ilgesnė palangė neužstotų radiatoriaus – priešingu atveju šiluma sunkiau pasiekia apatinę lango dalį, todėl ant stiklo kaupiasi kondensatas.

Būtinai reikia teirautis, ar langas turi varčios kėlimo mechanizmą – tai svarbus elementas. Langas uždaroje pozicijoje laikosi ant vyrių ir ant varčios mechanizmo. Jei varčios mechanizmo nėra, tuomet langas pradeda pjauti rėmo apačią. Be to, jeigu langas yra apatinio atidarymo padėtyje, jis laikosi vien tik ant viršutinių vyrių. Jeigu langas 110×150 cm dydžio – jėga veikianti vyrius gana didelė. Papildomai statomi varčios mechanizmai, kurie montuojami per lango rėmo vidurį.

Plastikinių langų mikroventiliacijos sistema užtikrinama dedant specialius apkaustus. Jie reguliuoja lango uždarymo, atidarymo bei net kelių padėčių mikroventiliacijos funkciją. Papildomai užsakovo pageidavimu lange įrengiama orlaidė. Dabar siūlomos labai įvairios plastikinių langų komplektacijos – su orlaide, ar be jos.

Plastikiniai langai gali tarnauti ilgiau, kai atliekami šie paprasti veiksmai:

  1. Vėdinimas. Idealiu atveju turėtume vėdinti kambarį tris ar net keturis kartus per dieną po penkiolika minučių, ypač jeigu tai yra miegamasis. Atminkite, kad geriausių rezultatų pasiekiama, kai langas yra atidaromas maksimaliai, o ne paprasčiausiai atverčiamas arba paliekamas mikroventiliacijos padėtyje. Santykinis oro drėgnumas neturėtų būti daugiau kaip 30 proc. Tam, kad plastikiniai langai mažiau rasotų, reikia neužtverti karšto oro srauto patekimui ant stiklo nuo šildymo radiatorių.
  2. Langų valymas. Reikia atkreipti ypatingą dėmesį į guminių stiklo tarpinių švarą. Nors jos yra pagamintos iš šiuolaikinių medžiagų, tai nereiškia kad jos nesensta, veikiamos aplinkos. Siekiant pratęsti guminių tarpinių tarnavimo laiką, reikia keletą kartų per metus jas išvalyti nuo purvo, dulkių ir patepti specialiu silikonu, skirtu guminėms tarpinėms. Tarpinės ne tik neleidžia skverbtis šalčiui, bet ir nepraleidžia vandens lyjant ar sningant. Tinkamai prižiūrint, guminės tarpinės tarnaus ženkliai ilgiau.
  3. Drenažas. Tai susikaupusios drėgmės išvedimas iš plastikinio lango profilio vidaus. Reikia periodiškai patikrinti ar neužsikimšo drenažo angos. Senesnių modelių languose jos yra iš išorinėje apatinėje lango rėmo dalyje ir paprastai uždengtos dangteliais. Paskutinėse modeliuose jos yra virš lauko palangių.
  4. Lango varstymo mechanizmas.  Norint, kad jis ilgai tarnautų, reikia jį tinkamai prižiūrėti, reguliariai patepti judančias mechanizmo dalis alyva, neturinčia rūgščių ir dervų.

Kruopščiai juos prižiūrint plastikiniai langai  Jums tarnaus ženkliai ilgiau.

Originalūs Domus Lumina roletai

Roletai – viena iš svarbiausių interjero detalių butuose. Tai ne lango apipavidalinimas, nes suteikia visam butui jaukumo, šviesos ir prisideda prie bendros dizaino vizijos. Pavyzdžiui, roletai miegamajame yra tamsios spalvos su žvaigždutėmis. Vaikų kambaryje – su įvairiais meškučiais ir gyvūnėliais – labai pagyvina vaikų kambario interjerą. Pabendravus su Domus Lumina atstovu paaiškėjo, kad roletai gali būti įvairių ir net originalių formų ir paskirties.

Domus Lumina salone pasižiūrėjau labai įdomius roletus. Paprastai roletai reikalingi, kad nepraleistų tiesioginių saulės spindulių, o šie visai kitokie. Dvigubi roletai yra skirti specialiai reguliuoti šviesos patekimą į kambarį. Dvigubas roletas padarytas iš dviejų sluoksnių su permatomis ir nepermatomis juostomis. Permatomas juostas atitaikius, į kambarį patenka daugiau šviesos. Nepermatomas juostas už leidus ant permatomų, gaunamas ištisas nepermatomas roletas. Tokiu būdu galima nesunkiai reguliuoti, kaip šviesa patenka į patalpą.

Užsisakinėjant tokius (ir paprastus) roletus geriausiai pasikviesti meistrą į namus su spalvų palete, kad būtų galima pridėjus prie sienos paderinti spalvas ir raštus, kuriu gali būti pačių įvairiausių.

Pasirodo, gali būti ir atvirkštiniai roletai. Domus Lumina interneto puslapyje radau atvirkštinių roletų nuotraukas. Pasirodo, galima roletus montuoti lango apačioje ir patraukus už virvutės jie kyla į viršų, o ne žemyn. Iš karto kilo klausimas, kam tokie reikalingi? Pasirodo, tokie roletai gali būti montuojami tualeto kambario languose, kur reikia uždengti lango apačią, kad nesimatytų iš lauko, kas vyksta apačioje. Labai reta tokia situacija, tačiau vis dar pasitaiko senesniuose namuose. Keisti tie Roletai valdomi iš apačios į viršų 🙂

Kad namai būtų originalūs ir išraiškingi, galima pasirinkti originalius foto roletus. Foto roletai yra specialūs roletai, kurie daromi su tam tikra iliustracija. Pavyzdžiu virtuvėje galima sumontuoti foto roletus su patiekalų vaizdais. Tokių radau ne vieną minėtame Domus Lumina puslapyje. Aišku, gyvenamojo kambario langus galima puošti labai įvairiai, taip pat ir vaikų kambario langus galima papuošti jiems įdomia tematika, pavyzdžiui, sporto, gyvūnų, jūros, debesų, kalnų ir t.t. Kiekvienas langas gali būti skirtingas, jei tik leidžia namų interjero idėjos.

Domus Lumina konsultantas dar daug papasakojo apie visus tuos roletus ir žaliuzes. Visko tikrai neperpasakosiu, bet suvokimas apie roletus tikrai prasiplėtė. Žinome tik tuos tradicinius, ir pakanka? Tikrai ne, jei turime ar norime turėti savus namus. Originali interjero detalė gali padaryti namus malonesnius ir patrauklesnius, jau nekalbant apie nuolatines svečių pagyras, kurios, pripažinsiu, taip kartais paglosto savimeilę… 😉

Mediniai langai sodybose ir namuose

Keista, bet po 15 metų didmiestyje vėl užsimaniau į kaimą, į kurį, sakiau, niekada negrįšiu. Užsimaniau ir namo. Kuo toliau, tuo labiau noriu medinio, o ne mūrinio. Jei jau namas medinis, tai langai irgi mediniai. Pradėjęs domėtis langais supratau, kad vyksta kažkokia nesąmonė langų rinkoje. Plastikiniai langai yra liaupsinami, o mediniai langai – laikomi prabangos dalyku. Jie supriešinti, nors priešingybių ne tiek jau ir daug.

Mediniai langai gaminami iš trijų sluoksnių klijuotos medienos. Pigesni – iš klijuoto tašo, brangesnis – iš grynos branduolinės medienos. Dažniausiai lietuviškų medinių langų gamyboje naudojama pušis, kurios Lietuvoje yra vis dar nemažai ir artimiausiu metu neturėtume pritrūkti. Kokybiški mediniai langai yra nedažyti, siekiama, kad būtų išlaikyta natūrali medžio spalva ir tekstūra. medinis langas – ilgaamžis. Tai jau įrodyta per šimtus metų namų statybos tradicijų. Lietuvos klimatas yra labai drėgnas, galbūt todėl pirmumas atiduodamas plastikui, tačiau medis turi puikias drėgmės sulaikymo charakteristikas. Kokybiški mediniai langai, jei yra teisinga ir kokybiškai sumontuoti, tikrai drėgmės nepraleidžia, tad visų laurų ant plastikinių kabinti nereikėtų. Šilti mediniai langai gaminami iš kelių stiklo sluoksnių (dažniausiai trijų) ir nuo medžiagos šios savybės nelabai priklauso. Mediniai langai pakankamai gerai kvėpuoja, todėl neatsiranda kondensatas – 3-5 centimetrai vandens lašelių virš lango rėmo.

Mediniai langai yra savotiškas dizaino sprendimas, kuris turi neišsiskirti iš viso namo vaizdo. Jei pastatyti mediniai langai, reiškia turi būti ir medinės durys, pageidautinos tos pačios spalvos ir tekstūros, kad būtų išlaikytas vientisumas interjere. Aišku, viską galima nudažyti, bet tada bus prarastas tas natūralumo jausmas. Europai „protėjant“ dėl ekologijos ir natūralumo, grįžimo į gamtą ir gamtos išteklių panaudojimo namuose (taip gimė pasyvaus namo koncepcija), medinis langas tapo nebe prabangos, o būtinybės preke.


Esminis skirtumas tarp plastikinio ir medinio lango yra tik… medžiaga ir kaina. Pigus plastikinis langas nesuteiks tokio šiltumo jausmo, kaip medinis, kad ir kaip jį nudažytume, ar kokia lipnia juostele su medžio tekstūra beužklijuotume. Jei namas medinis arba viduje turi gryno medžio detales, langų pasirinkimas vienareikšmiškas – mediniai.