Elektros energijos tiekimas – kiekvienai įmonei aktuali tema

elektros energijos tiekimasElektros energijos tiekimas yra procesas su daug x ir y. Ir ne tik. Tai inžinerija, ekonomika, matematika ir dar daug sričių vienoje vietoje. Juk svarbu, kad elektra būtų tiekiama visapusiškai sklandžiai, o klientų aptarnavimas nestrigtų.

Norint tiekti elektros energiją, yra ką veikti. Šitai nesunku suprasti apsilankius nepriklausomų elektros tiekėjų interneto svetainėje. Čia elektros energijos tiekimas aptariamas iš įvairių prizmių.

Solidi įmonė

Solidi įmonė pirmiausia pristatoma bent keliais sakiniais. Tekstas privalo būti taisyklingas, antraip atbaidytų potencialius klientus. Figūruoja ne tik žodžiai, bet ir skaičiai. Jais iliustruojami veiklos rodikliai.

Svarbu ne tik įmonės politika ar pasiekimai, bet ir rinkos situacija bei įvairūs veiksniai, lemiantys elektros kainą. Tų veiksnių – ne vienas ir ne du. Tai šią temą paverčia dar sudėtingesne. Kaipgi sudėtingą temą perteikti kuo paprasčiau, bet kartu išlaikyti solidų įvaizdį? Prireikus parašyti straipsnį toks klausimas tikriausiai kirba ne vieno įmonės darbuotojo galvoje. Kad informacija apie elektros tiekimą apskritai aktuali, nereikia nei spėlioti, nei bandyti pagrįsti. Kai kurie dalykai savaime aiškūs – taip ir ši sritis. Savaime suprantama, kad ji aktuali. O specifiniai aspektai – jau profesionalų reikalas.

Kainų nustatymas

Profesionalai atsižvelgia į ištisus faktorius ir bando nustatyti kainas. Kadangi klientų poreikiai ir lūkesčiai skirtingi, pasistengiama suformuluoti bent keletą pasiūlymų. Juk vienas planas tiktų mažai įmonei, tačiau netiktų didelei (ir atvirkščiai).

Taupymo skaičiuoklė

Dar vienas punktas ilgame sąraše – taupymo skaičiuoklė. Kad ir kaip geranoriškai, kad ir kaip profesionaliai elektros energija tiekiama, vis vien išlieka svarbi ekonomija. Kaip taupyti elektrą? Kokius įrenginius pasirinkti ir kaip juos naudoti, kad išlaidos už elektros energiją neprasilenktų su jūsų biudžetu? Apie tai vėlgi rašoma pateikiant informaciją apie paslaugas.

Dažniausiai užduodami klausimai

Taip pat verta paminėti DUK skiltį. Dažniausiai užduodami klausimai tikrai ne iš piršto laužti. Tai problemos ir neaiškumai, pasitaikantys dažniausiai ir rūpintys vartotojams. Sudaryti DUK – atlikti darbą, kurio rezultatas bus naudingas kiekvienam klientui ir interesantui.

Ekologija

Elektros energijos tiekimas šiais laikais susijęs ir su ekologija. Ekologinė atsakomybė – ne tik žodžiai, ne tik skambi deklaracija. Tai žingsniai siekiant tausoti planetą. O juk mažais žingsneliais galima itin daug pasiekti. Šią tiesą supratę elektros tiekėjai atsisako popierinių sąskaitų ir pateikia jas elektroniniu formatu. Taip sutaupoma popieriaus, sprendimas ekonomiškas, bet klientai nuo to nenukenčia. Netgi priešingai. Naudojantis internetu paprasta ir greita pasitikrinti tai, kas svarbu, ir atėjus laikui greitai apmokėti sąskaitą.

Tai dar ne viskas

Lyg ir nemažai paminėta, bet tai dar ne viskas. Elektros energijos tiekimas aktualus ir mažoms, ir didelėms įmonėms, tad klausimų daugėja. Vieniems verslo pasaulio atstovams pirmiausia norisi išsiaiškinti, kokie tarifai yra nustatyti. Kiti pirmiausia teiraujasi kokybinių ypatumų. Vieniems pakanka DUK skiltyje išdėstytų minčių, kiti užduoda įvairesnių klausimų.

Visa tai tik dar kartą patvirtina, jog elektros tiekimo tema svarbi nepriklausomai nuo konkrečios įmonės savitumų.

 

Elektrum Lietuva – kad verslas augtų

Elektrum LietuvaNors kalbant apie verslą paprastai akcentuojama rizika, plėtra, pelnas, išlaidos ir panašūs dalykai, retai kada pažvelgiama į tai smulkiau. Juk visa veikla nėra tiesiog popierizmas ar teorija. Išlaidos, piniginiai reikalai – ne sausi skaičiai, o įvairių sprendimų visuma. Vienas išlaidų tipas – elektros energijos sąnaudos.

Apie elektros energiją ir su ja susijusius skaičius gerai žino šios srities specialistai, t.y., elektros energijos tiekėjai. Vienas jų – „Elektrum“. Kadangi verslui būtinai reikia elektros, Elektrum Lietuva ateina į pagalbą. Ši apima ne tik tiesioginį apšvietimą ar palankius tarifus, bet ir geriausių sprendimų priėmimą. Ką gi, jei jau užsiminta, jog dažnai viskas aptariama paviršutiniškai, vertėtų įsigilinti į šią temą.

Apie tai, kiek jums reikia elektros, Elektrum Lietuva taip pat nepasakys, neįsigilinusi į situaciją. Tas pats galioja bet kur. Jei paslaugų teikėjai nežino, ko reikia klientams, kaip jie pateisins jų lūkesčius? Mes, žmonės, minčių neskaitome. Vis dėlto neretai norisi pasiūlyti tokį sandorį, jog atrodytų, kad mintys ne tik perskaitytos, bet ir išnarstytos po siūlelį. Kai pažiūri, kokie elektros planai siūlomi, tampa aišku, jog tai visai realu – pasirodo, jog įmanoma sukurti itin palankias sąlygas. Tam, kad jas pavyktų sukurti, reikia švietimo. Tik kalba čia eina ne apie elektros lemputes, o apie informacijos gavimą bei įsisavinimą. Jo apraiškų šiuo metu tikrai matoma – vyksta kryptinga edukacija apie laisvąją rinką. Nesunku suprasti, kad be tokios edukacijos verslui būtų sunku priimti naudą nešančius sprendimus. Na, o dabar didžioji dalis klientų suvokia, jog pravarčiausia yra pasirašyti fiksuotos kainos sutartis. Toks būdas leidžia atsipūsti nuo įvairių rūpesčių, kurie kitu atveju iškiltų dėl elektros. Elektrum Lietuva užantyje – tokie planai, kurie skirti įvairiems klientams. Tai ne vienas universalus sprendimas, o keli, prisitaikantys prie klientų poreikių. Kai informacijos pateikimas pasiekia aukštą lygį, paslaugos naudotojai geriau žino, ko jiems reikia. Na, o teikiantieji paslaugą turi galimybę pasiūlyti kažką, apie ką jau suprantama kaip apie teigiamą dalyką.

Viskas, kas čia paminėta, sukasi apie elektros energiją. Visgi kai kas priklauso ne nuo pačios elektros – Elektrum Lietuva užsimena apie paros metą. Jei manote, kad jis čia niekuo dėtas, klystate. Paros meto įtaka pastebima išlaidų už elektrą pavidalu. Yra dieniniai ir naktiniai tarifai. Jei dieninė elektros kaina didesnė nei naktinė, vadinasi, verslas, kuriam tikėtinos didelės dieninės sąnaudos, pasirašys sutartį su vienoda fiksuota kaina kiekvienai laiko zonai. Ir, žinoma, ši sutartis padės laimėti. Tai reiškia mažesnes išlaidas. Pastarųjų mažinimas aktualus bet kada, o besiplečiančiam verslui ypatingai. Peršasi išvada, jog protingi elektros energijos sprendimai – laiptai į verslo aukštumas. Na, o viskas prasideda nuo puikios logikos.

Elektros Elektrum Lietuva nesiūlo tik vienpusiškai naudingai. Svarbu, kad naudą justų klientai. Suprantama, kad tai prisideda ir prie paties tiekėjo plėtros, mat patenkinti klientai = didėjantis jų būrys. Kuo daugiau teigiamų atsiliepimų sukasi aplink paslaugos teikėją, tuo didesnis pasitikėjimas tvyro aplink. Bet vertėtų pakartoti, kad to pasiekiama siekiant naudos ne tik sau. Nauda – tai ne tik gaunama elektros energija, bet ir tai, kaip ir už kiek ji gaunama.

Edukacija, logika, abipusė nauda – ne tik skambūs žodžiai, bet ir graži realybė. Nesvarbu, kiek suvartojama elektros, Elektrum Lietuva gali pasiūlyti konkrečiai tokį planą, kuris bus labiausiai priimtinas. Tokiu būdu verslas nebus panašus į griūvantį pastatą. Jis keros kaip galingas ąžuolas.

Elektros generatoriai: nuo šiol dingusi elektra nesukels jokių problemų

elektros generatoriaiNuo to laiko, kai žmonės įsigudrino panaudoti elektrą savo reikmėms, be pastarosios negalima įsivaizduoti nei dienos bet kurioje srityje. Ir to nereikėtų tapatinti vien su nepatogumu vaikščioti pasišviečiant žvake ar su panika, kai, išsijungus kompiuteriui, dingsta svarbus pradėtas rašyti darbas. Žalos mastai gali būti kur kas didesni: įsivaizduokite, jei stambioje gamybos įmonėje dėl elektros tiekimo sutrikimų staiga nustotų veikti visi įrengimai. Patirti finansiniai nuostoliai siektų įspūdingas sumas, o staigus elektrus nutrūkimas gali sukelti ir technikos gedimus. Arba dar baisesnė situacija: atliekant sudėtingą operaciją staiga…išsijungia šviesa! Apie galimų pasekmių skaidrumą turbūt ir kalbėti nereikia. Elektra mums ne galo svarbi, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, jog turime būti nuo jos priklausomi kaip nuo kokios aukštesnės jėgos – ne elektra mus valdo, bet mes ją. Tam pasitelkiami elektros generatoriai – prietaisai, gamintys elektros energiją, tinkamą naudoti bet kokio pobūdžio elektriniams prietaisams. Norint, jog procesas vyktų, šį aparatą tereikia „pamaitinti“ tam tikros rūšies kuru.

Pagal naudojamą kuro rūšį siūloma rinktis tarp benzininio ar dyzelinio generatorių. Tiesa, šis kriterijus neturėtų būti pagrindinis, sprendžiant kokį konkrečiai generatorių pirkti (na, nebent reikšmingas faktas, jog dyzelinis prietaisas kainuoja šiek tiek mažiau, o ir šios rūšies degalai yra pigesni). Svarbu, kokią paskirtį elektros generatoriai turės atlikti – gaminti  elektros energiją pramoniams tikslams (reikės kur kas didesnio galingumo) ar buitiniams (dažnai naudojami statybose, išvykose į gamtą, kur nuolatinio elektros tiekimo šaltinio nėra ar tiesiog namuose, siekiant apsidrausti dėl netikėtų, galimai ilgiau trunkančių elektros energijos tiekimo trukdžių). Taip pat reikia paminėti stacionarius generatorius – jie, savaime suprantama, yra galingesni ir stovi prie didesnių objektų. Kita grupė – mobilūs. Jų, aišku, į kišenę neįsidėsi, tačiau svoris yra santykinai nedidelis, tad nekyla problemų transportuojant pagal poreikį.

Generatoriaus terminas nesvetimas ir automobilių savininkams bei žinovams. Šis svarbus prietaisas gamina akumuliatoriui energiją bei iš dalies maitina ir kitus elektros įrenginius automobilyje. Sušlubavus generatoriaus „sveikatai“, kurį laiką akumuliatorius, naudodamas sukauptą energiją, dar užtikrintų transporto priemonės veikimą, bet iš principo generatorius – viena pagrindinių automobilio dalių.

Elektros gamyba – rimtas darbas. Atrodytų, jog už tai atsakingi prietaisai turėtų būti platinami ribotai. Visiškai ne. Šiandien elektros generatoriai, tiek pramoniniai, tiek buitiniai, gali būti įsigyjami specializuotose parduotuvėse arba dar patogesniu būdu – internetu. Net nereikia būti dideliu ekspertu šioje srityje – tereikia žinoti, kokiems konkrečiai tikslams jūs norite apsirūpinti nenutrūkstama elektros energija. Kvalifikuoti specialistai padės išsirinkti tinkamiausios galios, geriausios kainos bei kokybės santykį atitinkantį generatotorių.

Buto šildymas: ar verta įsigyti krosnelę?

Ir vėl artėja šaltasis sezonas. Daugiabučių gyventojai griebiasi už plaukų ir puola taupyti kiekvieną litą, nes žino, kad šiais metais vėl daugiausiai paklos už centrinį šildymą. Dažnai tam išeina vos ne pusė visų komunalinių mokesčių sumos, nekalbant ir apie kitas išlaidas, kaip dujos, vanduo, elektra, paslaugos… Tačiau negi nėra kito, pigesnio būdo, kaip apšildinti būstą žiemos metu?

Yra du variantai. Pirmiausia galima pateikti peticiją daugiabučio gyventojams su pasiūlymu įvesti autonominį šildymą, kuris dabar instaliuojamas beveik visuose naujos statybos namuose. Su tokiu šildymu kiekvienas namo gyventojas turi galimybę reguliuoti šilumos lygį savo bute, taip nustatydamas sau patogią temperatūrą bei mokamą sumą mėnesio gale. Tačiau trūkumas aiškus – tokios renovacijos yra ilgai trunkančios bei daug kainuojančios. Be to, lieka galimybė, jog atsiras kaimynų, kuriems visai priimtina esama situacija ir jie nenori „veltui“ leisti pinigų.

Tad kokia lieka išeitis? Jei jūs norite būti atsakingas už tai, kiek šilumos sunaudojate ir kiek už ją mokate, tačiau neturite galimybės name įvesti autonominio šildymo, geriausias variantas – įsigyti granulinę krosnelę.

Granulinės krosnelės gavo savo pavadinimą iš kuro tipo, kurį naudoja išskirtinai tik jos – medžio granulių. Medžio granulės užima mažai vietos, jos išskiria daug šilumos per ilgą degimo laiką, yra gaminamos iš grynos medienos be jokių priemaišų ir nedaug kainuoja. Dėl savo patogumo ir ekologiškumo šis kuro tipas puikiai tinka būtų gyventojams. Naudodami granulines krosneles su medžio granulėmis jūs mokėsite apytiksliai 11 cnt už šilumos kWh, kai už dujas mokate 14 cnt/kWh, o už elektrą – 30 cnt/kWh.

Krosneles galima valdyti nuotoliniu valdymo pulteliu ar net išmaniaisiai telefonais: užprogramuoti jų degimo intensyvumą, iš anksto nustatyti veikimo laiką, nurodyti, kada krosnelė turėtų įsijungti ir išsijungti. Dėl šių savybių granulinė krosnelė nereikalauja daug priežiūros ir netampa našta.

Tad atsakant į temos klausimą – taip, įsigyti krosnelę namų šildymui yra verta. Tai pareikalaus vienkartinės investicijos, tačiau greitai atsipirks. Su krosnele sutaupysite marias pinigų, kuriuos paprastai išleistumėte įprastiniam šildymui per kiekvieną žiemos sezoną.