Dovanų idėjos: kaip pasirinkti tinkamą?

Artėjant kokiai nors artimųjų šventei ar sukakčiai, metinėms šventėms ar kitoms svarbioms šventėms tenka ieškotis vis įdomesnių dovanų idėjų. Juk nesinori kasmet dovanoti kažką panašaus arba dovanoti bet ką. Ieškodami dovanų idėjų ir galvodami apie konkretų žmogų, parodome, kad jis mums rūpi, kad ateidami į šventę jai ruošėmės, o kaip pavyko – paliekame spręsti sukaktuvininkui.

Rankdarbiai – žiemos švenčių metu

Ilgais žiemos vakarais, žinoma, dažniausiai moterys ir merginos mėgsta užsiimti pačiais įvairiausiais rankdarbiais, kuriuos vėliau galima padovanoti artimiesiems Kalėdų proga. Tad rankdarbiai – tai ir puikios, ir nebrangios dovanų idėjos. Nors iš kitos pusės, didžiausia ir neįkainojama tokių dovanų dalis yra laikas, praleistas konkrečiam daiktui pagaminti. Nupirkti visada lengviau ir greičiau, bet savo rankomis pagamintos dovanos vertė yra žymiai didesnė.

Rankomis gaminamų dovanų idėjos gali būti pačios įvairiausios. Tai megztas šalikas, pirštinės ar kojinės, dekupažu dekoruota dėžutė ar nuotraukų rėmelis, veltinio karoliai, auskarai ar sagė, vąšeliu nerti eglutės žaisliukai (snaigės, angeliukai, varpeliai) ir pan.

„Dovanoju tau pasaulį“

Tokia „sparnuota“ fraze turbūt dažnas vyras nori pasveikinti savo mylimąją. Tačiau kaip gi įgyvendinti tokią dovanos idėją? O gi simboliškai. Pavyzdžiui, padovanojant gaublį.

Gaublys arba pasaulio žemėlapis taip pat tinkamos dovanų idėjos kelionių mėgėjams. Kartu galima padovanoti ir smeigtukų bei pažymėti vietas, kuriose žmogus jau lankėsi. Likusiais smeigtukais sukaktuvininkas galės žymėti kitas šalis, kuriose apsilankys ateityje.

Dovanų idėjas sufleruoja išskirtiniai žmogaus bruožai

Tad begalvojant apie žmogų, kuriam ieškote dovanos, galima išskirti vieną ar net kelis jo bruožus, kuriais jis išsiskiria iš kitų. Pavyzdžiui, nuolat visur vėluojančiam žmogui dovanų idėjos galėtų būti žadintuvas su „erzinančia“ melodija arba rankinis laikrodis. Savaime suprantama, kad girdint malonią melodiją daugeliui sunku nubusti, o išgirdus, pavyzdžiui, skambų ir garsų roką – nubudimas garantuotas. Tad labai tikėtina, kad įsisenėję žmogaus vėlavimo įpročiai gali po truputį pradėti nykti.

Kitos dovanų idėjos žmonėms pagal jų pomėgius galėtų būti pačios įvairiausios. Žuvies mėgėjui – džiovintų žuvų karoliai, saldumynų mėgėjui – krepšys pačių įvairiausių saldumynų, dideliam maisto gurmanui – dovanų čekis vakarienei prabangiame restorane ir pan.

Kai pritrūksta dovanų idėjų – gelbsti dovanų kuponai

Nenorint dovanoti mielų daiktų ar buičiai skirtų priemonių, visada galima padovanoti paslaugą, t.y. dovanų kuponą kokiai nors paslaugai ar pramogai. Žinoma, čia nereikėtų persistengti ir, pavyzdžiui, nepadovanoti skrydžio oro balionu ar šuolio parašiutu aukščio bijančiam žmogui. Tokios šiek tiek ekstremalių dovanų idėjos tinka tik iššūkius mėgstantiems žmonėms.

Moterys visada džiaugiasi gavę dovanų kuponą į grožio saloną, mėgstantys žvejoti vyrai – dovanų kuponu žvejų parduotuvėje, medžiotojai – medžioklės reikmenų parduotuvėje. Be to, tokiais pomėgiais besidomintiems vyrams sunku kažką išrinkti būtent dėl specifinių pomėgių sričių. Taip pat rizikuojama padovanoti tai, ką jie jau turi arba ne visai tai, ko jiems reikia. Todėl tokiu atveju nieko čia daugiau neprigalvosi, dovanų kuponas – geriausia dovanos idėja.

Tiesa, šiandien visų taip mėgstamų įvairių fotosesijų nuotraukos puikuojasi kone kas antro facebook‘o nario profilyje. Tad kodėl gi nepadovanojus šeimai, ką tik susilaukusiai kūdikio, dovanų kupono šeimos fotosesijai. Tai puiki dovanos idėja, suteikianti galimybę šeimai pačiai organizuotis fotosesijos laiką ir kitas smulkmenas jau konkrečiai su pačiu fotografu.

Taigi dovanų idėjų pasirinkimas didelis, o pasirinkimo neriboja net finansinės galimybės. Dažniausiai tai, ko negali nupirkti, gali padaryti savo rankomis. Tad pirmyn!

Kalėdinės dovanos – bene svarbiausia šventės dalis

Kalėdos – tai viena bene svarbiausia, labiausiai laukiama šventė per metus. Tai džiaugsmo, meilės ir stebuklų metas. Nerasime šeimos, kur jų nebūtų laukiama ir švenčiama: puošiamos eglutės, garžumynais kaišomi namai, gaminami šventiniai patiekalai, vaišinamasi lankomi draugai, artimieji. Tačiau kalėdinės dovanos turbūt laukiamos dar labiau, negu pati šventė. Visi su džiugesiu prisimena ankstyvą Kalėdų rytą, kai prabudę šokame iš lovos ir bėgam prie eglutės žiūrėti kokių dovanų gavome. Kiekvienas su džiaugsmu atsimena Kalėdas iš vaikystės, o ypač dovanų atradimą po eglute, todėl kalėdinės dovanos ir Kalėdų atmosfera labai svarbi kiekvienam vaikui, kadangi šie prisiminimai jų nepalieka visą gyvenimą. Žinoma, kiekvienas vaikas yra individualus, turintis savo pomėgių, tačiau kaip tėvai gerai nepažinotų savo mažylio, kartais tenka smarkiai pasukti galvą, renkant kalėdines dovanas savo ar draugų vaikams. Tad tiems, kuriems sunkiai sekasi išrinkti dovanas vaikams, padės keli patarimai, kaip išrinkti tinkamą dovaną vaikui.  2 – 4 metukų amžiaus amžiaus vaikai ypač džiaugiasi dideliais minkštais žaislais. Mažylis labai apsidžiaugs, ir dar ilgai nepaliks dovanos be priežiūros. Lėlytės ir meškiukai, mašinytės ir konstruktoriai yra pakankamai originalios ir smagios dovanos mergaitėms ar berniukams.

Graži spalvota knygutė visada pravers – ypač jeigu joje pasakos. Knygutė gali būti kaip papildoma dovanėle, nes dažniausiai vaikams knygomis džiaugsmo ilgam laikui neatneša. Jiems daug labiau patinka įvairios šokoladinės figūrėlės, saldūs skanėstai.

Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, ar dovana yra pakankamai saugi, kadangi taupyti jo sveikatos sąskaita tikrai neverta.

Dovanas paaugliams reikia dovanoti atsargiai, nes tokio amžiaus berniukai dar gali žaisti su automobiliais ir jau svajoti apie mergaites. Svarbiausiai neįžeisti ir “nepažeminti amžiuje” – nedovanoti jų manymu vaikiškų žaisliukų. Renkant dovanas šio amžiaus vaikams, vertėtų iš anksto domėtis, kokias svajones jis turi, ko jam labiausiai norisi, tad reikėtų būti atidiems savo vaikams, juos išklausyti.

Žinoma, kalėdinių dovanų laukia ne tik mūsų vaikai, bet ir artimieji, kadangi taip parodome jiems dėmesį, rūpestį, meilę, ir tai padeda išlaikyti artimus ir gražius santykius su artimaisiais ar draugais.

Perkant Kalėdines dovanas, reikėtų nepamiršti, jog Kalėdos yra šventė ir nebūti per daug pragmatiškiems. Praktiška dovana geriausiai tiks, kai artimasis pats tokios nori arba kai ji yra tik viena iš daugelio, tad verta derinti žaismingumą bei naudingumą. Praktiškos dovanos puikiai tinka tada, kai žinote, kad draugas ar giminaitis finansiškai negali sau leisti įsigyti kažkokio daikto, tačiau čia svarbu viską kruopščiai apgalvoti, nenorint jo įžeisti. Svarbiausia dovanų paskirtis – išreikšti meilę artimiesiems. Tinkamiausios dovanos nebūtinai turi būti begalo brangios, svarbiausia atsižvelgti į žmogaus, kuriam jos skirtos, amžių, poreikius ir pomėgius.

RIMI akcijos – puikios dovanos išsirinkimui

Tinkamos dovanos pasirinkimas yra be abejonės sunkus ir įpareigojantis sprendimas. Artimam žmogui pinigų ne gaila, tačiau didesnės pinigų sumos staigmenai išleisti vis tiek nesinori. Ne kiekvienas gali sau leisti paišlaidauti, todėl net ir šiame žingsnyje siekiama sutaupyti. RIMI akcijos šioje situacijoje pateikia tikrai patrauklų problemos sprendimo būdą. Tai puikus būdas išsirinkti puikią dovaną.

RIMI prekybos centras dažnai asocijuojasi su kasdieninėmis prekėmis, maisto produktais ir kita buitine technika, tačiau šioje vietoje neabejotinai surasime ir kitų „niekučių“. Jie puikiai tinka tiek asmeniniam naudojimui, tiek savo gyvenamosios vietos dekoravimui. Ne retai čia galima surasti ir ypatingų dovanų draugams ar artimiems giminaičiams. Tenka sutikti, jog dovanos pasirinkimas yra sunkus ir alinantis sprendimas, todėl RIMI prekybos tinklas geba pasiūlyti įvairių prekių pasirinkimą idealiai tinkančių dovanos idėjai. Tačiau čia galima ne tik išsirinkti smagią dovaną, bet tuo pačiu ir sutaupyti.

RIMI akcijos palengvina apsipirkimo procesą ir suteikia jam papildomą malonumo jausmą. Kadangi taupymas yra aktualus kiekvienam žmogui, įvairios nuolaidos ir ypatingi pasiūlymai skamba be abejonės patraukliai ir itin ekonomiškai. Sutaupyti nemažą kiekį pinigų yra naudinga, todėl vis dažniau stengiamasis atkreipti dėmesį į pigesnes, akcijos metu nukainuotas, prekes. Tokiomis aplinkybėmis RIMI prekybos centre patogu rasti gausų įvairiausių dovanų pasirinkimą. Nereikia nerimauti dėl aukštų kainų, nes akcijos palengvina šią naštą kiekvienam pirkėjui.

Renkantis dovaną, kainos kriterijus yra itin aktualus, todėl brangioms dovanoms skirti savo sunkiai uždirbtus pinigus yra sunku ir ne itin malonu. Laimei, savo sprendimą galima patikėti tokiems prekybos centrams kaip RIMI, kur lengva atmosfera ir įvairiausių prekių gausa suteikia pigios dovanos idėją. Įdomi knyga, pliušinis žaislas ar maloni smulkmena sukuria puikų dovanų pasirinkimą, kuriuo abejoti nederėtų. Tai ne tik originalios dovanos pasiūlymas, bet tuo pačiu ir ekonomiškas sprendimas kiekvienam pirkėjui.

Sutaupyti galima kiekviename žingsnyje, tereikia mokėti rasti tą tinkamą sprendimą, kuris atvers itin patrauklią išeitį finansiškai stabilaus gyvenimo link. RIMI akcijos rūpinasi savo klientais, todėl šiame prekybos centre įvairios nuolaidos ir ypatingi pasiūlymai praturtina pirkėjų apsipirkimą ir atverią platų pasirinkimą dovanoms.

Ar galima dovanoti sukneles?

Keletą kartų teko matyti Holivudo filmuose, kaip turtuoliai dovanoja sukneles savo išrinktosioms. Atneša gražiai įvyniotą dėžutę, kurioje neaišku kas, Kai moteris ją atidaro – ekstazės pilni šūksniai ir beveik isteriškas pasitenkinimo klyksmas ir jau traukia kažkokią itin įspūdingą suknelę. Sekantis kadras dažniausiai būna su jau pasipuošusia heroje, kur suknelė jai idealiai tinka… Ar tai gali būti tiesa?

Dovanoti sukneles vyrai Lietuvoje ryžtasi gana retai. Gal nėra tokių tradicijų, o gal tiesiog yra kitų priežasčių?

Dovanoti suknelę yra romantiška. Nuperkate suknelę, nuperkate dėžę ir ją gražiai įvyniojate arba papuošiate kaspinu. Dovanojate iškilmingai. Viskas atrodo paprasta, bet daugiausiai problemų kyla su suknelės išrinkimu. Vyrai dažniausiai net neįsivaizduoja, kokių išmatavimų rūbai jų damoms tinka. Juk neišmatuosi jos miegančios… Jei žieadą dar galima išmatuoti ir taip sužinoti numerėlį, tai krūtinės, klubų, talijos ir pečių išmatavimų taip lengvai negausi. Jei paklausi – dings staigmena, nes gudruolė gali susiprasti, kad renkama dovana bus suknelė ar koks kitas rūbas, pavyzdžiui seksualūs naktinukai, arba apatinis trikotažas.

Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sužinoti tinkamus dydžius – pašnipinėti savo moters spintoje. Ant etikečių gali būti užrašyti išmatavimai, tad pagal juos jau galima rinktis. Atminkite, kad sukneles perkant internetu galima ir apsirikti su dydžiais. Per 7 dienas nuo pirkimo galėsite suknelę pakeisti kito dydžio modeliu arba išsirinkti kitą. Bet kuriuo atveju, reiktų labai įdėmiai apžiūrėti tuos išmatavimus.

Žinoma, dar galima konsultuotis su pardavėjais. Keletas nuotraukų profiliu ir iš priekio, ir tai įgudusiai akiai gali pasakyti labai daug apie moters rūbų dydžius. Taip galima išsirinkti tinkamą dydį tiek paprastoje parduotuvėje, tiek perkant internetu. Internetu dar geriau, nes nuotraukų spausdinti nereikia, užtenka keletą nusiųsti el. paštu ir parduotuvės, iš kurios ketinate pirkti, konsultantas padės „atspėti“ dydžius ir galbūt net parinkti tinkamą modelį.

Suknelė – puiki dovana, išsiskirianti savo emociniu užtaisu. Be to moteriai ji visada patiks, net jei pati suknelė ir netiks. Dovanokite sukneles drąsiai, nebijodami suklysti, ir jūsų pastangos bus tinkamai įvertintos.

Gėlės į namus – originali gimtadienio staigmena

Norėjau bent kartą į gėlių dovanojimą pažvelgti iš kiek kito bokšto. Paprastai gėles dovanoja vyrai moterims. Tačiau gėlės moterys dovanoja… kitoms moterims. Ne, tai nesusiję su seksualine orientacija, tiesiog draugė draugei. Mano pažįstamos Ugnės Glaniauskaitės nuomonė apie gėles ir jų dovanojimą.

Artėjant draugės jubiliejui (trisdešimtmetis – ne juokai!) pradėjau sukti galvą, kuo galėčiau ją nustebinti.

Tai mergina, labiausiai iš visų metų laikų mėgstanti pavasarį. Taigi, nusprendžiau, kad dovana turėtų būti pavasariška. Pirmoji asociacija, atėjusi į galvą pagalvojus apie šį metų laiką, – gėlės.

Taip, gėlės yra kaip tik tai, ko reikia. Juolab, kad sudėtinga rasti dailiosios lyties atstovę, jų nemėgstančią.
Tiesiog įteikti gėles man pasirodė per daug banalu. Norėjosi padaryti staigmeną.

Geriausia staigmena, mano galva, gėlės, pristatytos tiesiai į bičiulės darbo vietą.

Pabandžiau įsivaizduoti reakciją: kurjeris į draugės darbovietę atneša įspūdingą gėlių puokštę ir įteikia ją sukaktuvininkei. Šioji nurausta iš sumišimo, netikėtumo ir džiaugsmo, o kolegių veidai ištįsta iš pavydo ir tuo pačiu smalsumo – kas gi padarė tokią staigmeną?

Žinoma, įspūdingiau, kai gėles į namus (ar, šiuo atveju, į darbą) užsako koks nors slaptas gerbėjas, arba turimas širdies draugas, tuo pačiu pakviesdamas ir į romantišką pasimatymą. Bet, manau, ir draugės atsiųsta puokštė jubiliejaus proga – smagi staigmena.

Gėlių į namus man dar nė karto neteko užsakinėti (įtariu, kad tokius užsakymus dažniausiai daro vyrai). Tad maniau, kad tai bus iššūkis.

Bet, pasirodo, užsisakyti gėles internetu ne ką sudėtingiau, nei, tarkim, nusipirkti virtualioje parduotuvėje drabužius.

Tiesiog į Google paieškos laukelį surenki žodžius „Gėlės į namus“ arba „Gėlės internetu“ ir visagalė paieškos sistema parodo daugybę parduotuvių, siūlančių reikalingas paslaugas.

Gėlės į namus (ar kitą pasirinktą vietą) gali būti pristatytos bet kokiame mieste, ar šalyje pasirinktu laiku.
Puokštės irgi gali būti parinktos priklausomai nuo to, kam jos skirtos: mamai – vienokios, tėčiui ar draugei – kitokios, mylimam asmeniui – vėl kitos.

Jeigu nė viena siūloma puokštė netinka, galima paprašyti, kad būtų sukomponuota individualiai iš pasirinktų žiedų ir puokštės priedų.

Pageidaujantys gali paprašyti, kad būtų pridėtas ir atvirukas su prasmingu tekstu.

Labiausiai mane nustebino, kad galima paprašyti netgi to, jog įteikiant gėles grotų gyva (!) muzika, atliekama pasirinktu instrumentu (styginiu, pučiamuoju, ar net keliais skirtingais iškart). Išties įspūdinga. Žmogus, kuriam taip pristatoma puokštė, manau, net ašarą išspaustų.

Šiek tiek nerimavau dėl tokio užsakymo kainos. Bet kainos pasirodė ne tokios aukštos, kaip tikėjausi – priklausomai nuo parduotuvės į namus pristatomos gėlės kainuoja nuo keliolikos litų iki…. Čia jau priklauso nuo to, kokią puokštę ir kur siųsite.

Net minėtasis gėlių įteikimas akomponuojant gyvai muzikai kainuoja ne taip ir brangiai – nuo 170 iki 250 Lt.
Pristatymo kainos priklauso nuo to, kur gėlės pristatomos, taip pat nuo užsakymo kainos. Būna, pasirodo, ir akcijų.
Rinkdama puokštę draugei pati įsisvajojau, kad kada nors ir man kas įteiks gėles į namus. Tikiuosi, jos bus atsiųstos ne atsiprašinėjant už padarytą kiaulystę, bet iš meilės. 

Gintariniai karoliai kūdikiams

Ateina tas laikas, kai tėvai mato besikankinantį savo kūdikį ir nieko negali padaryti – vaistams nuo skausmo jis dar per mažas, homeopatiniai ne visad suveikia, arbatėlės irgi nelabai efektyvios. Kaip išgyventi šį periodą, kaip nuraminti mažylį, kai jam kalasi pirmieji dantukai?

Belieka atsigręžti į senolių patirtį ir technologijas, kurios buvo naudojamos ir patikrintos per amžius. Viena tokių priemonių – gintariniai karoliai kūdikiams. Tikriausiai nežinojote, kad gintaras jau 5000 metų yra laikomas ne tik papuošalu, bet ir gydančiu akmeniu. 21 amžius ne vieta senoviškoms legendoms ir lietuvių liaudies padavimams. Reikia mokslinio paaiškinimo, kodėl gintariniai karoliai kūdikiams ramina mažylį ir palengvina dantų kalimosi skausmus.

Medicininis paaiškinimas yra. Gintaro sudėtyje yra sukcino rūgšties (Baltijos gintare jos ypač daug – apie 8%). Taip pat gintaras yra puikus jonizatorius. Būtent nuo graikiško žodžio elektron, kuris reiškia gintarą, kilo elektra – judančių atomų srovė. Tarpukario Lietuvos kalbininkai net siūlė elektrą vadinti lietuvišku žodžiu gintra 🙂 Taigisukcino rūgštis arba sukcinitas ir turi gydomųjų savybių, kurios skatina metabolizmo procesus, taip pat ramina. Gintaras yra anti-alergenas, todėl padeda imuninei sistemai kovoti su alergijomis. Yra dar eilė procesų ir ligų, kurioms padeda gintaras. Gintaro poveikį daugiausiai tyrinėja amerikiečių ir rusų mokslininkai iš Karaliaučiaussrities, kur gintaras yra kasamas pramoniniu būdu (Lietuvoje jis yra tik renkamas pajūryje, atvirų šachtų nėra).

Lietuvos juvelyrai kuria ne vien tik meniškas sages ar gintarinius paveikslėlius ir smulkių gintaro gabalėlių, bet ir užsiima gintarinių karolių kūdikiams gamyba. Gintariniai karoliai gaminami kruopščiai atrinkus gintaro gabaliukus pagal spalvas ir juos nugludinus. Paprastai karoliams naudojami trijų formų karoliukai – apvalūs, „alyvuogės“ ir plokštelės, dar vadinamos čipsais. Nugludintiems karoliukams pragręžiamos skylutės, o tada karoliukai suveriami. Gintariniai karoliai kūdikiams yra gaminami tik iš natūraliomis priemonėmis apdirbto gintaro, nes bet koks cheminis apdirbimas gali sukelti alergiją kūdikiui. Karoliukai suveriami, ant galų uždedami plastmasiniai sujungimai susriegeliais, kurių spalva nesiskiria nuo natūralaus gintaro. Taip padaromi 30 centimetrų ilgio karoliai, kurie keliauja pas Los Anželo, Niujorko, Londono, Sidnėjaus mamas ir krikšto tėvus, kurie savo globojamiems kūdikiams ir dovanoja šias originalias dovanas.

Eteriniai aliejai

Eteriniai aliejai yra labai kvapni augalinė medžiaga, kuri buvo išgauta iš vieno tam tikro augalo, arba kelių augalų. Pasitaiko eterinių aliejų, kurių gamyboje naudojami keliasdešimt augalų.

Eterinių aliejų istorija siekia jau kelis tūkstančius metų. Ankstyvosiose civilizacijose, kuriose buvo vystomas mokslas ir gamtos resursai buvo naudojami protingai, tam tikrų augalų aliejus buvo naudojamas maistui ir grožio procedūroms. Indai mokėjo iš rožių išgauti eterinė aliejų, kurį naudojo grožio procedūroms ir maistui. Japonai dar prieš 2000 metų mokėjo iš mėtos išgauti kitą medžiagą – mentolį, kuris taip pat yra savotiškas eterinis aliejus. Romėnai taip pat mokėjo išgauti eterinius aliejus, kuriuos naudojo namų ūkiuose, grožio procedūroms ir maistui. Eterinių aliejų aukso amžius prasidėjo tada, kai arabai ištobuliną alyvuogių aliejaus distiliavimo technologiją, kuri buvo pritaikyta ir kitiems augalams, pavyzdžiui palmėms. Viduramžiais Europoje eteriniai aliejai pirmiausiai buvo tobulinami rūmuose, kuriuose ir prasidėjo šiuolaikinės parfumerijos istorija.

Dabar eteriniai aliejai vėl grįžta į madą dėl ekologiškų produktų bumo. Cheminio amžiaus pasekmė yra ta, kad vis daugiau ir daugiau žmonių negali toleruoti tam tikrų cheminių elementų alergijos forma. Jei netoleruojami elementai yra kvepalų ar maisto papildų sudedamoji dalis, žmogus patiria didelį diskomfortą. Vienintelė išeitis – naudoti natūralią ekologišką kosmetiką, kuri yra pagaminta eterinių aliejų pagrindu. Maža to, populiarėja namuose gaminama kosmetika, kurioje eterinis aliejus yra vienas iš pagrindinių ingredientų. Pavyzdžiui el. parduotuvė Eko grožis pardavinėja eterinius aliejus atskirai tam, kad būtų galima namuose pasigaminti savo kosmetikos pagal poreikius. Norint pasigaminti savo kosmetiką, reikia gana gerai išmanyti kosmetikos principus ir žinoti, kokį poveikį kokie eteriniai aliejai turi.

Eteriniai aliejai gali turėti kelių rūšių:

  • Antiseptiniai – neutralizuoja tam tikrų bakterijų poveikį ( pavyzdžiui, eukalipto aliejus);
  • Valgomieji – naudojami maisto ruošimui (pavyzdžiui, mentolis – mėtos eterinis aliejus);
  • Spazmolitiniai (kraujagysles plečiantys) – naudojami gerinti kraujospūdį (pavyzdžiui, kmynų ekstraktas);
  • Skatinantys šlapimą, pavyzdžiui kadagio ekstraktas;
  • Raminamieji – ramina, mažina stresą (pavyzdžiui, melisos ekstraktas);
  • ir t.t.

Eterininiai aliejai naudojami daug kur, tačiau tai nėra dideliuose prekybos centruose parduodama prekė, todėl geriausia vietas jas įsigyti – interneto parduotuvėse (pavyzdžiui, minėtoji „Eko grožis“).