Staliniai šviestuvai: kaip išsirinkti?

staliniai sviestuvaiStaliniai šviestuvai – tai bene vienintelė šviestuvų rūšis, turinti labai konkrečią paskirtį. Tokių šviesos šaltinių žmonės beveik neperka dėl dekoratyvinių paskatų, todėl jie privalo būti itin praktiški bei geros kokybės – juk kai kuriose patalpose staliniai šviestuvai dega kone visą darbo dieną. Nepaisant to, yra ne viena jų rūšis, o kai kurie staliniai šviestuvai pasižymi itin unikaliu dizainu, todėl renkantis tokį apšvietimą, nederėtų kliautis vien nuojauta – reikia aiškiai žinoti, ko tikimasi bei kaip patenkinti savo lūkesčius. Kad apsispręsti būtų lengviau, atkreipkite dėmesį į keletą veiksnių, kurie padės išsirinkti. Kokie jie?

Kad išsirinktumėte tinkamai, būtina žinoti, kokiais tikslais bus naudojami staliniai šviestuvai. Ar darbo, ar vaikų kambariui. O galbūt jų ieškote biurui? Nors iš pradžių gali pasirodyti, kad tas pats šviestuvas tiks bet kokiai erdvei, įsigilinus į poreikius bei kitas aplinkybes suprasite, kad taip nėra. Jei staliniai šviestuvai bus naudojami darbo kambaryje, kaip papildoma šviesa atvejams, kai tam tikras užduotis atlikinėsite prie darbo stalo ir jums reikalingas kokybiškas apšvietimas, užteks klasikinio stalinio šviestuvo su besisukiojančiais vyriais. Jie leis apšvietimą nukreipti norima linkme, nesvarbu, ar sklaidysite dokumentus, ar spausdinsite kompiuteriu. Jei įrenginėjate biurą, nepamirškite, kad kiekvieno darbuotojo poreikiai, laikysena ir įpročiai labai skirtingi, todėl pasirūpinkite, kad staliniai šviestuvai būtų kuo platesni ir apimtų kone visą stalą – tai nekenks regėjimui ir apšvies visą erdvę, kurios gali prireikti.

Norintiems, kad staliniai šviestuvai pasitarnautų vaikų kambaryje, reikėtų nebijoti žaisti jų modeliais, spalvomis, gaubtų formomis. Nepatariame persistengti, bet jei patalpoje vyrauja žaismingas ir neįpareigojantis stilius, dar viena deranti ir idėją atskleisti padedanti detalė tikrai nepamaišys.

Staliniai šviestuvai naudojami ir miegamajame. Dažniausiai jie statomi šalia lovos, ant naktinio stalelio ar nedidelės komodos. Pagal ką rinktis šiuos šviesos šaltinius? Pagal tai, ar turite papildomą sieninį šviestuvą ir kaip veikia pagrindinis šviestuvas. Kadangi nemažai žmonių lovoje ne tik miega, bet ir valgo, skaito, rašo ar net atlieka įvairias grožio procedūras, būtina turėti ryškią, matomumo nepabloginančią šviesą. Tad jei esate įrengę sieninį šviestuvą, skirtą skaitymui, arba jūsų lubiniai bei įleidžiami šviestuvai yra pakankamai gerai išdėstyti ir turi galingas lemputes – staliniai šviestuvai gali būti tiesiog dekoratyviniai, padedantys rasti kelią iki virtuvės ar vonios. Jei minėti šviesos šaltiniai yra pakankamai blausūs – pasirūpinkite atviro gaubto, funkcionaliais ir ryškiai šviesą sklaidančiais šviestuvais ant naktinio stalelio.

 

 

 

 

 

 

Miegamojo baldai internetu

Ar žinojote, kad net trečdalį gyvenimo praleidžiame miegamajame? Daugelis namus besikuriančių žmonių rūpinasi, kad iš visų kambarių, pirmiausiai būtų įrengtas pastarasis. Tai erdvė, kuri nereikalauja prabangos ar įmantrumo – čia privalo vyrauti jums artimos spalvos, medžiagos ir detalės, o jas įsigyti padeda miegamojo baldai internetu, leidžiantys kruopščiai atsirinkti tai, kas sukurs jaukumą bei komfortą. Pateikiame keletą patarimų, į ką turėtumėte labiausiai atkreipti dėmesį. 

miegamojo baldai internetu

Patogi lova ir čiužinys

Miegamojo baldai internetu – tai galimybė lovą pirkti dalimis. Juk dažnai susiduriate su problema, kai parduotuvėje kartu su rėmu pridedamas čiužinys, kuris nėra patogus bei neatitinka jūsų poreikių, todėl šias dalis įsigydami atskirai, galite būti tikri, jog susikursite patogią lovą. Renkantis šį baldą gerai apgalvokite, kokia medžiaga jus domina: ar norite medinio, ar odos, metalo karkaso. Taip pat svarbu tinkamai parinkti dydį: plotą skaičiuokite taip, kad be jokių kliūčių galėtumėte apeiti savo lovą, lengvai atidaryti langą, spintą,

 

Jokių eksperimentų!

Kuriant miegamojo interjerą nederėtų pernelyg eksperimentuoti spalvomis, formomis ar dekoro elementais. Pamirškite ryškias spalvas, ekstravagantiškas detales ir nepraktiškus, bereikalingus daiktus. Jais geriau apkraukite saloną, svečių kambarį ar kitas, mažiau naudojamas erdves. Įsitraukus į paiešką, kurios metu svarbų vaidmenį atlieka baldai internetu, dairykitės pastelinių spalvų, daugiafunkcinių baldų. Pavyzdžiui, fotelis, po kuriuo galima susidėti įvairius daiktus, komoda, puikiai pritaikyta televizoriui pastatyti, ir panašiai. Tai leis sutaupyti vietos ir sukurti jaukią aplinką.

 

Reikalaukite garantijos

Net jei jus domina miegamojo baldai internetu, nepamirškite reikalauti garantijos. Ji turėtų galioti bent metus, o dar geriau – 24 mėnesius. Tai užtikrins aukštą kokybę ir sukurs patikimumo jausmą. Jei įmonė negali suteikti garantijos – verčiau ieškokite kitų pardavėjų, kurie bus sukalbamesni ir sugebės atsakyti už savo gaminius.

 

Sutaupyti pinigų padės minkštų baldų restauravimas

Norite, kad jūsų namai atrodytų kuo gražiau, tačiau neturite šiuo metu daug lėšų, kurias galėtumėte skirti savo būsto remontui? Tokiu atveju galite sugalvoti kai ką dar gudriau – baldų restauravimo paslaugos padės jums savo baldus atnaujinti taip, kad interjeras atrodytų visiškai naujai ir šiuolaikiškai.

Kodėl verta restauruoti baldus?

Savaime aišku, kad pirkti visiškai naujus baldus gali kainuoti nemažą sumą pinigų, tačiau jeigu norisi atnaujinti būsto interjerą, galite pasinaudoti baldų restauracija – profesionalūs specialistai galės aptraukti čiužinius, taip pat aptraukti naujais audiniais ir minkštus baldus. Juk dažnai būna taip, kad nesinori niekaip išsiskirti su savo mylima sofa, tačiau ji atrodo jau gana nudėvėtai. Tokiu atveju, minkštų baldų restauravimas yra vienintelė galima išeitis, leisianti jums sutvarkyti savo namų išvaizdą ir atnaujinti už visai nedidelę kainą. Profesionalūs dizaineriai taip pat galės sukomplektuoti ir visiškai naują jūsų namų tekstilę, taip pat apsius ir namų aksesuarus, pavyzdžiui, paveikslus, jeigu jūs to norėsite.

Kitaip tariant, šiuo metu minkštų baldų restauravimas siūlo daug tikrai pigių ir kokybiškų alternatyvų visiškai naujų baldų pirkimui. Gobelenas ir zomšas yra vienos iš populiariausių medžiagų, iš kurių yra daromi minkšti baldai, tad šie profesionalai tikrai mokės susitvarkyti su šiomis medžiagomis ir galės apdoroti jas taip, kad restauracija prilygtų naujų baldų nusipirkimui. Taip pat daugelis specialistų dirba ir su odos pakaitalu.

O jeigu jūs norite atnaujinti ne savo būsto, tačiau savo automobilio baldus, tuomet taip pat neturėtų kilti jokių problemų – automobilinis veliūras kainuos dar pigiau ir bus atliktas tikrai labai greitai, net jeigu jūsų automobilio originalūs baldai ir yra gana įmantrūs. Minkštų baldų restauravimo specialistai žino, kaip už jums priimtiną kainą pasiūlyti geriausią variantą, kuris ne tik dabar džiuginti jus ir jūsų namiškius, tačiau ir išliktų ilgam laikui.

Kur galima rasti tokias paslaugas?

Visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose rasite bent po vieną gerą įmonę, kurios siūlomas minkštų baldų restauravimas jus turėtų pradžiuginti nebrangia kaina ir tikrai puikiu kainos ir kokybės santykiu. Daugelis šių įmonių taip pat jums pasiūlys visus baldus atvežti į namus už labai nedidelę kainą arba net gi nemokamai. O pačią paslaugą neturėsite jokių problemų užsisakydami tiesiog internetu, kadangi tam tereikia prisijungti prie interneto ir tinklapyje užsisakyti norimą paslaugą – specialistai galės atvažiuoti į jūsų namus ir pasiimti reikiamus baldus restauravimui.

Stalo pertvaros ir kiti biuro baldai internetu

Darbas biure yra tikrai nelengvas. Tai gali pripažinti ir ten dirbantys ir tokius žmones samdantys. Toks darbas reikalauja didelio susikaupimo, jėgų ir kantrybės. Visą dieną Jus supa didžiulės biuro spintos, stalai, kėdės ir dar daugybė žmonių. Biuras dažniausiai yra tokia vieta, kur beveik niekas neturi savo asmeninės erdvės, kartais keli žmonės dalijasi net tuo pačiu stalu. Tai nėra blogai, asmeninei erdvei sukurti tokiu atveju labai padeda stalų pertvaros, kurios atskiria vieną darbuotoją nuo kito. Ne tik patys stalai ar stalų pertvaros, bet ir visi kiti biuro baldai turi būti gerai apgalvoti ir išdėstyti biure, norint, kad darbuotojai gerai jaustųsi ir darbas vyktų sklandžiai.

Kur pirkti?

Lietuvoje yra nemažai biuro baldų gamintojų. Tad dažniausiai tenka rinktis iš didelio sąrašo. Tačiau pirmiausia, reikia pagalvoti apie patogumą. Vis dažniau užsakovai renkasi pirkti baldus internetu. Baldai, skirti biurams, beveik visada yra standartinių išmatavimų ir galimybių. Labai retai pirkėjams yra reikalingi nestandartiniai, išskirtiniai užsakymai, apie kuriuos reiktų akis į akį kalbėti su gamintoju ar dizaineriu. Tačiau kai reikalingi tipiniai biuro baldai, internetas yra puiki galimybė rasti sau reikalingus baldus. Viena iš tokių interneto parduotuvių yra reikejovakar.lt kur biuro baldai pagaminami per kelias valandas nuo užsakymo.

Kaip tai veikia?

Reikejovakar.lt gamina standartizuotus baldus, todėl ruošinius nuolat laiko savo sandėliuose. Kai gaunamas naujas užsakymas, ruošiniai naudojami ir tokiu būdu greitai pagaminami nauji ir kokybiški baldai. Dažniausiai ši paslauga itin naudinga pirkėjams, norintiems padaryti nedidelius užsakymus. Jei Jums reikalingos kelios spintelės ar stalo pertvaros, reikejovakar.lt pasistengs, kad šie baldai Jus pasiektų jau kitą dieną. Argi tai ne šaunu? Jei įmonėje įdarbinamas naujas žmogus, su šio baldų gamintojo pagalba naujam darbuotojui sukursite naują darbo vietą jau kitą ar net ta pačią dieną. Taip ne tik užtikrinsite greitą darbą, bet ir darbuotojas liks patenkintas, kad įmonė juo taip rūpinamasi. Daugelis įprastų biuro baldų gamintojų užsakymus gali pasiūlyti pristatyti mažiausiai praėjus dvejoms savaitėms, o pasirinkę reikejovakar.lt Jūs mėgausitės greitu ir kokybišku aptarnavimu. Čia gaminamos ne tik stalo pertvaros, bet ir kiti biuro baldai: kėdės, asmeniniai ar dideli stalai, stalčių spintelės ir kiti baldai, kurie reikalingi kiekviename biure.

Nestandartinių virtuvės baldų gamyba

Viena iš pagrindinių erdvių namuose – virtuvė. Joje praleidžiama didžioji dalis laiko, būnamo savame būste. Čia gaminame valgį, geriame kavą su draugais, diskutuojame šeimyniniais klausimais ar užsiimame rankdarbiais, skaitome laikraščius. Dėl šios priežasties labai svarbu patogiai įsirengti virtuvę, kad galėtume nevaržomai visu tuo mėgautis. Dažnai naujai įrengiamuose namuose virtuvės baldai tampa pirmu ir svarbiausiu pirkiniu, pagal kurį planuojama likusi namų erdvė.

Šiuo metu populiarėja skandinaviškos virtuvės, kurių įrengimas gali priminti modernumą, retro stilių ar mums gerai žinomą kaimiška dvasia dvelkiančią virtuvę. Tokio tipo virtuvės jaukios, mielos ir jose tiesiog norisi būti. Skandinaviškos virtuvės nebūna perkrautos spintelių gausa, profesionaliai išdėstytos lentynos suteikia erdvumą bei komfortą, o itin preciziškai parenkami virtuvės baldai bei prie jų derinamos tarpusavyje tinkančios detalės idealiai papildo namų interjerą.

Žinoma ir puikiai suprantama, kad susikurti jaukią namų aplinką yra nelengva užduotis. Visus pasiruošimo darbus verta pradėti nuo tinkamų pavyzdžių paieškos. Pasirinkti virtuvės baldai namuose yra labai svarbūs ir savo išvaizda dažnai nenusileidžia net svetainei.  Įrengiamos skandinaviškos virtuvės patenkina daugelio lūkesčius. Internete gausų šių virtuvių pavyzdžių.

Kadangi virtuvė – tai mažasis maisto fabrikėlis, todėl svarbu tinkamai įmontuoti buitinę techniką, o pasirinktas dizainas turi atspindėti šeimininkų skonį ir gyvenimo būdą. Jei maistas nėra dažnai dažnai gaminamas namuose, tuomet galbūt neverta rinktis įmontuojamos orkaitės ar prabangios viryklės. Jei indų plovimas – didžiausia kančia, galbūt verta pasvarstyti ir apie indaplovės įsigijimą. Šiuolaikiniuose virtuvės dizainuose pastebima tendencija, kad nebėra integruojama buitinė technika, net šaldytuvai nebėra slepiami.

Virtuvė – namų centras. Norėdami tinkamai ir patogiai įsirengti virtuvę nepamirškite nuspręsti, kokio stiliaus ji turėtų būti. Apgalvokite, kiek vietos gali užimti virtuvės baldai, nes netinkamai suplanuota virtuvės patalpa, kai paliekama nepakankamai erdvės judėjimui, neapgalvota apie elektros, dujų, vandentiekio, ventiliacijos įvadus ir skaitiklių vietas bus nepatogi. Pagelbės preliminariai pačių suplanuotas virtuvės baldų projektas pagal tai, kaip jums patogu suktis virtuvėje. Taip pat apsispręskite, kokie buitiniai prietaisai jums yra reikalingi virtuvėje. Turint šį, trijų punktų, sąrašą daug lengviau išsirinksite norimus virtuvės baldus.

Odiniai baldai ar čiužiniai – kur geriau miegoti?

Namuose viskas turi būti harmoninga – ir sienos, ir grindys ir minkšti baldai turi derintis tiek spalva, tiek tekstūra, tiek stiliumi. Kaip tai padaryti? Galima samdyti interjero dizainerį, o taip pat praleidus šimtus valandų skaitant apie interjero sprendimus, viską pasidaryti pačiam. Dažniausiai žmonės mano, kad apie baldus žino viską, tačiau, kai kas nors nutinka, būna nepatenkinti baldų kokybe. Taip pat labai svarbu pasirinkti miegui tinkamus baldus. Yra žmonių, kurie miega ant odinių baldų. Tai nėra labai gerai, nes jie yra skirti ne tam.

Odiniai baldai namuose reiškia ne tik prabangą, bet ir rūpesčius. Visų pirma jų valymas yra kiek kitoks, nei paprastu gobelenu padengtų minkštųjų baldų, kuriuos paprasta išvalyti įvairiais cheminiais valikliais. Odos su cheminiu valikliu valyti – negalima! Valymas yra gana paprastas procesas – į kriauklę įleidžiate vandens, įmerkiate paprastą muilą (jei tinka žmogaus odai, tiks ir jaučio ar kito gyvūno, iš kurio odos padarytas baldas), suvilgote švelnų skudurėlį, o ne indams plauti naudojamą kempinę su šiurkščiu galu, ir gražiai švelniai valote. Jokios chemijos naudoti nereikia. Aišku, yra specialių kremų, skirtų odinių paviršių valymui. Odiniai baldai reikalauja dar vieno svarbaus dalyko – drėgmės. Kai oda laikoma sausame ore, ji sudžiūna ir pasidaro kieta it akmuo. Tas pats galioja ir natūraliai odai, kuri be drėgmės gali pakeisti savo fizines savybes. Specialiai laistyti jos vandeniu tikrai nereikia – užtenka drėgmę palaikyti kambaryje. Dalį reikiamos drėgmės baldas paima ir iš sėdinčio ar gulinčio žmogaus, nes kūnas išskiria vandenį (prakaituoja).

Kalbant apie miegojimą, patogiausia vieta vis dėlto išlieka čiužiniai. Čiužiniai yra gaminami specialiai siekiant išpildyti kelis svarbiausius miegančio žmogaus poreikius:

  • Taisyklinga stuburo padėtis pasiekiama elastinėmis čiužinio savybėmis
  • Čiužiniai padengiami specialia medžiaga, kuri sugeria drėgmę ir neišleidžia jos atgal į paviršių
  • Speciali struktūra čiužinius vėdina
  • Čiužiniai gaminami naudojant specialias technologijas, kurios neleidžia kauptis dulkėms ir patalynės parazitams – erkutėms

Čiužinių danga yra paprastai lengvai plaunama skalbyklėje, tad jai nereikia jokių papildomų cheminių priemonių ir procedūrų, kaip odiniams baldams. Taigi, jeigu reikia rinktis, kas geriau tinka miegoti – čiužiniai ar odiniai baldai, aš renkuosi čiužinius. Ne dėl įpratimo, o dėl objektyvių priežasčių – miegui pritaikyti paviršiai ir paprastesnė priežiūra.