Tapetai – kitokiam namų interjerui

tapetaiTenka nuolatos girdėti, kad tapetai jau yra atgyvena ir jie tiesiog nebemadingi. Tai netiesa. Tapetai vis dar populiarus vidaus apdailos būdas. Tai gali pasakyti visi apdailos specialistai.

Keičiasi tapetų raštų mados, tačiau patys tapetai iš mados neišeis niekada. Kodėl?

Daliniai tapetai – originaliam interjerui.

Tapetus klijuoti galima ne ant visų sienų. Tiesiog galima išsirinkti sieną ir tapetais dekoruoti tik dalį jos. Pavyzdžiui, miegamajame, kur stovi lovos galvūgalis, galima pritaikyti tam tikrą tapetų spalvą, raštą ir tekstūrą, kad siena atrodytų lyg lovos pratęsimas.

Be to tapetai gali būti puiki priemonė paslėpti sienų įtrūkimus. Tai aktualu naujos statybos butams, kurie su šia problema dažnai susiduria.

Tapetai ant lubų

Tai ekstremalu. Juos klijuoti ant lubų – tikras iššūkis, nes vienas netikslus judesys ir iš karto matysis suklijavimo linija. Bet kam tapetai reikalingi ant lubų? Paslėpti įtrūkimus.

Taip pat ant lubų klijuojami dažomi tapetai, juos bet kada galima išmarginti norimais raštais.

Vidaus apdailos darbai Vilniuje kainuoja gana nemažai, todėl taptai – puikus būdas sutaupyti. Galima daryt tam tikrus ornamentus, tačiau jie kainuos kur kas brangiau, nei 3-5 rulonėliai tapetų.

Foto tapetai

Nauja ir itin efektyvi tapetų rūšis, kuri dažnai sutinkama namuose, kur laksto maži vaikai. Ištepliotas sienas paslėpti galima gana greitai, tereikia tik tinkamo dydžio fototapeto. Priešingai, nei paprasti tapetai, fototapetas turi tik vieną raštą. Tai reiškia, kad jis nėra simetriškas ir eiliškumas svarbu. Dabar populiaru klijuoti 3D fototapetus. Iš tam tikro kampo žiūrint atrodo, kad vaizdas išeina iš sienos rėmų.

Skysti tapetai

Tai labai įdomus apdailos būdas, atkeliavęs iš Japonijos. Tai dažomi tapetai – skysta masė tiesio padengia sienas ir suformuojamas unikalus raštas. Tokių sienų nereikia glaistyti, tad sutaupoma kitų apdailos darbų sąskaita. Tiesa, rašto asimetrija kai kam atrodo nelabai priimtina, dėl to šie tapetai vis dar nėra itin populiarūs. Su laiku išpopuliarės…

Tekstiliniai tapetai

Klasika grįžta. Senovėje dvarininkai sienas apmušdavo audeklu. Taip atsirado tekstiliniai tapetai. Dabar jie naudojami gana retai, tačiau kartais jų pritaikymas yra labai gerai išpildomas, todėl rezultatas – labai gražios ir minkštos sienos.

Tikriausiai nereikia priminti, kad tapetai sugeria garsą, todėl kambaryje nebesigirdi aido… Tapetai yra skirti tiems, kas ieško netradicinių sprendimų savo namų interjerui.

 

Staliniai šviestuvai: kaip išsirinkti?

staliniai sviestuvaiStaliniai šviestuvai – tai bene vienintelė šviestuvų rūšis, turinti labai konkrečią paskirtį. Tokių šviesos šaltinių žmonės beveik neperka dėl dekoratyvinių paskatų, todėl jie privalo būti itin praktiški bei geros kokybės – juk kai kuriose patalpose staliniai šviestuvai dega kone visą darbo dieną. Nepaisant to, yra ne viena jų rūšis, o kai kurie staliniai šviestuvai pasižymi itin unikaliu dizainu, todėl renkantis tokį apšvietimą, nederėtų kliautis vien nuojauta – reikia aiškiai žinoti, ko tikimasi bei kaip patenkinti savo lūkesčius. Kad apsispręsti būtų lengviau, atkreipkite dėmesį į keletą veiksnių, kurie padės išsirinkti. Kokie jie?

Kad išsirinktumėte tinkamai, būtina žinoti, kokiais tikslais bus naudojami staliniai šviestuvai. Ar darbo, ar vaikų kambariui. O galbūt jų ieškote biurui? Nors iš pradžių gali pasirodyti, kad tas pats šviestuvas tiks bet kokiai erdvei, įsigilinus į poreikius bei kitas aplinkybes suprasite, kad taip nėra. Jei staliniai šviestuvai bus naudojami darbo kambaryje, kaip papildoma šviesa atvejams, kai tam tikras užduotis atlikinėsite prie darbo stalo ir jums reikalingas kokybiškas apšvietimas, užteks klasikinio stalinio šviestuvo su besisukiojančiais vyriais. Jie leis apšvietimą nukreipti norima linkme, nesvarbu, ar sklaidysite dokumentus, ar spausdinsite kompiuteriu. Jei įrenginėjate biurą, nepamirškite, kad kiekvieno darbuotojo poreikiai, laikysena ir įpročiai labai skirtingi, todėl pasirūpinkite, kad staliniai šviestuvai būtų kuo platesni ir apimtų kone visą stalą – tai nekenks regėjimui ir apšvies visą erdvę, kurios gali prireikti.

Norintiems, kad staliniai šviestuvai pasitarnautų vaikų kambaryje, reikėtų nebijoti žaisti jų modeliais, spalvomis, gaubtų formomis. Nepatariame persistengti, bet jei patalpoje vyrauja žaismingas ir neįpareigojantis stilius, dar viena deranti ir idėją atskleisti padedanti detalė tikrai nepamaišys.

Staliniai šviestuvai naudojami ir miegamajame. Dažniausiai jie statomi šalia lovos, ant naktinio stalelio ar nedidelės komodos. Pagal ką rinktis šiuos šviesos šaltinius? Pagal tai, ar turite papildomą sieninį šviestuvą ir kaip veikia pagrindinis šviestuvas. Kadangi nemažai žmonių lovoje ne tik miega, bet ir valgo, skaito, rašo ar net atlieka įvairias grožio procedūras, būtina turėti ryškią, matomumo nepabloginančią šviesą. Tad jei esate įrengę sieninį šviestuvą, skirtą skaitymui, arba jūsų lubiniai bei įleidžiami šviestuvai yra pakankamai gerai išdėstyti ir turi galingas lemputes – staliniai šviestuvai gali būti tiesiog dekoratyviniai, padedantys rasti kelią iki virtuvės ar vonios. Jei minėti šviesos šaltiniai yra pakankamai blausūs – pasirūpinkite atviro gaubto, funkcionaliais ir ryškiai šviesą sklaidančiais šviestuvais ant naktinio stalelio.

 

 

 

 

 

 

Miegamojo baldai internetu

Ar žinojote, kad net trečdalį gyvenimo praleidžiame miegamajame? Daugelis namus besikuriančių žmonių rūpinasi, kad iš visų kambarių, pirmiausiai būtų įrengtas pastarasis. Tai erdvė, kuri nereikalauja prabangos ar įmantrumo – čia privalo vyrauti jums artimos spalvos, medžiagos ir detalės, o jas įsigyti padeda miegamojo baldai internetu, leidžiantys kruopščiai atsirinkti tai, kas sukurs jaukumą bei komfortą. Pateikiame keletą patarimų, į ką turėtumėte labiausiai atkreipti dėmesį. 

miegamojo baldai internetu

Patogi lova ir čiužinys

Miegamojo baldai internetu – tai galimybė lovą pirkti dalimis. Juk dažnai susiduriate su problema, kai parduotuvėje kartu su rėmu pridedamas čiužinys, kuris nėra patogus bei neatitinka jūsų poreikių, todėl šias dalis įsigydami atskirai, galite būti tikri, jog susikursite patogią lovą. Renkantis šį baldą gerai apgalvokite, kokia medžiaga jus domina: ar norite medinio, ar odos, metalo karkaso. Taip pat svarbu tinkamai parinkti dydį: plotą skaičiuokite taip, kad be jokių kliūčių galėtumėte apeiti savo lovą, lengvai atidaryti langą, spintą,

 

Jokių eksperimentų!

Kuriant miegamojo interjerą nederėtų pernelyg eksperimentuoti spalvomis, formomis ar dekoro elementais. Pamirškite ryškias spalvas, ekstravagantiškas detales ir nepraktiškus, bereikalingus daiktus. Jais geriau apkraukite saloną, svečių kambarį ar kitas, mažiau naudojamas erdves. Įsitraukus į paiešką, kurios metu svarbų vaidmenį atlieka baldai internetu, dairykitės pastelinių spalvų, daugiafunkcinių baldų. Pavyzdžiui, fotelis, po kuriuo galima susidėti įvairius daiktus, komoda, puikiai pritaikyta televizoriui pastatyti, ir panašiai. Tai leis sutaupyti vietos ir sukurti jaukią aplinką.

 

Reikalaukite garantijos

Net jei jus domina miegamojo baldai internetu, nepamirškite reikalauti garantijos. Ji turėtų galioti bent metus, o dar geriau – 24 mėnesius. Tai užtikrins aukštą kokybę ir sukurs patikimumo jausmą. Jei įmonė negali suteikti garantijos – verčiau ieškokite kitų pardavėjų, kurie bus sukalbamesni ir sugebės atsakyti už savo gaminius.

 

Židiniai – geriausia apsauga nuo rudens darganų

židiniaiŽidiniai – šąlant orams populiarumą ir pagreitį įgaunanti tema. Temperatūrai mažėjant lauke, vėsta ir namų aplinka. Trumpėja dienos, prie gausesnio lietaus prisijungia ir vėjo gniaužtai. Gatvėse telkšo balos, sode po kojomis šiugžda lapų patalai. Ir taip gera vakare po darbo įsitaisyti ant minkštos sofos ir leisti laiką su šeima…

Visai nesvarbu, ar vakarai leidžiami stebint mėgstamas televizijos programas, ar skaitant tinklaraštį, ar lošiant kortomis, ar tiesiog gurkšnojant kvapnią arbatą. O jaukiausia, kai kambaryje spragsi židinio ugnis. Tai kartu ir simbolinis jaukumas, šiluma, ir tikras, efektyvus apšildymas. Visgi simbolinė prasmė už realiai juntamą šilumą turbūt ne ką mažesnė. Žmonės, norintys, kad jų namuose atsirastų židinys, taip pat kreipia dėmesį į estetinę pusę. Ir tai puikiai suprantama, be to, iliustruoja, kad židiniai pasižymi ne tik viena pagrindine funkcija.

Susirinkti prie židinio – ne atsitiktinė frazė. Šie žodžiai yra metų metus atliekamų veiksmų, kuriuos būtų galima pavadinti ritualais, atspindys. Kas žino, gal nuo urvinių žmonių laikų mus taip traukia šiluma. Šiuo atveju ji iš dalies suprimityvinama – židinio turėtojai gali gėrėtis liepsnų liežuviais. Kai namuose šiuolaikiška krosnis, toks efektas negaunamas. Juk durys nepermatomos, o jas atidarius namai tiesiog paskęstų dūmuose. Na, o židiniai leidžia mėgautis ugnies vaizdu.

Židinys suartina. Jei ne jis, galbūt šeima vakarus leistų atskiruose kambariuose. O štai gėrėjimasis oranžiniais liežuviais ir malkų spragsėjimu skatina būti drauge. Pasidaroma arbatos, užsiimama vienokiomis ar kitokiomis pramogomis. Židinys tampa reikšmingu objektu, savotiška susitikimo vieta. Jei atkreiptume dėmesį, kad židiniais vadinami ir kitokie dalykai, toks susivienijimas atrodytų natūralus. Pavyzdžiui, židiniais laikomos vietos, kuriose yra kieno nors išplitimo pirminė stotelė. Židiniai taip pat yra tam tikros vietos, kur ko nors gausu. Tai siejasi ir su šeimos susibūrimu.

Kokybiškai įtaisyti ir prie interjero derantys židiniai – ne tik šilumos šaltinis. Tai kur kas daugiau. Prie tokio šildymo prietaisu vadinamo stebuklo reiškiamos teigiamos emocijos, nuo pečių nukrenta visi dienos rūpesčiai, o rudeninės darganos tampa visai neįkyrios.

 

Santechnika ir vandentiekio sistemos

santechnika Gyvenimas be vandens – sunkiai įsivaizduojamas. Vanduo naudojamas tiek įvairiems buities darbams, maisto ruošybai, tiek asmeninei mūsų higienai. Jei norite, kad jūsų namuose santechnika veiktų be jokių problemų, o vandentieko sistemos būtų patikimos ir ilgaamžės, jums reikalinga ilgametę darbo patirtį turinčių specialistų pagalba. Nors minėtoji sritis reikalauja gana didelių išlaidų, nebijokite investuoti – nepamirškite, kad prastai atlikti santechnikos darbai ne tik trukdys jūsų patogumui, bet taps ir itin brangiai kainuojančių avarinių situacijų priežastimi.

Vandentieko sistemos įrengimas pradedamas nuo tinkamų vamzdžių parinkimo, t. y. geriamojo vandens tiekimui turi būti parinkti atitinkami vamzdynai. Nepamirškite, kad vamzdžių gamybai gali būti naudojamos įvairios medžiagos, pvz., cinkuotas plienas, varis, aliuminis ir t. t. Nors daugelis gyventojų mano, kad minėtųjų vamzdžių pasirinkimas ar vandentiekio sistemos įrengimas yra visiškai paprastas darbas, specialistai rekomenduoja pasitarti su šios srities ekspertais – prastai įrengta santechnika, netinkamai parinkti vamzdžiai lems prastą geriamojo vandens skonį ir kvapą, be to, iškils apsinuodijimo grėsmė.

Nors vamzdynų sistemų pasirinkimas yra gana platus, naujai statomuose arba renovuojamuose namuose dažniausiai naudojama kolektorinė arba trišakinė sistema su presuojamomis jungtimis. Svarbiausias kolektorinės vandentiekio sistemos privalumas yra tai, kad grindyse nėra nei vieno sistemos sujungimo. Tiesa, minėtasis sprendimas apsunkina karšto vandens cirkuliaciją, pvz., atsukę karšto vandens čiaupą, turėsite palaukti kelias sekundes, kol vanduo pradės tekėti. Vienas išskirtiniausių kolektorinės vandentiekio sistemos bruožų yra tai, kad galite užsukti pageidaujamus prietaisus, pvz., skalbimo mašiną. Trišakinė vandentiekio sistema gali būti su presuojamomis jungtimis arba su užspaudžiamais / užmaunamais žiedais. Itin dažnai naudojama ir PPR virinama vamzdynų sistema. Šiuo atveju būtina vengti bet kokių montavimo klaidų, kadangi netinkamai atlikti sujungimo darbai gali tapti brangiai kainuojančia klaida. Atlikus vandentieko sistemos paruošimo darbus, rekomenduojama atlikti bandymus. Grindų apdailos darbai (pvz., plytelių klojimas) turėtų būti atliekami tik po minėtųjų patikros darbų. Svarbiausias minėtosios sistemos privalumas – patikima ir greita karšto vandens cirkuliacija, t. y. jums nereikės laukti, kol atbėgs karšto vandens srovė.

Jei norite, kad santechnika nekeltų sunkumų ateityje, pasikalbėkite su šios srities ekspertais. Patyrę santechnikai teikia visas vandentiekio sistemų montavimo ir priežiūros paslaugas: šalto ir karšto vandens vamzdynų įrengimas iki numatytų vandens vartojimo taškų virtuvėje ir sanitariniuose mazguose, vandens šildytuvų įrengimas ir remonto darbai, vandens skaitiklių įrengimas ir keitimas, vamzdynų montavimas, keitimas ir remonto darbai, hidrauliniai vandentiekio vamzdynų bandymai ir t. t.

Grindinės lentos Jums ir Jūsų namui

grindinės lentosNaujų kambarių ar patalpų įrengimui reikia skirti daug laiko bei išteklių. Reikia nuspręsti ne tik, kokias medžiagas teks naudoti, bet ir tai, kaip jos bus naudojamos. Grindinės lentos toli gražu nėra atgyvena. Interjerui jos suteikia natūralios gamtos atspalvį bei šilumą, subalansuoja estetinį kambario vaizdą bei leidžia pasimėgauti jaukumu. Tai natūrali medžiaga, namams suteikianti harmoniją.

Nors daugelis naujų kambarių interjerą yra linkę modernizuoti, nevisais atvejais šis sprendimas pasiteisina. Net ir prabangus interjeras kartais pasižymi paprasčiausiais medžio elementais, tad klaidinga būtų teigti, jog medis bei jo elementų pritaikymas interjere yra atgyvena. Tinkamai suderintos grindų lentos puikiai pasitarnauja net ir išskirtiniuose namų interjero sprendimuose. Kita vertus, grindinėmis lentomis patogu kloti pačias įvairiausias patalpas. Tai gali būti tiek gyvenamasis namas, tiek sodyba ar vasarnamis.

Grindinės lentos dažniausiai yra pasirenkamos dėl jų savybių. Mediena juk simbolizuoja jaukumą, šilumą bei gamtos natūralumą. Būtent todėl iš spygliuočių ir lapuočių pagamintos grindų lentos yra montuojamos patalpose, kuriose ir norima sužadinti šiuos pojūčius. Tokioje erdvėje turi būti jauku bei malonu. Dažniausiai prie šių grindų sprendimo krypstama tuomet, kai apdailos darbais užsiimama sodyboje ar vasarnamyje. Nuošali vietelė toliau nuo miesto leidžia atsipalaiduoti, o tinkamos interjero detalės sukuria šiltą ir itin jaukią namų atmosferą. Tačiau nederėtų pamiršti šių grindinių lentų estetinio vaizdo.

Vienas aktualiausių su būstu susijusių interjero elementų būtent ir yra grindinės lentos. Jos gali perteikti įvairių laikų atmosferą. Tai gali būti tiek modernumą, tiek senesnių laikų pojūčius skatinantis interjero bruožas. Šių laikų visuomenėje tai ne kokia atgyvena, o vertinga ir net prie modernių laikų prisitaikiusi interjero grandis. Ją galima montuoti įvairiai – skirtingi raštai leidžia skirtingai pabrėžti patalpos įvaizdį bei taip suteikti jai savotišką žavesį. Tai tik viena interjero detalė, tačiau ji gali būti labai svarbi ir naudinga.

Grindines lentas šiandien galima įsigyti įvairiose prekybos vietose, tad tai nesukelia galvos skausmo. Tuo tarpu taupant laiką geriausią pasinaudoti virtualios erdvės privalumais bei šiuos produktus užsisakyti būtent internete. Juk tai iš tiesų yra taip paprasta.

Sutaupyti pinigų padės minkštų baldų restauravimas

Norite, kad jūsų namai atrodytų kuo gražiau, tačiau neturite šiuo metu daug lėšų, kurias galėtumėte skirti savo būsto remontui? Tokiu atveju galite sugalvoti kai ką dar gudriau – baldų restauravimo paslaugos padės jums savo baldus atnaujinti taip, kad interjeras atrodytų visiškai naujai ir šiuolaikiškai.

Kodėl verta restauruoti baldus?

Savaime aišku, kad pirkti visiškai naujus baldus gali kainuoti nemažą sumą pinigų, tačiau jeigu norisi atnaujinti būsto interjerą, galite pasinaudoti baldų restauracija – profesionalūs specialistai galės aptraukti čiužinius, taip pat aptraukti naujais audiniais ir minkštus baldus. Juk dažnai būna taip, kad nesinori niekaip išsiskirti su savo mylima sofa, tačiau ji atrodo jau gana nudėvėtai. Tokiu atveju, minkštų baldų restauravimas yra vienintelė galima išeitis, leisianti jums sutvarkyti savo namų išvaizdą ir atnaujinti už visai nedidelę kainą. Profesionalūs dizaineriai taip pat galės sukomplektuoti ir visiškai naują jūsų namų tekstilę, taip pat apsius ir namų aksesuarus, pavyzdžiui, paveikslus, jeigu jūs to norėsite.

Kitaip tariant, šiuo metu minkštų baldų restauravimas siūlo daug tikrai pigių ir kokybiškų alternatyvų visiškai naujų baldų pirkimui. Gobelenas ir zomšas yra vienos iš populiariausių medžiagų, iš kurių yra daromi minkšti baldai, tad šie profesionalai tikrai mokės susitvarkyti su šiomis medžiagomis ir galės apdoroti jas taip, kad restauracija prilygtų naujų baldų nusipirkimui. Taip pat daugelis specialistų dirba ir su odos pakaitalu.

O jeigu jūs norite atnaujinti ne savo būsto, tačiau savo automobilio baldus, tuomet taip pat neturėtų kilti jokių problemų – automobilinis veliūras kainuos dar pigiau ir bus atliktas tikrai labai greitai, net jeigu jūsų automobilio originalūs baldai ir yra gana įmantrūs. Minkštų baldų restauravimo specialistai žino, kaip už jums priimtiną kainą pasiūlyti geriausią variantą, kuris ne tik dabar džiuginti jus ir jūsų namiškius, tačiau ir išliktų ilgam laikui.

Kur galima rasti tokias paslaugas?

Visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose rasite bent po vieną gerą įmonę, kurios siūlomas minkštų baldų restauravimas jus turėtų pradžiuginti nebrangia kaina ir tikrai puikiu kainos ir kokybės santykiu. Daugelis šių įmonių taip pat jums pasiūlys visus baldus atvežti į namus už labai nedidelę kainą arba net gi nemokamai. O pačią paslaugą neturėsite jokių problemų užsisakydami tiesiog internetu, kadangi tam tereikia prisijungti prie interneto ir tinklapyje užsisakyti norimą paslaugą – specialistai galės atvažiuoti į jūsų namus ir pasiimti reikiamus baldus restauravimui.